صف مسئولان لبنانی برای پاسخ به سخنان نسنجیده یک سردار

11/12/2019 05:31:00 ب.ظ

#ایرناپلاس | آزردگی دوستان ایران در لبنان از سخنان منصوب به یک فرمانده | رمضان شریف: صحبتهای سردار قربانی تحریف شده است.

ایرناپلاس

ایرناپلاس | آزردگی دوستان ایران در لبنان از سخنان منصوب به یک فرمانده | رمضان شریف: صحبتهای سردار قربانی تحریف شده است.

تهران- ایرناپلاس - اظهارات منتسب به یکی از فرماندهان سپاه مبنی بر حمله به تل‌آویو از خاک لبنان، با واکنش‌های متعدد دو وزیر و شماری دیگر از مسوولان کشور دوست و برادر، لبنان روبرو شد.

خبرگزاری میزان که شاید تصور نمی‌کرد خبرش این میزان واکنش داشته باشد، روز دوشنبه به نقل از سردار قربانی نوشت: «رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود،  از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. این خبرگزاری آقای قربانی را مشاور فرمانده سپاه معرفی کرد.»

امروز اما سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه اعلام کرد که اظهارات منتسب به سردار مرتضی تحریف شده و مورد برداشت نادرست رسانه‌ای قرار گرفته است. وی افزود که سردار قربانی مشاور فرمانده کل سپاه هم نیست. وی همچنین از دقت و دوراندیشی وزیر  دفاع کشور لبنان که با پاسخ هوشمندانه خود شیطنت رسانه سعودی - صهیونیستی را خنثی کرده اند، قدردانی کرد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایرنا »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

پاسخ دراویش زندانی به هنرمندان؛ دستتان را به درخواست از هیچ مقام مسوولی آلوده نکنیدکو گوش شنوا

نگرانی اهالی تل‌ابیض از حمایت آمریکا و روسیه از تروریست‌های ی.پ.گ/ پ.ک.ک

ایران طبق برجام از سال آینده می‌تواند خرید و فروش موشک را از سر بگیردیک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح نشست کمیسیون متبوع خود که با حضور محمد جواد ظریف در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: جمهوری اسلامی قصد دارد در کنار آزمایش‌های موشکی، راه‌های دستیابی به فضا را نیز در برنامه های آینده خود قرار دهد. از سال آینده «ایرانیان خوشبخت» می‌توانند موشک بخورند! در صورت توافق سایر اعضا یه بار متنو بخونید متوجه میشید ما رو باش فکر میکردیم کشورمون صلح دوسته و اصلا مثل امریکا و اسراییل نیست .میگم چرا اینقدر نتانیاهو و ترامپ و مکرون و ال سعود خودشونو جِرواجر میدن که ایران منطقه رو نا ارام میکنه آخه رو دستشون بلند شده

از معلم بپرس: چند درصد از معلمان با تنبیه دانش آموزان مخالفند؟

صالحی: تعداد زیادی از هنرمندان درآمدی کمتر از کارمندان دارنداظهارات جدید وزیر ارشاد درباره معافیت مالیاتی هنرمندان: تعداد زیادی از هنرمندان درآمدی کمتر از کارمندان دارند و حقوق‌های آنان به صورت منقطع است می‌توانند مشمول معافیت مالیاتی شوند. چون گاهی کار می‌کنند و گاهی کار نمی‌کنند آره گاهی دم انتخابات فعال میشن خیلی کار میکنن و درآمدشون زیاد میشه و در دوران بعد از انتخابات بیکار میشن و حقوقشون منقطع میشه. درسته؟ مشکلی نداره که هنرمندان هم با کد ملی خودشان اظهارنامه مالیاتی ثبت کنند. آنهایی که درآمد کمتر از کارمندان داردند، معاف می شوند. بعد جناب وزیر بهتر نیست به عنوان یک مقام مسئول با عدد و رقم صحبت کنید، دقیقا چند درصد هنرمندان حقوق کمی دارند؟ هنرمندان کدام هنر درآمد کمی دارند؟، اصلا آمار هنرمندان را دارید؟

تعطیلی مدارس ابتدایی جاجرم برای پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزامدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی از تعطیلی مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم به علت پیشگیری از شیوع آنفلوآنزا در نوبت صبح خبر داد.

همزمان با اعتراضات در لبنان، تلاش برخی رقبای منطقه‌ای برای ایجاد فاصله میان ایران و کشورهای دوست افزایش یافته، اما در همین شرایط انتشار سخنانی به نقل از سردار مرتضی قربانی، از فرماندهان سپاه پاسداران کافی بود تا موجی از پاسخ مسوولان لبنانی را به همراه داشته باشد و همچنین اسباب زحمت برای دوستان ایران در لبنان شود.چندی پیش، در پی اعلام اعتصاب غذای دراویش زندانی ۳۴۱، هنرمند ایرانی با امضای نامه‌ای از آن‌ها خواستند تا به اعتصاب غذای خود پایان دهند و شیوه‌های دیگری را برای اعاده آنچه حق خود می‌دانند، برگزینند.ساکنان تل‌ابیض سوریه در عین حال که از آزادسازی این منطقه خوشحال‌اند، نگران تهدید گروه تروریستی ی.به گزارش ایسنا، شهروز برزگر در توضیح جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این جلسه در محل وزارت خارجه و با وزیر خارجه برگزار شد که مسائلی همچون برجام و نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل درباره آزمایش موشک‌های بالستیک ایران مورد بحث قرار گرفت؛  این نامه در حالی تنظیم شد که اقدامات ایران بر اساس پروتکل‌های جهانی بوده است.

خبرگزاری میزان که شاید تصور نمی‌کرد خبرش این میزان واکنش داشته باشد، روز دوشنبه به نقل از سردار قربانی نوشت: «رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود،  از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. این خبرگزاری آقای قربانی را مشاور فرمانده سپاه معرفی کرد. حالا، در سی‌وهشتمین روز اعتصاب غذای چهارده درویش زندانی، سه تن از آن‌ها به نام‌های «رضا انتصاری»، «احمد ایرانی‌خواه»، «جواد خمیس‌آبادی» از زندان تهران بزرگ نامه‌ای خطاب به آن هنرمندان نوشته‌اند و ضمن قدردانی از این حمایت، توضیح داده‌اند که بارها برای خواسته‌های خود از روش‌های مختلف استفاده کرده‌اند اما گوش‌ شنوایی آن‌ها را نشنیده است و برای همین دست به اعتصاب غذا زده‌اند.» امروز اما سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه اعلام کرد که اظهارات منتسب به سردار مرتضی تحریف شده و مورد برداشت نادرست رسانه‌ای قرار گرفته است.ک. وی افزود که سردار قربانی مشاور فرمانده کل سپاه هم نیست. به‌درستی این حکم‌رانان‌اند که باید دست به دامن دانش و بینش شما شوند که جایگاه اصلی هنرمند تنها نورافشانی به ساحت و فرهنگ مردم جامعه خویش است. وی همچنین از دقت و دوراندیشی وزیر  دفاع کشور لبنان که با پاسخ هوشمندانه خود شیطنت رسانه سعودی - صهیونیستی را خنثی کرده اند، قدردانی کرد. به گفته وی‌، در این جلسه درباره تحریم فروش نفت ایران هم گفت‌وگو شد و تحلیل ‌هایی درباره وضعیت آمریکا با ترامپ و بی ترامپ و در شرایط حکومت دموکرات‌ها یا جمهوریخواهان ارائه شد.

سخنان سخنگوی سپاه بعد از آن بیان شد که در دو روز گذشته وزرای دفاع و اطلاع‌رسانی لبنان و چند تن دیگر از مسوولان این کشور به سخنان منسوب به سردار قربانی واکنش نشان دادند؛ واکنشهایی که رسانه‌های نزدیک به سعودی با آب و تاب آنها را بازتاب دادند. این نامه در حالی نوشته شده است که ۱۲ آذر، مقامات امنیتی ۳۶ درویش محبوس در زندان فشافویه را غیرقانونی و بدون اطلاع خانواده یا خود زندانیان، به زندان‌های سراسر ایران منتقل کرده‌اند و برخی از آن‌ها در انفرادی به سر می‌برند.12. العربیه در گزارشی نوشت: در پی اظهارات جنجالی یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران، الیاس بوصعب وزیر دفاع لبنان روز سه‌شنبه در توئیتی در حساب کاربری توییتر خود نوشت: «اگر آنچه به مشاور فرمانده سپاه پاسداران ایران نسبت داده می‌شود، درست باشد، بسیار اسباب تاسف بوده و غیرقابل قبول است و تجاوز به حق حاکمیت لبنان، قلمداد می‌شود که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد.» همچنین «جمال الجراح» وزیر اطلاع‌رسانی لبنان سخنان قربانی را غیرمسئولانه خواند که ممکن است به جنگ منطقه‌ای منجر شود. در آخرین خبرها، وضعیت جسمانی «محسن مقدسی» که حالا به زندان بروجرد منتقل شده، وخیم گزارش شده است. به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، الجراح با رد سخنان قربانی افزود: جمهوری اسلامی ایران هر گونه که دوست دارد می تواند از خود دفاع کند، اما لبنان صندوق پستی سپاه پاسداران و میدان جولان دادن آن و دیگر خارجی ها نیست.گ/ پ. «اشرف ریفی» وزیر پیشین دادگستری لبنان هم که خود از حامیان تکفیری‌هاست، در توییتر خود بعد از بیان الفاظی تند، از اخراج سفیر ایران در بیروت سخن گفت. شبنم، خواهر این درویش گفته است: «برادرم ۴ روز است در قرنطینه زندان بروجرد است و وقتی پیگیر او شدیم به ما گفتند چون اطلاعات او از زندان تهران ارسال نشده تا زمان ثبت اطلاعات باید در قرنطینه بماند.

«میشل مُعوّض» رهبر جریان «جنبش استقلال لبنان»، «نهاد المنشوق» نماینده مجلس لبنان و «آنطوان بانو» نماینده و عضو فراکسیون «لبنان قوی» در مجلس لبنان هم از دیگر کسانی بودند که به سخنان سردار قربانی تاختند. «فرید البستانی» دیگر نماینده مجلس لبنان نیز نوشت: سخنان قربانی اگر دقیق و درست باشد علاوه بر نقض حاکمیت لبنان، نقض و تضعیف جایگاه مقاومت و حزب‌الله هم خواهد بود. ابراهیم‌الله بخشی، یکی از دراویش زندانی که او هم مدتی محبوس بود در حساب توییتر خود نوشته است که به این دراویش گنابادی «گفتن چیزی نمی‌تونیم بهتون بدیم حتی فروشگاه کلا بهشون گفتن هیچ ارتباطی با فضا زندان هم نمیتونن داشته باشند کاملا امنیتی فقط یک خط تلفن دارن. احمد الیاس یکی از ساکنان تل ‌ابیض درباره تهدید گروه‌ تروریستی ی. کانال خبری لبنان ۲۴ هم امروز (چهارشنبه) به نقل از برخی منابع مطلع و بدون ذکر نام آنها به شایعه‌افکنی پرداخت و مدعی شد: پس از سخن سردار مرتضی قربانی، ایران می‌خواهد با کمک حزب‌الله جبهه نظامی تازه‌ای در جنوب لبنان و علیه اسراییل باز کند. این در حالی است که جمهوری اسلامی همواره به حاکمیت ملی تمامی دولتها متعهد بوده و بدون موافقت و دعوت دولتهای دوست، اقدامی در این کشورها انجام نداده و حتی حضور نظامیان ایران در سوریه هم تا حد زیادی مستشاری بوده است. متن کامل نامه سه تن از دروایش گنابادی در پاسخ به نامه هنرمندان:‌ فرهیختگان ارجمند، نامه انسان‌دوستانه و حمایت‌آمیز شما هم‌صنفان محترم را خواندیم و بسی خرسند شدیم که در این دورانی که پیوندهای اجتماعی و انسانی، فسرده و یخ‌زده است، هنوز هستند دوستانی که دست‌کم با آه افسوس و تاثر خود، ذره‌ای از سرمای این زمانه زمستانی بکاهند و مایه دلگرمی و امید شوند. با این حال واکنش گسترده به مواضع منتسب به سردار قربانی، نشان می‌دهد انعکاس اینگونه مواضع چه میزان به منافع ملی کشورمان و به ویژه طیف‌های نزدیک به جمهوری اسلامی در لبنان آسیب زده است؛ مواضعی که یک رسانه بی توجه به منافع ملی آن را بازتاب داده است.ک.

. به‌شرط ادب و مرام درویشی بر خود لازم دانسته از این عمل نیک و محبتی که شایسته ما شاگردان مکتب هنر، روا داشتید، کمال تشکر و قدردانی را ابراز نماییم.