شورای امنیت از تشکیل شورای ریاست جمهوری یمن استقبال کرد

24/01/1401 09:55:00 ب.ظ

شورای امنیت از تشکیل شورای ریاست جمهوری یمن استقبال کرد العربيه_فارسى

اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد ضمن با اهمیت خواندن تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری یمن، آن را گامی مهم به سوی تحقق ثبات دانسته و از حوثی‌ها خواستند با شورای امنیت چهارشنبه 13 آوریل در بیانیه‌ای ضمن استقبال از اعلام سعودی و امارات مبنی بر اختصاص دادن بسته کمک‌های اقتصادی به یمن، نقش شورای همکاری خلیج در حمایت از مذاکرات و پیشبرد روند صلح در یمن را مورد تحسین قرار داد.

Advertisement در بیانیه‌ شورای امنیت همچنین از تصمیم عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری پیشین یمن به تأسیس شورای رهبری ریاست جمهوری و واگذاری تمامی اختیارات او به این شورا، استقبال شد. در بیانیه منتشر شده از سوی هیئت نمایندگی نروژ در سازمان ملل متحد نیز آمده است که «تشکیل شورای رهبری ریاست جمهوری در یمن، گامی مهم در راستای ثبات و دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر در یمن است.»

در این بیانیه از شبه‌نظامیان حوثی‌ خواسته شده تا با تلاش‌های نماینده سازمان ملل در راستای برقراری آتش‌بس همه‌جانبه و همچنین اقدامات او به هدف دستیابی به راه‌حلی سیاسی در یمن از طریق مذاکره، همکاری داشته باشند. headtopics.com

شورای امنیت با ابراز نگرانی «شدید» خود در مورد بحران انسانی در یمن، از طرف‌های کمک‌دهنده خواست تا تامین مالی لازم برای برنامه سازمان ملل، ویژه پاسخ به نیازهای امدادی یمن را فراهم کنند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

پلیس تهران: تأمین امنیت اتباع افغانستان از وظایف ماستفرمانده انتظامی پایتخت ایران گفت تأمین امنیت اتباع افغانستان و احترام به این افراد از وظایف ما است. - خبرگزاری آناتولی تا زور نباشه جیب بری اسلامی ادم نمیشه سفارتش اتیش زدن. اینها سر عقل اومدن بسیار عالی. سیاست های اربابان اردوغان دارن به بن بست میخورن.

رویکرد شورای عالی انقلاب فرهنگی در فصل جدید فعالیت و تلاش برای تحقق اهداف شعار سال است/ شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به مطالبه رهبری تدوین جامع سند تحول را دنبال خواهد کرد/ انتظار می‌رود شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایت تحرک و تدبیر خود را برای اجرای حکم مقام معظم رهبری به کار گیردرئیس‌جمهور در آغاز نخستین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال جدید با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین رویکرد این شورا را در فصل جدید فعالیت و تلاش برای تحقق سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری از جمله شعار سال دانست و تاکید کرد: با توجه به حکم مقام معظم رهبری انتظار می‌رود شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایت تحرک و تدبیر خود را در این راستا به کار گیرد. دولت و مجلس انقلابی اگر وقت کردید به بنگاه املاک سر بزنید و از قیمت اجاره و رهن مسکن مطلع شوید . دولت جوان انقلابی مجلس انقلابی اژدها محسن و خورد عنشم ریخت تو دهن رئیسی و رفت..... خودشم از اولش میدونست لیاقتشو نداره اما چون ادم نداشتن با دسیسه اکبر چپوندنش به رهبری و این شد نتیجه حکومت یک ادم بی لیاقت..... واقعا خون می گرییم رهبری موقت سی ساله.... اکبر مرد اما رهبر موقت هنوز رهبره.....عجب موقتی بودی بی لیاقت

پشت‌صحنه تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک ایران در افغانستان/ سهم طالبان برای ایجاد امنیت در افغانستان چقدر است؟پشت‌صحنه تجمع در مقابل اماکن دیپلماتیک ایران در افغانستان مقامات طالبان در برابر نمایش آمریکایی‌ها در تولید دروغ‌پردازی میان مردم ایران و اتباع افغانستان نتوانست مسئله را به‌خوبی مدیریت کند. گزارش کامل را در مشرق بخوانید:

مارین لوپن: پیروز شوم، فرانسه را از فرماندهی یکپارچه «ناتو» خارج خواهم کردمارین لوپن، نامزد ریاست جمهوری فرانسه، اعلام کرد که در صورت انتخاب به عنوان رئیس جمهوری فرانسه، کشور خود را از فرماندهی یکپارچه نظامی پیمان آتلانتیک شمالی

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت و لایحه حمایت از زنان در برابر خشونترئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت رسیدگی به لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت در این کمیسیون تشریح کرد.

اعلام حمایت سارکوزی از ماکرون در انتخابات ریاست‌جمهورینیکولا سارکوزی رئیس جمهور اسبق فرانسه حمایت خود را از امانوئل ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.