در ادامه درگیری‌های مسجدالاقصی یک نگهبان اسرائیلی کشته شد | DW | 30.04.2022

10/02/1401 09:29 ق.ظ

در پی شدت گرفتن درگیری‌های خونین میان فلسطینیان و پلیس اسرائيل در مسجدالاقصی یک نگهبان اسرائیلی در ورودی شهرکی در کرانه باختری رود اردن به ضرب گلوله دو مهاجم کشته شد.

در پی شدت گرفتن درگیری‌های خونین میان فلسطینیان و پلیس اسرائيل در مسجدالاقصی یک نگهبان اسرائیلی در ورودی شهرکی در کرانه باختری رود اردن به ضرب گلوله دو مهاجم کشته شد. به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از ارتش اسرائيل، دو مهاجم به روی این نگهبان آتش گشوده و سپس با یک اتومبیل از محل فرار کردند. امدادگران فوریت‌های پزشکی می‌گویند، این مرد بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد.

ارتش اسرائيل عملیات جست‌وجو برای یافتن عاملان را آغاز کرده است.حازم قاسم، سخنگوی حماس این اقدام را"عملیاتی قهرمانانه در پایان ماه رمضان" نامید و گفت، این بخشی از"جواب مردم ما به حملات به مسجد‌الاقصی بود."

وزارت بهداشت فلسطینیان می‌گوید، در منطقه‌ای در نزدیکی شهرک آریل یک فلسطینی در عملیات سربازان اسرائيلی کشته شد. معلوم نیست که این حادثه با عملیات پیگرد این دو مهاجم مربوط بوده یا نه. تنش میان اسرائيلی‌ها و فلسطینیان در روزهای گذشته به‌شدت بالا گرفت. صبح جمعه ۲۹ آوریل در درگیری‌های جدیدی میان تظاهرکنندگان فلسطینی و پلیس اسرائیل در شرق اورشلیم (بیت‌المقدس) بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند.مسجدالاقصی سومین مکان مقدس مسلمانان و از مقدس‌ترین اماکن مذهبی یهودیان است که از آن به نام کوه معبد یاد می‌کنند.

پلیس اسرائيل گفت "آشوبگران" در محوطه جلوی این مسجد جمع شده و به سوی دیوار ندبه که برای یهودیان مقدس است سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

به🥚م

دست‌کم ۴۲ نفر در جریان درگیری‌های روز جمعه در بیت‌ المقدس زخمی شدندبنا بر اعلام «جمعیت هلال احمر فلسطین» این درگیری‌ها عمدتا در صحن مسجد الاقصی روی داده است. هلال احمر در بیانیه خود می‌افزاید که از ۴۲ زخمی این درگیری‌ها ۲۲ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند و وضعیت هیچکدام از آنها نیز وخیم نبوده است.

گوترش در کی‌یف: جنگ در قرن بیست و یک «بی‌معنا» استآنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، پس از ورود به اطراف کی‌یف، که پیشتر هدف بمباران‌های سنگین روسیه قرار گرفته، گفت که جنگ در قرن بیست و یکم، «بی‌معنا» بسیاری از کشورهای جهان مانند ایران، افغانستان، پاکستان، ترکیه و... جعلی هستند، باید تکه تکه شوند. این کار خیر بدون جنگ ممکن نیست، ناتو دشوارترش کرده که ملل تحت ستم به حق خود برسند.

رئیس سازمان بازرسی: فرار مالیاتی در ایران معادل یک سال بودجه کل کشور استمسئله فرار مالیاتی در کشور در حالی مطرح می شود که بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای زیر نظر علی خامنه‌ای، و شرکت‌های وابسته به انحاء مختلف از معافیت حسابرسی و پرداخت مالیات برخوردارند. پدر ما کارمندان دولت و درآورده سازمان امور مالیاتی وقتی ضعیف در عملکرد ، وصول مالیات دارند ،باید ضعف خود را به فراریان نسبت دهد ، تا ضعف خود را بپوشاند ،

طرح «مجازات جاسوسی» در مجلس؛ همکاری با خیریه‌ها، یک مصداق جاسوسیمرکز پژوهش‌های مجلس ایران از تدوین پیش‌نویس طرح «تشدید مجازات جاسوسی و همکاری با دولت‌های متخاصم» خبر داده که در آن، مصادیق «جاسوسی» در جمهوری اسلامی بازتعریف شده است.

گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران؛ ۳۳۳ اعدام در ایران در سال ۲۰۲۱🔺 گزارش سالانه سازمان حقوق بشر ایران: ۳۳۳ اعدام در سال ۲۰۲۱ ▪ این گزارش که با پشتیبانی «سازمان با هم علیه مجازات اعدام» تهیه و منتشر شده، نسبت به افزایش تعداد اعدام‌ها در ایران هشدار داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

تیراندازی نیروی انتظامی در تجمع معترضان به دفن زباله در سراواندر روز پنج‌شنبه هشتم اردیبهشت، ماموران نیروی انتظامی استان گیلان با تیراندازی هوایی و استفاده از باتوم، به معترضان دفن زباله در روستای سراوان حمله کردند. اخبار_ایران گیلان

یک نگهبان اسرائيلی در ورودی شهرک آریل در کرانه باختری رود اردن پس از درگیری‌های خونین میان پلیس اسرائیل و فلسطینیان در مسجد‌الاقصی به ضرب گلوله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از ارتش اسرائيل، دو مهاجم به روی این نگهبان آتش گشوده و سپس با یک اتومبیل از محل فرار کردند.

امدادگران فوریت‌های پزشکی می‌گویند، این مرد بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. ارتش اسرائيل عملیات جست‌وجو برای یافتن عاملان را آغاز کرده است.حازم قاسم، سخنگوی حماس این اقدام را"عملیاتی قهرمانانه در پایان ماه رمضان" نامید و گفت، این بخشی از"جواب مردم ما به حملات به مسجد‌الاقصی بود."

وزارت بهداشت فلسطینیان می‌گوید، در منطقه‌ای در نزدیکی شهرک آریل یک فلسطینی در عملیات سربازان اسرائيلی کشته شد. معلوم نیست که این حادثه با عملیات پیگرد این دو مهاجم مربوط بوده یا نه.

تنش میان اسرائيلی‌ها و فلسطینیان در روزهای گذشته به‌شدت بالا گرفت. صبح جمعه ۲۹ آوریل در درگیری‌های جدیدی میان تظاهرکنندگان فلسطینی و پلیس اسرائیل در شرق اورشلیم (بیت‌المقدس) بیش از ۴۰ نفر زخمی شدند.مسجدالاقصی سومین مکان مقدس مسلمانان و از مقدس‌ترین اماکن مذهبی یهودیان است که از آن به نام کوه معبد یاد می‌کنند.

پلیس اسرائيل گفت "آشوبگران" در محوطه جلوی این مسجد جمع شده و به سوی دیوار ندبه که برای یهودیان مقدس است سنگ و مواد آتش‌زا پرتاب کردند.

شاهدان عینی و گزارشگران خبرگزاری فرانسه می‌گویند، نیروهای امنیتی اسرائيل وارد محوطه اطراف مسجد شده و با گاز اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی با جوانان مهاجم مقابله کردند.

طی درگیری‌های دو هفته گذشته در محوطه مسجدالاقصی حدود ۳۰۰ فلسطینی زخمی شدند. از پایان ماه مارس تا کنون در چندین حمله ضداسرائیلی ۱۵ نفر کشته شدند.

در عملیات نیروهای امنیتی اسرائیل در کرانه باختری رود اردن ۲۷ فلسطینی و سه عرب اسرائيلی، از جمله تعدادی مظنون به مشارکت در حملات جان باختند.

بیم آن می‌رود که درگیری‌ها گسترش پیدا کند. در سال گذشته ناآرامی‌های اورشلیم به درگیری مسلحانه ۱۱ روزه میان حماس مسلط بر نوار غزه و ارتش اسرائیل منجر شد که حاصل آن بیش از ۲۵۰ کشته بود.