گزارش «رویترز» از پیش‌نویس توافق هسته‌ای گام به گام ایران و آمریکا

28/11/1400 09:46:00 ب.ظ

گزارش «رویترز» از پیش‌نویس توافق هسته‌ای گام به گام ایران و آمریکا العربيه_فارسى

خبرگزاری «رویترز» به نقل از دیپلمات‌های غربی در وین خبر داد که در پیش‌نویس توافق هسته‌ای میان قدرت‌های جهانی و ایران برای احیای برجام، موضوعاتی نظیر رویترز پنج‌شنبه 17 فوریه در گزارش خود درباره این پیش‌نویس توافق اولین گام‌های آمریکا و ایران برای از سرگیری تعهدات خود در مرحله نخست را شامل بازگشت ایران به سطح غنی‌سازی 5 درصدی اورانیوم و در ازای آن اقدام آمریکا به آزادسازی 7 میلیارد دلار پول...

رویترز پنج‌شنبه 17 فوریه در گزارش خود درباره این پیش‌نویس توافق اولین گام‌های آمریکا و ایران برای از سرگیری تعهدات خود در مرحله نخست را شامل بازگشت ایران به سطح غنی‌سازی 5 درصدی اورانیوم و در ازای آن اقدام آمریکا به آزادسازی 7 میلیارد دلار پول بلوکه شده ایران در کره جنوبی عنوان کرد.

Advertisement دیپلمات‌های غربی همچنین به رویترز یادآور شدند که در مرحله نخست، تحریم‌های نفتی برداشته نخواهند شد و پس از آن به تدریج به این موضوع پرداخته خواهد شد. طبق توافق برجام که در سال 2015 انجام شد، سقف غنی‌سازی اورانیوم توسط ایران 3.67 درصد تعیین شد. اما اکنون ایران سطح غنی‌سازی خود را به بیش از 60 درصد افزایش داده است که صرفا کاربرد نظامی دارد.

پیش‌نویس جدید برجام که به گفته دیپمات‌های غربی بیش از 20 صفحه است، شامل مرحله‌بندی توافق هسته‌ای با ایران است، زمانی که توسط طرف‌های مذاکره‌کننده مورد توافق قرار گیرد، در اولین مرحله از ایران می‌خواهد که غنی‌سازی اورانیوم بالای 5 درصد را معلق کند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>