صباغیان: آقای قالیباف اینجا مجلس است، پادگان نیست/ یک حزب تشکیل دادید و یک فراکسیون کردید، اجازه صحبت نمی‌دهید/ اعتراض نمایندگان به اظهارات صباغیان

12/12/1399 12:05 ب.ظ

تنش و درگیری در صحن مجلس؛ صباغیان: آقای قالیباف اینجا مجلس است، پادگان نیست/ یک حزب تشکیل دادید و یک فراکسیون کردید، اجازه صحبت نمی‌دهید/ اعتراض نمایندگان به اظهارات صباغیان

نماینده مهریز و بافق خطاب به قالیباف، گفت: ما می‌خواهیم شما طبق آئین‌نامه داخلی عمل کنید. مشکل این است که جنابعالی یک حزب تشکیل دادید، کسی در مجلس نمی‌تواند حرف بزند، یک فراکسیون کردید. آئین‌نامه داخلی حق ماست. وی ادامه داد: من امروز صبح چند پیشنهاد در بند ثبت کردم که حذف کردید، آقای قالیباف این مجلس دفعه اول و سال اول نیست که بودجه تصویب می کند، این نشان از سوءمدیریت جنابعالی است.

صباغیان در ادامه اظهار داشت: آقای قالیباف اینجا مجلس است، اینجا پادگان نظامی نیست. ما همه نماینده مردم هستیم، شما نماینده برتر نیستید. ما می‌خواهیم شما طبق آئین نامه داخلی عمل کنید. مشکل این است که جنابعالی یک حزب تشکیل دادید، کسی در مجلس نمی‌تواند حرف بزند، یک فراکسیون کردید. آئین‌نامه داخلی حق ماست.

وی در واکنش به نمایندگانی که نسبت به سخنان وی اعتراض داشتند،بیان داشت: همکاران عزیز فردا نوبت شماست. من هم نماینده هستم اما شما اجازه نمی‌دهید حرف بزنم. آقای قالیباف ببینید چه وضعی به وجود آورده‌اید که می‌خواهیم تذکر آئین نامه‌ای بدهیم هم نمی‌توانیم حرف بزنیم. ما جز اجرای آئین نامه داخلی هیچ چیز از شما نمی‌خواهیم.

در زمان صحبت های صباغیان تعدادی از نمایندگان مجلس در اعتراض به سخنان او دور وی جمع شده و نسبت تشبیه مجلس به پادگان نظامی، اعتراض کردند.

ادامه مطلب:
ilnanews »