شولتس: شانس توافق هست، اما اکنون انتخاب با رهبری ایران است

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 21 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 12%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، روز شنبه، ۳۰ بهمن‌ماه، خطاب به مقامات حکومت جمهوری اسلامی گوشزد کرد که هنوز وقت برای توافق هست، اما اگر سریع اقدام نشود «خطر ناکامی مذاکرات هست».

اظهار نظر آقای شولتس در زمان سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ که هم‌اکنون در این شهر در آلمان در حال برگزاری است جدیدترین تذکر از سوی طرف‌های مذاکره با ایران در وین است که تلاش می‌کنند جمهوری اسلامی را به تصمیم‌گیری سریع در این زمینه ترغیب کنند.که ایران و ایالات متحده به توافق برای احیای برجام نزدیک شده‌اند، اما موفقیت این امر بستگی به اراده سیاسی طرفین دارد.

او گفت: «اکنون شانس رسیدن به توافقی را داریم که می‌تواند برداشتن تحریم‌ها را هم میسر کند. اما اگر خیلی سریع موفق نشویم، خطر ناکامی مذاکرات هست.»دور هشتم مذاکرات با هدف احیای برجام با شرکت نمایندگان ایران، روسیه، چین، فرانسه، بریتانیا، آلمان و اتحادیه اروپا و آمریکا در وین ادامه دارد و دولت‌های غربی در روزهای اخیر چند بار هشدار داده‌اند که برای رسیدن به توافق فقط چند روز وقت باقی مانده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سناتور منندز: عدم توافق با ایران بهتر از یک توافق بد است🔺سناتور منندز: عدم توافق با ایران بهتر از یک توافق بد است ▪️باب منندز، نماینده دموکرات و رئیس کمیته روابط خارجی سنا، گفت اگر مذاکرات به توافق منتهی نشود، متحدان اروپایی آمریکا به اجرای تحریم‌ها علیه جمهوری_اسلامی تشویق می‌شوند. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش «رویترز» از پیش‌نویس توافق هسته‌ای گام به گام ایران و آمریکاخبرگزاری «رویترز» به نقل از دیپلمات‌های غربی در وین خبر داد که در پیش‌نویس توافق هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران برای احیای برجام، موضوعاتی نظیر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

هشدار جمهوریخواهان کنگره به بایدن: توافق با ایران به کنگره نیاید، سرنوشتی مانند برجام خواهد داشتسایت خبری اکسیوس می‌گوید حدود ۲۰۰ عضو جمهوریخواه کنگره نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا نوشته‌ و به او هشدار داده‌اند اگر با ایران بدون تائید کنگره بر سر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی توافق کند، این قرارداد سرانجامی چون برجام خواهد داشت. با این اتمام حجت جمهوری‌خواهان کنگره، بایدن و رابرت مالی مجبورند ماتحت لیسی آخوندا رو، نصفه نیمه رها کنند. بایدن سَخت بدنبال اَحیای برجام ننگین اوبامایی اما چرا ! زیرا دولت حزب دموکراتی آمریکا میخاهد با باج هسته ای با رژیم آیت الله ها ب تفاهم و توافق بَرَسد تا خود را بر روی درگیری با روسیه و چین مَعطوف کُند. اما رژیم ایران قانع نخواهد بود ب چند میلیارد دلار و تاسیسات اتمی پابرجا
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش ایران به گزارش‌ رویترز درباره پیش‌نویس متن توافق وینواکنش ایران به گزارش‌ رویترز درباره پیش‌نویس متن توافق وین سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر نسبت به انتشار گزارش‌ رویترز درباره پیش‌نویس متن توافق وین واکنش نشان داد. جاهلان و سودجویان و دزدان و بیخردانند فکر میکنند با علوم ذهنی بی منطق هفتگانه جاهلیت فارسیعربی و زبان فارسی و معماری ایرانی اسلامی تحمیلی و برجام و فریب ذهن ایرانیان،پیشرفت دین و دنیا و سازندگی ایران ایرانیان ممکن میشود.شرم و مرگ بر سردمداران تشگیلات و حکومت شئونیزم فارسی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

نامه 200 عضو جمهوری‌خواه به بایدن: هرگونه توافق با ایران باید به تایید کنگره برسدحدود 200 نماینده مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا هشدار دادند که هر گونه توافق اتمی جدید با ایران بدون تایید نمایندگان
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا: در صورت جدیت ایران دستیابی به توافق هسته‌ای ظرف چند روز ممکن خواهد بودایالات متحده روز پنج‌شنبه اعلام کرد که مذاکرات احیای برجام در وین «پیشرفت قابل توجهی» داشته و اگر ایران «جدیت نشان بدهد» دستیابی به توافق دوباره ظرف چند روز آینده محتمل خواهد بود.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »