صدور حکم ۵ سال زندان برای یک دانشجوی دانشگاه تهران

05/12/1399 08:58 ب.ظ

لیلا حسین‌زاده توسط دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری و ۲ سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است. امیر رئیسیان وکیل مدافع او گفته است که این دانشجو به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» متهم شده است. اخبار_ایران لیلا_حسین‌زاده تهران

امیر رئیسیان، وکیل مدافع لیلا حسین‌زاده با اعلام این خبرکه این دانشجوی دانشگاه تهران از سوی دستگاه قضایی به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» متهم شده است.

به نوشته‌ آقای رییسیان، مصداق این اتهام «راه‌اندازی یک تجمع کوچک از دانشجویان» و حضور لیلا حسین‌زاده در این تجمع است که به منظور تبریک تولد محمد شریفی‌مقدم، دانشجو و درویش زندانی، تشکیل شده بود.

در حکمی که برای لیلا حسن زاده صادر شده، خواندن سرود «خون ارغوان‌ها» در این جشن تولد، مصداق اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور در نظر گرفته شده است. لیلا حسین‌زاده از جمله دانشجویان دانشگاه تهران بود که در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ بازداشت و پس از دو هفته با قرار وثیقه آزاد شد.

در پی بازداشت سال ۹۶، این فعال دانشجویی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۳۰ ماه زندان و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. لیلا حسین‌زاده مردادماه سال ۹۸ برای اجرای این حکم بازداشت و به زندان اوین منتقل شده و در اسفند همان سال مشمول عفو قرار گرفت و آزاد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

محکومیت هشت شهروند بهایی در بندرعباس نهایی شد؛ احضار برای اجرای حکم ۱۴ سال زندانمحکومیت هشت شهروند بهایی در بندرعباس نهایی شد؛ احضار برای اجرای حکم ۱۴ سال زندان هشت شهروند بهائی ساکن بندرعباس، که پیش از این مجموعا به ۱۴ سال زندان محکوم شده بودند، پس از تایید حکم از سوی دادگاه تجدیدنظر جهت اجرای حکم خود احضار شده‌اند

حکم آرش گنجی قطعی شد؛ ۱۱ سال زندان برای ترجمه

حکم زندان صبا کرد افشاری به هفت سال و نیم کاهش یافت | DW | 09.03.2021حکم حبس صبا کرد افشاری، از مخالفان حجاب اجباری، در دادگاه تجدید نظر به هفت سال و نیم کاهش پیدا کرد. بر اساس حکم پیشین، این فعال مدنی می‌بایست ۱۵ سال (بیشترین میزان مجازات به اتهامات گوناگون) را در زندان می‌گذراند. به مرگ وبه تب شده هفت سال ونیم حبس برای چی ؟ اولین انتخاب آزاد هر شخص باید به قیمت هفت‌ونیم سال، آن هم بی فایده پاسخ داده شود! جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست من_هم_صبا_کردافشاری_هستم خب الان ذوق کنیم یا چی مگه هفت سال و نیم کمه؟ اصلا جاشون تو زندان نیست

حکم 31 سال زندان اکبر طبری تائید شددیوان عالی ایران حکم 31 سال محکومیت اکبر طبری، معاون اجرایی حوزه ریاست سابق قوه قضاییه این کشور را تائید کرد. - خبرگزاری آناتولی

دادگاه تجدید‌نظر بلژیک حکم 20 سال زندان اسدالله اسدی را تایید کرددادگاه تجدیدنظر آنتورپ در بلژیک حکم اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی که به اتهام اقدامات «تروریستی» به 20 سال زندان محکوم شده بود را تایید کرد.اسدالله اسدی به امروز_اسدی_فردا_خامنه‌ای تمام 💐

استان‌وایر- «لیلا حسین زاده»، فعال دانشجویی، توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ۵ سال حبس تعزیری و دو سال منع فعالیت در فضای مجازی محکوم شده است.

امیر رئیسیان، وکیل مدافع لیلا حسین‌زاده با اعلام این خبرکه این دانشجوی دانشگاه تهران از سوی دستگاه قضایی به «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» متهم شده است.

به نوشته‌ آقای رییسیان، مصداق این اتهام «راه‌اندازی یک تجمع کوچک از دانشجویان» و حضور لیلا حسین‌زاده در این تجمع است که به منظور تبریک تولد محمد شریفی‌مقدم، دانشجو و درویش زندانی، تشکیل شده بود.

در حکمی که برای لیلا حسن زاده صادر شده، خواندن سرود «خون ارغوان‌ها» در این جشن تولد، مصداق اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور در نظر گرفته شده است.

لیلا حسین‌زاده از جمله دانشجویان دانشگاه تهران بود که در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶ بازداشت و پس از دو هفته با قرار وثیقه آزاد شد.

در پی بازداشت سال ۹۶، این فعال دانشجویی به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به ۳۰ ماه زندان و دو سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

لیلا حسین‌زاده مردادماه سال ۹۸ برای اجرای این حکم بازداشت و به زندان اوین منتقل شده و در اسفند همان سال مشمول عفو قرار گرفت و آزاد شد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: