مجلس نمایندگان طرحی برای توقف فروش سلاح به عربستان و امارات تصویب کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

مجلس نمایندگان آمریکا سه طرح مختلف را تصویب کرده است که براساس آن‌ها فروش بمب‌های هدایت‌شونده به عربستان سعودی و امارات متحده عربی متوقف می‌شود. به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور

ایران اخبار, ایران سرفصلها

جواد لعل محمدی، سخنگوی گروه ۱۴

جواد لعل محمدی، روز دوشنبه ۲۴ تیر با انتشار یک بیانیه و ارسال رونوشتی از آن به دبیر اول سازمان ملل متحد، ریاست شورای حقوق بشر سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل، شورای اتحادیه اروپا، کانون دفاع از حقوق بشر در ایران و کانون مدافعان حقوق بشر عنوان کرد که «کارنامه گذشته این رژیم نشان می‌دهد که ممکن است از هر ترفندی مثل برون سپاری قتل، تحریک نیروهای خودسر از طریق تولید کلیپ و انتشار مطالب چرک علیه گروه ما یا هر اقدام دیگری که منجر به حذف مان گردد بهره بگیرد.

آقای لعل محمدی در ادامه این بیانیه افزوده است که ماموران دستگاههای اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی، زندانبانان، نیروهای خودسر باید بدانند که ازین تاریخ ببعد همکاری آنان در هر جنایتی علیه همه آزادیخواهان و زندانیان سیاسی و خانواده‌های ایشان، به مثابه مشارکت عمدی در جنایت ثبت و پس از سرنگونی نظام هیچ عذری از ایشان پذیرفته نمی‌گردد.

پیش از آن، جواد لعل‌محمدی، عضو کانون صنفی معلمان مشهد و از امضا کنندگان نامه اعلام کرده بود که چند بار پیام‌های تهدیدآمیز دریافت کرده ومحمدحسین سپهری، یکی دیگر از امضا کنندگان با انتشار ویدئویی گفته بود که فردی چاقو به دست زنگ در خانه او را زده بود و پس از تماس با ۱۱۰ نیز ماموری برای رسیدگی مراجعه نکرده بود.یک نامه و عواقب آن؛ درخواست کنندگان استعفای خامنه‌ای بازداشت، ضرب و جرح یا تهدید شدند

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محمدرضا عارف «مانع» اعتراض نمایندگان اصلاح‌طلب به نحوه برگزاری دادگاه خاتمی درباره تقلب انتخابات ۸۸ شددر حالیکه برخی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس برای اعتراض به نحوه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی درباره تقلب در انتخابات ۸۸ در پی جمع آوری امضا بودند، مخالفت محمدرضا عارف از چهره‌های اصلاح طلب مجلس،
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان در قطعنامه‌ای حملات 'نژادپرستانه' ترامپ را محکوم کرددر پی حملات تند رئیس جمهور آمریکا به چهار نماینده زن کنگره، مجلس نمایندگان آمریکا طی یک رای گیری نمادین اظهارات 'نژادپرستانه' دونالد ترامپ را محکوم کرده است. رئیس جمهور آمریکا پیشتر پافشاری کرد که او یک نژادپرست نیست.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مجلس نمایندگان اظهارات ترامپ علیه زنان دموکرات کنگره را نژادپرستانه دانست | DW | 17.07.2019مجلس نمایندگان ایالات متحده با انتشار قطعنامه‌ای نمادین اظهارات ترامپ علیه چهار نماینده زن حزب دموکرات را 'نژادپرستانه' ارزیابی و محکوم کرد. ترامپ اخیرا در پیامی توییتری به زنان کنگره از حزب دموکرات توصیه کرده بود که به کشورهای 'اصلی' خود برگردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا علیه دونالد ترامپ
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمریکا فروش سلاح به امثال صدام را تمام کندوزیر خارجه کشورمان با انتشار پیامی در توییتر خواهان پایان فروش سلاح به امثال دیکتاتور سابق عراق شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: آمریکا باید فروش سلاح به صدام های جدید را متوقف کند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »