عبدالله اوجلان: کُردها خواهان «دولتی جداگانه» نیستند

08/08/2019 09:23:00 ب.ظ

عبدالله اوجلان: کُردها خواهان «دولتی جداگانه» نیستند

عبدالله اوجلان: کُردها خواهان «دولتی جداگانه» نیستند

وکیل مدافع عبدالله اوجلان، رهبر زندانی حزب کارگران کردستان ترکیه پنج‌شنبه 8 اوت در بیانیه‌ای اعلام

در بیانیه وکیل مدافع اوجلان آمده است که او گفته «می‌تواند نزاع میان ترکیه و کُردهای مسلح را طی یک هفته متوقف کند».عبدالله اوجلان، بنیانگذار «حزب کارگران کردستان» است که از سال 1984علیه دولت ترکیه دست به شورشی مسلحانه زده است. اوجلان از سال 1999 تاکنون در غرب ترکیه زندانی است.

بنا به این بیانیه‌ اوجلان گفته نیاز است که دولت ترکیه نیز اقدام‌های ضروری برای ایجاد راه حلی عملی را اتخاذ کند و کردها خواهان دولتی جداگانه نیستند.این در حالی است که ترکیه همواره بدست زدن به عملیات‌ نظامی، مواضع حزب کارگران کردستان را در شمال عراق و سوریه بمباران می‌کند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

لایحه تقسیم جامو و کشمیر به دو سرزمین اتحادیه جداگانه تصویب شد

آمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کندآمریکا در میانه تشدید جنگ تجاری با چین، از گفتگوی بیشتر استقبال می کند مشاور اقتصادی رئیس جمهوری آمریکا گفت اگر توافق یا پیشرفت خاصی حاصل شود، پرزیدنت ترامپ ممکن است در تعرفه های اعمال شده بر محصولات چینی تجدیدنظر کند.

سازمان ملل: رژیم‌های برپایه گیاهخواری با تغییرات اقلیمی مقابله می‌کندکارشناسان سازمان ملل هشدار داده‌اند که گسترش دامداری برای تولید گوشت و محصولات لبنی تغییرات اقلیمی را تشدید می‌کند. گزارش هیات بین دولتی تغییرات اقلیمی درباره استفاده از زمین هشدار داده است که مصرف روزافزون گوشت و محصولات لبنی بر تغییرات اقلیمی تاثیر منفی دارد. بریتانیای صغیر لجن چارتا کارخونشو ببنده نمیخواد دست تو نون ملت کنه اون ترامپ سگ زرده که لگد زده به معاهده ی پاریس و صنایعش مثل بمب گرما تولید میکنن بیاد جوابگو باشه چقدر شما استعماگرای لجن حقیرید؟چقدر حقیرید؟ مرگ بر هرکی نباشه مرگ بر بریتانیا باید باشه به کارکنان رسانه ضد بشری بی بی سی توصیه می گردد که علف خواری را از خود انگلیس و خانواده خودشان شروع بکنند و سپس مردم را احمق فرض کنند. توجیه گرانی گوشت،با دروغ امکان پذیر نیست من یه تنه دارم مقابله میکنم

YouTube

آذربایجان‌شرقی؛ دیالیزی‌ها و رنج مضاعف گرانی

کرد که موکلش برای دست‌یابی به راهکاری برای حل مسئله کُرد تاکید کرده و گفته «کُردها خواهان دولتی جداگانه نیستند».لایحه تقسیم ایالت جامو و کشمیر به دو سرزمین اتحادیه جداگانه به تصویب نمایندگان مجلس قانون‌گذاری پارلمان هند رسید.بخش انگلیسی صدای آمریکا - کاخ سفید پس از معرفی چین به عنوان کشوری که واحد پول خود را دستکاری کرده است، می گوید خواهان تشدید بیشتر جنگ تجاری با پکن نیست.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Getty Images کارشناسان سازمان ملل هشدار داده‌اند که افزایش فعالیت کشاورزی برای تولید گوشت و محصولات لبنی باعث تشدید پدیده تغییرات اقلیمی می‌شود.

در بیانیه وکیل مدافع اوجلان آمده است که او گفته «می‌تواند نزاع میان ترکیه و کُردهای مسلح را طی یک هفته متوقف کند». عبدالله اوجلان، بنیانگذار «حزب کارگران کردستان» است که از سال 1984علیه دولت ترکیه دست به شورشی مسلحانه زده است.08. اوجلان از سال 1999 تاکنون در غرب ترکیه زندانی است. ما در حال برنامه ریزی برای آمدن تیم مذاکره کننده چینی به واشنگتن در ماه سپتامبر هستیم. بنا به این بیانیه‌ اوجلان گفته نیاز است که دولت ترکیه نیز اقدام‌های ضروری برای ایجاد راه حلی عملی را اتخاذ کند و کردها خواهان دولتی جداگانه نیستند. خبرگزاری «پرس تراست آو اندیا» در گزارشی اعلام کرد که به موجب این قانون جامو و کشمیر به جای ایالت بودن به یک سرزمین اتحادیه تبدیل خواهد شد. این در حالی است که ترکیه همواره بدست زدن به عملیات‌ نظامی، مواضع حزب کارگران کردستان را در شمال عراق و سوریه بمباران می‌کند. پروفسور پیت اسمیت، کارشناس محیط زیست و استاد دانشگاه آبردین در بریتانیا می‌گوید:"ما به مردم نمی‌گوییم که خوردن گوشت را متوقف کنند.

ایالات متحده آمریکا نیز سه‌شنبه 6 نوامبر سال گذشته در تحولی ناگهانی اعلام کرد جوایز بسیار بزرگ مالی را برای اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا مخفیگاه رهبران ارشد حزب ممنوعه کارگران کردستان ترکیه موسوم به «پ ک ک» شود، در نظر گرفته است. از سوی دیگر طرح پیش‌نهادی برای لغو ماده 370 قانون اساسی هند که موقعیت ویژه‌ای به منطقه جامو و کشمیر اعطا می کند، در مجلس قانون‌گذاری با351 رای «بله»، 72 رای «نه» و یک رای «ممتنع» تصویب شد. کادلو در عین حال افزود که اگر پیشرفتی حاصل نشود رئیس جمهوری ابایی از اتخاذ تدابیر تنبیهی بیشتر ندارد: «رئیس جمهوری از اقتصاد آمریکا دفاع می کند. به گزارش خبرگزاری رویترز، در پی سفر متیو پالمر، معاون وزیر امور خارجه آمریکا به آنکارا سفارت آمریکا بیانه‌ای در این رابطه منتشر کرد که در آن آمده است واشینگتن جایزه‌ای به ارزش 5 میلیون دلار در ازای دریافت اطلاعاتی درباره «مراد قریلان» تعیین کرده است. همچنین آمریکا برای هرگونه اطلاعاتی که منجر به کشف هویت یا یافتن مخفیگاه «جمیل بیک» و «دوران کالخان» شود، به ترتیب 4 و 3 میلیون دلار جایزه تعیین کرد. لایحه تسقیم جامو و کشمیر به دو سرزمین اتحادیه جداگانه روز گذشته در مجلس اعلا «راجیه سبها» پارلمان هند به رای‌گیری گذاشته شده و با 125 مثبت در مقابل 61 رای منفی به تصویب نمایندگان این مجلس رسیده بود. ترکیه، ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا، حزب کارگران کردستان را سازمانی تروریستی می‌دانند. . گروه‌های آزادی‌خواه کشمیر در سال 1989 مبارزه برای استقلال از هند و پیوستن به پاکستان را آغاز کردند. تغییرات اقلیمی تهدیدی برای امنیت منابع غذایی ما بشمار می‌رود.