شناسایی اولین مورد ابتلا به آبله میمونی در امارات

04/03/1401 08:41 ق.ظ

شناسایی اولین مورد ابتلا به آبله میمونی در امارات وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد که ویروس آبله میمونی را در یک زن ۲۹ ساله که از غرب آفریقا به این کشور سفر کرده بود شناسایی کرده است.

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد که ویروس آبله میمونی را در یک زن ۲۹ ساله که از غرب آفریقا به این کشور سفر کرده بود شناسایی کرده است.براساس این گزارش، کلیه اقدامات احتیاطی لازم از جمله تشخیص تماس با بیمار انجام شده است.وزارت بهداشت آمریکا نیز روز ۱۹ مه اعلام کرد که ویروس آبله میمونی که به ندرت در خارج از آفریقا دیده می‌شود و می‌تواند علائمی شبیه آنفلوآنزا ایجاد کند، برای اولین بار در ایالت نیویورک مشاهده شده است.

براساس این گزارش، کلیه اقدامات احتیاطی لازم از جمله تشخیص تماس با بیمار انجام شده است. وزارت بهداشت آمریکا نیز روز ۱۹ مه اعلام کرد که ویروس آبله میمونی که به ندرت در خارج از آفریقا دیده می‌شود و می‌تواند علائمی شبیه آنفلوآنزا ایجاد کند، برای اولین بار در ایالت نیویورک مشاهده شده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

آمادگی ایران برای مقابله با هر نوع تهدید ویروسی/ ابتلای قطعی به آبله میمونی نداشته‌ایموزیر بهداشت: *نگرانی از بابت بیماری آبله میمون نداریم *ابتلای قطعی به آبله میمونی نداشته‌ایم * در حال مطالعه و بررسی بیماری آبله میمون در کشور هستیم یک کس ننه اعظم هستند 👍👍 بابت کرونا هم‌همین بود نگرانی نداشتن چون کردم ایران به فنا میروند نه جیره خورهای لبنانی هروقت این جاکشا گفتن نگران نباشید بدانید خطر بغل گوشتان است شیر خریدم‌هفده هزار در حالیکه اوایل سال گذشته شش هزار بود ،خامنه ای خجالت نمی کشی حیا نمی کنن عرضه نداری گورتو‌ گم کن چی از جون ایران می خواهی تخم انگلیس خبیث

مشاهده 85 مورد ابتلا به آبله میمون در 8 کشور اروپاییمرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری از مشاهده 85 مورد ابتلا به آبله میمون در 8 کشور اروپایی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان جهانی بهداشت: برای کنترل آبله میمون نیازی به واکسیناسیون جمعی نیستیک مقام ارشد در سازمان جهانی بهداشت گفت که این سازمان بر این باور نیست که شیوع آبله میمون در خارج از آفریقا، مستلزم راه‌اندازی کمپین‌های واکسیناسیون جمعی

بایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم دادبایدن: اگر چین به تایوان حمله کند، به آن پاسخ نظامی خواهیم داد جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با کیشیدا فومیو، نخست وزیر ژاپن اعلام کرد که اگر چین به تایوان حمله کند، امکان دارد برای دفاع از تایوان مداخله نظامی کنند.

سرباز روس به جرم ارتکاب جنایت جنگی در اوکراین به حبس ابد محکوم شددادگاهی در اوکراین، یک سرباز روس را به جرم ارتکاب جنایت جنگی و قتل یک شهروند غیرنظامی اوکراینی به حبس ابد محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

هشدار رئیس جمهوری آمریکا به چین در مورد تهاجم به تایوانجو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا، روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک خود با نخست‌وزیر ژاپن هشدار داد که واشنگتن در صورت تهاجم چین به تایوان مداخله نظامی خواهد کرد. این یکی از شدیدترین اظهارات یک رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از تایوان طی دهه‌های اخیر است. زااااررررت مثل اوکراین؟

به گزارش ایسنا، وزارت بهداشت امارات متحده عربی اعلام کرد که ویروس آبله میمونی را در یک زن ۲۹ ساله که از غرب آفریقا به این کشور سفر کرده بود شناسایی کرده است.

براساس این گزارش، کلیه اقدامات احتیاطی لازم از جمله تشخیص تماس با بیمار انجام شده است.

وزارت بهداشت آمریکا نیز روز ۱۹ مه اعلام کرد که ویروس آبله میمونی که به ندرت در خارج از آفریقا دیده می‌شود و می‌تواند علائمی شبیه آنفلوآنزا ایجاد کند، برای اولین بار در ایالت نیویورک مشاهده شده است.

به گزارش آناتولی، این ویروس که معمولا از حیوان به انسان و به ندرت از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود، می‌تواند باعث تب بالا و تاول‌های خارش‌دار در بدن شود.