سه نفر از معترضان آبان ۹۸ در بهبهان به ۱۳ سال حبس محکوم شدند | DW | 02.03.2021

12/12/1399 12:48:00 ب.ظ

دادگاه بهبهان به طور غیابی سه نفر از معترضان آبان ۹۸ را مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم کرد. حکم مجازات ستار افشین‌پور، بهمن امینی و محمد طیبی از سوی دادگاه کیفری شهر بهبهان تایید شد.

دادگاه بهبهان به طور غیابی سه نفر از معترضان آبان ۹۸ را مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و ۲۲۲ ضربه شلاق محکوم کرد. حکم مجازات ستار افشین‌پور، بهمن امینی و محمد طیبی از سوی دادگاه کیفری شهر بهبهان تایید شد. خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران با انتشار گزارشی از صدور حکم مجازات ستار افشین‌پور، بهمن امینی و محمد طیبی خبر داده است. دادگاه کیفری شهرستان بهبهان ستار افشین پور را مجموعا به ۱۱ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرده است.

محمد طیبی و بهمن امینی نیز به اتهام"مشارکت در اخلال در نظم عمومی" هر یک به یک سال حبس تعزیری و تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده‌اند. حکم مجازات این سه معترض آبان ۹۸ پیش از این (مهرماه سال جاری) از سوی دادگاه بهبهان صادر شده بود؛ احکامی که اکنون از سوی دادگاه کیفری این شهرستان تایید شده است.

اعتراضات آبان‌ ۹۸؛ سرکوب شدید و احکام سنگین در شامگاه جمعه ۲۴ آبان ۹۸ تصاویر و ویدئوهای کوتاهی از ایران در فضای مجازی منتشر شد. این تصاویر مردم ایران را از نقاط مختلف کشور نشان میدادند، مردمی که به خیابانها آمده بودند تا صدای خشم و اعتراض خود را نسبت به افزایش بهای بنزین به گوش مقامات و دولتمران جمهوری اسلامی برسانند. headtopics.com

اینکه تو جمهوری_اسلامی همه مقصرشناخته میشن یا زندانی میشن یا اعدام میشن یا باگلوله کشته میشن جهان رو به فکرفرونمیبره؟یعنی این همه آدم همه مقصرن ؟!حقوق_بشر خفه شده جمهوری_اسلامی_انتخاب_من_نیست ازشمابیزاریم

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.