طرح استیضاح ترامپ در کنگره آمریکا بار دیگر شکست خورد

27/04/1398 03:40 ب.ظ

ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استیضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.

ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استیضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند. ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.

تلاش نمایندگان دموکرات کنگره پس از آن صورت می گیرد که روز پیش از آن کنگره آمریکا در قطعنامه‌ای رسما توئیت‌های آقای ترامپ علیه چهار نماینده زن دموکرات کنگره را «اظهارات نژاد‍پرستانه» توصیف و محکوم کرد.

آقای ترامپ در واکنش به شکست این طرح، آنرا «مضحک‌ترین» تلاش برای استیضاحش توصیف کرد و نوشت که نباید اجازه داد این اتفاق برای یک رئیس جمهور دیگر در آمریکا اتفاق بیافتد. یکی از علل عدم موفقیت طرح استیضاح دونالد ترامپ مخالفت رهبران دموکرات‌ها در کنگره از جمله نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان عنوان شده است.

ال گری، مبتکر این طرح گفته است که او این اقدام را یک شکست نمی داند زیرا این بار نمایندگان بیشتری به طرح استیضاح را داده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

شکست طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکاشکست طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آراء علیه قطعنامه استیضاح دونالد ترامپ رای داد. این قطعنامه را کسانی مطرح کردند که روی انتقادهای وارد شده به ترامپ درباره حملات به چهار تن از زنان کنگره حساب باز کرده بودند.

حمله ترامپ به چهار نمایند زن کنگره؛ کمپین سفید‌های نژادپرست | DW | 16.07.2019به دنبال توییت 'توهین‌آمیز و نژادپرستانه' ترامپ درباره چهار نماینده زن کنگره، این نمایندگان به شدت ازاو انتقاد کردند. گرچه سخنان ترامپ حتی با واکنش برخی نمایندگان جمهوریخواه روبرو شد، اما ترامپ به حملات خود ادامه داد. موقعی که نماینده مسلمان به ترامپ گفت مادر جنده ، نژاد پرستانه نبود ؟ ‌dw رسواتر از این حرفهاست

جزییات طرح ارایه تسهیلات ودیعه به مستاجران/ کدام مستاجران مشمول دریافت وام ودیعه می‌شوند؟برای کنترل تقاضا، پیشنهاد شده است که اعطای تسهیلات در سال اول مشروط به قراردادهای اجاره‌ای باشد که یک سال از زمان آنها گذشته و منوط به ارایه کد رهگیری باشد، اما در سنوات بعد می‌توان دامنه استفاده از این تسهیلات را گسترش داد.

سردار اشتری: طرح ناظر یک برای اجرای قانون مبارزه با بی‌حجابی اجرا می‌شودتهران- ایرنا - فرمانده ناجا با اشاره به اینکه براساس قانون بی حجابی جرم محسوب می شود، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می شود، بر همین اساس طرح ناظر یک را راه‌اندازی کرده‌ایم که خوشبختانه اثرات مثبتی نیز به همراه داشته است.

مجلس نمایندگان طرحی برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات تصویب کردمجلس نمایندگان آمریکا سه طرح مختلف را تصویب کرده است که براساس آن‌ها فروش بمب‌های هدایت‌شونده به عربستان سعودی و امارات متحده عربی متوقف می‌شود. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور

قاضی‌زاده هاشمی: طرح بحث تحریم مالی صداوسیما بیشتر جنبه تهدید دارد تا اجرا!/ آگهی‌های بازرگانی متصل به دولت باید از صداوسیما پخش شود- اخبار فرهنگی - اخبار تسنیم - Tasnim«عضو شورای نظارت بر صداوسیما: طرح بحث تحریم مالی صداوسیما بیشتر جنبه تهدید دارد تا اجرا!» مردم برخلاف آن‌هایی که به جای‌شان صحبت می‌کنند از سریال تلویزیونی «گاندو» خیلی استقبال کردند

طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که روز چهارشنبه در کنگره آمریکا مطرح شده بود، رای کافی نیاورد و از دستور کار خارج شد.

ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس برای سومین بار تلاش کرد تا طرح استضاح ترامپ از سوی کنگره اجرایی شود با این حال ۳۲۲ نماینده با این طرح مخالفت کردند و تنها ۹۵ نماینده به آن رای موافق دادند.

تلاش نمایندگان دموکرات کنگره پس از آن صورت می گیرد که روز پیش از آن کنگره آمریکا در قطعنامه‌ای رسما توئیت‌های آقای ترامپ علیه چهار نماینده زن دموکرات کنگره را «اظهارات نژاد‍پرستانه» توصیف و محکوم کرد.

آقای ترامپ در واکنش به شکست این طرح، آنرا «مضحک‌ترین» تلاش برای استیضاحش توصیف کرد و نوشت که نباید اجازه داد این اتفاق برای یک رئیس جمهور دیگر در آمریکا اتفاق بیافتد.

یکی از علل عدم موفقیت طرح استیضاح دونالد ترامپ مخالفت رهبران دموکرات‌ها در کنگره از جمله نانسی پلوسی رئیس دموکرات مجلس نمایندگان عنوان شده است.

ال گری، مبتکر این طرح گفته است که او این اقدام را یک شکست نمی داند زیرا این بار نمایندگان بیشتری به طرح استیضاح را داده‌اند.

طرح استیضاح دونالد ترامپ در دور قبلی ۶۶ رای موافق آورده بود که در اقدام روز چهارشنبه به ۹۵ رای رسید.