ظریف: تصمیم گیری در مورد کنوانسیون دریای خزر وابسته به تصمیم مجلس است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ظریف: *تصمیم گیری در مورد کنوانسیون دریای خزر وابسته به تصمیم مجلس است *در این کنوانسیون در زمینه پهنه یا بستر دریای خزر به نتیجه نرسیده‌ایم *این توافق اجازه نمی‌دهد کشورهای بیگانه در دریای خزر حضور یابند *با هیچ کشوری تعارف نداریم

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در جلسه علنی نوبت عصر امروز مجلس در پاسخ به سوال مصطفی کواکبیان، محمد حسین قربانی و عبدالکریم حسین زاده در خصوص سهم ایران از بستر و زیر بستر دریای خزر و رژیم حقوقی ایران در دریای خزر بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره بر تمامیت ارضی و استقلال کشور تاکید داشته است و اگر به تاریخ معاصر ایران رجوع کنیم تنها حکومتی که در آن حتی یک وجب از خاک و آب آن مورد مذاکره قرار نگرفته و از ایران جدا نشده است.

وی در ادامه اظهار کرد: ایران از زمان فروپاشی دولت شوروی تمام تلاش خود را برای حفظ منافع کشور در دریای خزر انجام داد. بنده در دهه ۷۰ که معاون حقوقی و بین المللی وزارت خارجه بودم اولین اجلاس مدیران حقوقی ۵ کشور ساحلی دریای خزر برگزار شد و طی ۲۱ سال گذشته مسوولان وزارت خارجه با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی مذاکرات طولانی را انجام داده‌اند و تمام تلاش بر این بوده است تا حق ایران در دریای خزر محفوظ بماند.

وی در ادامه تاکید کرد: در خود کنوانسیون مشخص است که باید مراحل قانونگذاری در رابطه با آن در کشورها طی شود و قطعا زمانی که دولت مراحل اولیه را طی کند کنوانسیون را برای تصویب نهایی به مجلس می‌آورند و هیچ چیز بدون تصویب مجلس نهایی نخواهد شد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

جداااا؟!! پس سه تا جزیره هارم بدن امارات زمان جنگ هم غلط کردن گفتن ملت برن بجنگن! سیاست نزدیکی با همه همسایه ها رو پیش میگرفتن! اینهمه خانواده داغ عزیز نبینن! در ثانی پس چرا هی پادشاهان نالایق قاجار سر میدادن اونام دقیقا سیاست نزدیکی با همسایگان پیش گرفته بودن دیگه!

سهم ایران از دریای خزر ۵۰٪ ۱۱٪ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فارغ‌التحصیلان متقاضی خروج از کشور باید هزینه آزاد کردن مدرک خود را بپردازند/ دانشجویان دانشگاه‌های دولتی در ازای آموزش رایگان به کشور تعهد خدمت دارندوزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانش‌آموختگان دانشگاه‌های دولتی در صورتی که دنبال شغل نرفته‌اند و تصمیم مهاجرت به خارج از کشور را دارند، باید هزینه آزاد کردن مدرک خود را بپردازند. هشتاد میلیون ادم با گروگان گرفتید بدبخت ها دنبال هر سوراخی واسه فرار، حالا میخواهید مدارکشان گروگان بگیرید؟ شما اسکلا نمیدونید این ملت بجایی رسیده دیگه هیچی واسه از دست دادن نداره! شده همه چیش تو ایران گرو بذاره میره و فقط میره یک تف هم پشت سرش میکنه تا برنگرده ⁦:-)⁩
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نژندی‌منش: اقدام دولت ترامپ خلاف وجدان حقوقی جمعی بین‌المللی است/ نگاه منفعت‌طلبانه واشنگتن به حقوق‌بشر برای جامعه ملل آشکار شدعضو هیئت علمی دانشکده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا در زمان کارزار انتخاباتی خود از مجازات اعدام برای جرایم شدید دفاع کرد و به نظرم انتخابات پیش رو می‌تواند در اتخاذ این تصمیم موثر باشد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران/ در یک ماه گذشته شاهد کاهش میزان مصرف برق در تهران بودیمسخنگوی وزارت کشور با اشاره به تصمیم اخیر وزارت نیرو و کشور مبنی بر نظارت بر میزان مصرف دستگاه‌های اجرایی از کاهش مصرف برق در ساعات اوج مصرف و همچنین قطع برق ١٥ دستگاه اجرایی پرمصرف در تهران خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

Iranwire
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه نامه ظریف به رهبری در مورد سریال گاندو را تایید کردسخنگوی وزارت خارجه: اروپایی‌ها در حرف زدن کم نمی‌آورند و تکالیفی را می‌پذیرند. این دفعه حرف‌های جدی‌تری زدند ولی نمی‌شد روی حرف‌ها حساب کنیم و منتظر اقدامات عملی آنها هستیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان در پی به دست آوردن مدارک محرمانه مربوط به گزارش مولر استجرالد ندلر، رئیس کمیته قضایی مجلس نمایندگان، از یک دادگاه فدرال درخواست کرده است که مدارک محرمانه مربوط به گزارش رابرت مولر را به این کمیته تحویل دهد. به گزارش آسوشیتدپرس، این مدارک مربوط به پرونده
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »