مارین لوپن: پیروز شوم، فرانسه را از فرماندهی یکپارچه «ناتو» خارج خواهم کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

مارین لوپن: پیروز شوم، فرانسه را از فرماندهی یکپارچه «ناتو» خارج خواهم کرد العربيه_فارسى

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«ناتو» خارج خواهد کرد و پس از پایان جنگ اوکراین، همگرایی راهبردی میان روسیه و ناتو را پیشنهاد خواهد داد.

مارین لوپن چهارشنبه 13 آوریل در ادامه افزود که به رغم قصد او برای خارج کردن فرانسه از فرماندهی یکپارچه نظامی ناتو، در صورت ورود به کاخ الیزه اما همچنان به بند پنجم این پیمان پایبند خواهد ماند.رهبر حزب راست افراطی فرانسه که اخیرا در مصاحبه‌ای، مخالفت خود را با تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه در زمینه صادرات انرژی ابراز داشته، درستی تصمیم تحویل تسلیحات به اوکراین را نیز زیر سئوال برد.نتایج دور اول انتخابات در فرانسه نشان داد که امانوئل مکرون، با کسب 27.6 تا 29.

بر اساس برآوردها، ژان لوک ملانشون، نامزد چپ رادیکال نیز با 19.8 تا 20.8 درصد آراء، در رتبه سوم بعد از مکرون و لوپن قرار دارد.همزمان، نامزدهای جناح راست، حزب سبز و دو حزب کمونیست و سوسیالیست در دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، یکشنبه خواستار رای دادن به امانوئل مکرون، در دور دوم انتخابات شدند تا جلوی پیروزی مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی گرفته شود.

بر اساس برآوردها، این نامزدها حدود 15 درصد از آراء دور اول را تشکیل می‌دهند و ماکرون با اختلاف چند امتیاز از لوپن که در 24 آوریل، به مصاف او خواهد رفت، در صدر نتایج این دور اول انتخابات فرانسه قرار دارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.