صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست سال به 6.4 میلیارد دلار رسید

07/08/1400 02:26 ب.ظ

میزان صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست امسال به بیش از 6.4 میلیارد دلار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی

میزان صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست امسال به بیش از 6.4 میلیارد دلار رسیده است. - خبرگزاری آناتولی بر اساس داده‌های اتحادیه صادرکنندگان منطقه جنوب شرق آناتولی ترکیه میزان صادرات حبوبات و غلات در 9 ماه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 22 درصد افزایش در سطح 6 میلیارد و 422 میلیون دلار قرار گرفت.

در این مدت به 213 کشور و منطقه آزاد 7 میلیون و 753 هزار تن محصولات کشاورزی از ترکیه صادر شده است. روغن گیاهی با 909 میلیون دلار بیشترین سهم از صادرات این بخش را به خود اختصاص داده است. بیشترین صادرات این بخش با 2 میلیارد و 529 میلیون دلار به کشورهای خاورمیانه انجام شده است که عراق و سوریه به ترتیب با 1 میلیارد و 95 میلیون دلار و 392 میلیون دلار بیشترین سهم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند🔺کشورهای «گروه ۲۰» برابری واکسیناسیون در جهان را در رم به بحث می‌گذارند گزارش جدید گروه مبارزه با فقر «وان» نشان می‌دهد از بیش از ۶۵۷ میلیون دز واکسن وعده داده شده توسط کشورهای گروه ۲۰، حدود ۴۴ درصد تحویل داده شده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

بررسی رویکرد ترکیه به «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» در رُمپنل بررسی رویکرد ترکیه در مورد شیوه‌های «حکمرانی جهانی در دوران پسا کرونا» پیش از آغاز اجلاس گروه 20 در رم برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

اتخاذ تدابیر امنیتی در واشنگتن در پی تهدید به بمب‌گذاریبسیاری از کوچه‌ها و خیابان‌های منتهی به کنگره آمریکا به دلیل «تهدید بمب گذاری» در وزارت بهداشت آمریکا مسدود و تدابیر امنیتی اتخاذ شده است. - خبرگزاری آناتولی

فشار بین‌المللی به ایران برای بازگشت به مذاکرات برجام در وین | DW | 28.10.2021آمریکا و متحدان اروپایی‌اش طی هفته‌های اخیر گذشت زمان را به زیان رسیدن به توافق در مناقشه هسته‌ای اعلام کرده بودند. اکنون روسیه و چین نیز از جمهوری اسلامی درخواست کرده‌اند برای حل اختلافات به این مذاکرات بازگردد.

اعتراضات به کودتای نظامی در سودان؛ شمار جانباختگان به 7 نفر رسیددر ادامه اعتراضات مردم سودان به اقدام کودتای نیروهای مسلح این کشور در نقاط مختلف شهر خارطوم تاکنون 7 نفر جانباخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

توافق ایران و طرف اروپایی برجام بر سر آغاز مذاکرات در ماه نوامبر

میزان صادرات حبوبات و غلات ترکیه در 9 ماه نخست امسال به بیش از 6.4 میلیارد دلار رسیده است.غازی‌آنتپ/ خبرگزاری آناتولی

بر اساس داده‌های اتحادیه صادرکنندگان منطقه جنوب شرق آناتولی ترکیه میزان صادرات حبوبات و غلات در 9 ماه نخست سال نسبت به دوره مشابه سال گذشته با 22 درصد افزایش در سطح 6 میلیارد و 422 میلیون دلار قرار گرفت.

در این مدت به 213 کشور و منطقه آزاد 7 میلیون و 753 هزار تن محصولات کشاورزی از ترکیه صادر شده است.

روغن گیاهی با 909 میلیون دلار بیشترین سهم از صادرات این بخش را به خود اختصاص داده است.

بیشترین صادرات این بخش با 2 میلیارد و 529 میلیون دلار به کشورهای خاورمیانه انجام شده است که عراق و سوریه به ترتیب با 1 میلیارد و 95 میلیون دلار و 392 میلیون دلار بیشترین سهم را در این زمینه به خود اختصاص داده‌اند.

ماهسوم آلتونکایا، رئیس شورای بخش حبوبات، غلات، فرآورده‌های دانه‌های روغن مجمع صادرکنندگان ترکیه با اشاره به علاقه کشورهای جهان به محصولات ترکیه در این زمینه گفت: «سازگاری بخش صادرات با تحول دیجیتالی که به دلیل شیوع کرونا به اوج رسید، روند ارسال محصولات ترکیه به سراسر جهان را تسهیل کرده است. با گام‌هایی مطمئن به سمت تحقق اهداف پایان سال حرکت می‌کنیم».