ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

14/09/2019 04:53:00 ب.ظ

سخنگوی شورای نگهبان: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

شورای نگهبان

سخنگوی شورای نگهبان : ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق تروریسم اقتصادی دولتی است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است.

تروریسم اقتصادی شیوه‌ای است که دولتهای غربی با سوءاستفاده از ابزارهای قانونی، منافع و منابع اقتصادی دیگر ملتها را توقیف و یا مصادره می‌نمایند، آن هم بدون طی مراحل رسیدگی حقوقی منصفانه. ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

توئیتر حساب کاربری ده‌ها خبرنگار و مقام دولتی کوبا از جمله رائول کاسترو را مسدود کردتوئیتر حساب کاربری ده‌ها خبرنگار و مقام دولتی کوبا از جمله رائول کاسترو را مسدود کرد این شبکه اجتماعی عمده آمریکایی توضیحی برای این اقدام خود ارائه نکرده و در عین حال به پرسش‌های خبرگزاری رویترز نیز در این زمینه پاسخ نداده است.

ضبط وثیقه ۳۰ میلیارد تومانی متهم پرونده پتروشیمیقاضی پرونده پتروشیمی: متهم فرزاد_محبوبی آذریان تاریخ ٢٣ مرداد برای حضور در دادگاه ابلاغ شد اما در دادگاه حاضر نشد، بنابراین ضمن صدور دستور بازداشت وی، فردا صبح برای ضبط وثیقه ٣٠ میلیارد تومانی این متهم به نفع دولت از سوی دادستان تهران اقدام می‌شود.

ضبط وثیقه 30 میلیاردی یک متهم به دلیل حضور نیافتن در دادگاهضبط وثیقه ۳۰ میلیاردی یک متهم پرونده پتروشیمی به دلیل حضور نیافتن در دادگاه قاضی مسعودی مقام: یکی از متهمان پرونده پتروشیمی در دادگاه حضور نداشته، وثیقه اپ به مبلغ ۳۰ میلیارد تومان به نفع دولت ضبط خواهد شد و قرار بازداشت او هم صادر می‌شود

واکنش ایران به فروش اموال مصادره شده این کشور توسط کانادا

اموال ایران در کانادا فروخته و به قربانیان تروریسم داده شد | DW | 13.09.2019میلیون‌ها دلار از اموال جمهوری اسلامی ایران در کانادا با حکم دادگاه فروخته و پول آن به خانواده‌های قربانیان حملات تروریستی حماس و حزب‌الله داده شد. تنها یک ساختمان در اوتاوا به قیمت ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار فروخته شد.

بازداشت‌ متخلفان گندم‌های آلوده/تایید وجود فضولات پرندگانتایید وجود فضولات پرندگان در گندم‌های آلوده مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی: *متخلفان گندم‌های آلوده بازداشت شده‌اند *۱۴ کامیون ۱۲ تنی گندم آلوده کشف شده است *فضولات پرندگان زمانی که فرد متخلف گندم را در مرغداری خود ذخیره کرده بود، به آن اضافه شده است

به گزارش ایلنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر نوشت: تروریسم اقتصادی شیوه‌ای است که دولتهای غربی با سوءاستفاده از ابزارهای قانونی، منافع و منابع اقتصادی دیگر ملتها را توقیف و یا مصادره می‌نمایند، آن هم بدون طی مراحل رسیدگی حقوقی منصفانه.وزیر خارجه استرالیا: ایران باید سه شهروند استرالیایی را فورا آزاد کند ماریز پین، وزیر خارجه استرالیا وزیر خارجه استرالیا از ایران خواست سه شهروند این کشور که توسط جمهوری اسلامی بازداشت شده اند را فورا آزاد کند.قاضی اسدالله مسعودی مقام در پنجمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۱۷ نفر از اخلال‌گران عمده در نظام تولیدی کشور از طریق خرید و فروش مواد اولیه پتروشیمی در بازار آزاد، افزود: به دلیل اینکه به متهم فرزاد محبوبی آذریان از متهمان این پرونده، تاریخ ٢٣ مرداد ماه امسال برای حضور در دادگاه ابلاغ شد اما در دادگاه حاضر نشد، ضمن صدور دستور بازداشت وی، فردا صبح برای ضبط وثیقه ٣٠ میلیارد تومانی این متهم به نفع دولت از سوی دادستان تهران اقدام می شود.به گزارش ایسنا، قاضی مسعودی مقام  رییس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، در ابتدای پنجمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین جدید پتروشیمی، از وکیل مدافع متهم خرمی خواست که با حضور در جایگاه دفاعیات خود را مطرح کند.

ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق بارز تروریسم اقتصادی دولتی است. اقدام کانادا مغایر با اصول شناخته شده حقوق بین‌الملل از جمله اصل حاکمیت دولتها است. با اینکه بازداشت دوتابعیتی‌ها و شهروندان دیگر کشورها در ایران سابقه دارد، اما وزیر خارجه استرالیا ارتباط این سه بازداشت با تنش بین جمهوری اسلامی و غرب را رد کرده است. از این پس قوه قضاییه باید وفق قانونِ «صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولتهای خارجی» مصوب ۱۳۹۰ در خصوص کانادا عمل نماید.. . گفته می‌شود اتهام این دو گردشگر «فیلمبرداری غیرقانونی» با پهپاد است.