شلیک چند موشک به سفارت آمریکا در بغداد | DW | 20.12.2020

30/09/1399 10:55 ب.ظ

خبرگزاری رویترز از شلیک چند موشک به محوطه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد گزارش داده است. بنا بر این گزارش، تا کنون سفارت مورد اصابت قرار نگرفته و سیستم دفاع موشکی توانسته دست‌کم یکی از موشک‌ها را منهدم کند.

خبرگزاری رویترز از شلیک چند موشک به محوطه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد گزارش داده است. بنا بر این گزارش، تا کنون سفارت مورد اصابت قرار نگرفته و سیستم دفاع موشکی توانسته دست‌کم یکی از موشک‌ها را منهدم کند. یکی از این منابع امنیتی گفته است که سیستم دفاع ضد موشکی سفارت آمریکا شروع به شلیک کرد و توانست یکی از موشک‌ها را منهدم کند.

وبسایت میدل‌ایست نیوز به نقل از یک"منبع امنیتی" عراق نوشته است راکت‌های شلیک شده به طرف سفارت امریکا، به یک ساختمان مسکونی و گاراژ مجتمع مسکونی برخورد کرده است و ترکش‌های آن نیز در منطقه الجادریه سقوط کرده است.

تعداد راکت‌های شلیک شده به منطقه الخضراء و اطراف سفارت امریکا ۵ فروند بود که به دنبال آن، صدای سامانه‎ پدافندی “C-RAM” مستقر در سفارت امریکا شنیده شد. به گزارش میدل‌ایست نیوز، "واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق" در بیانیه‌ای عاملان حملات موشکی را"یک گروه قانون‌شکن" معرفی کرده است.

ادامه مطلب:
dw_persian »

برادران سپاه قدس اينطوري مي زنن بهش مي گن موشك هاي سرگردان من نزدم نمي دونم كي بود اخبارت ۱ مقدار بو داره از سپاه که تغذیه نمیشی نه؟! آمريكا در بغداد چه غلطى ميكند ؟؟ راکت نه موشک اگر موشک بود رد میکرد 😂 این آخرای دولت ترامپ که همه از جمله حزب_الله و حسن_نصرالله و قاآنی و ... از ترس تو سوراخ موش چپیدن اینا ظاهرا تنشون میخاره

هنر فرمودند.

مقامات اقلیم کردستان: چند موشک به فردوگاه اربیل شلیک شده است | DW | 15.02.2021بنا بر گفته منابع دولت اقلیم کردستان، شلیک موشک به سوی فرودگاه اربیل در نتیجه اقدامات راداری نیروهای آمریکایی به فرودگاه آسیبی نزده، ولی چند شهروند این شهر را مجروح کرده است.

شلیک هفت موشک به یک پایگاه هوایی نیروهای آمریکا در عراق | DW | 16.03.2021هفت موشک به سمت یک پایگاه هوایی در عراق شلیک شد که نیروهای آمریکایی در آن مستقرند. این پایگاه در نزدیکی بغداد قرار دارد. موشک‌ها از روستایی در استان دیاله شلیک شده‌اند. این حمله خساراتی در پی نداشته است.

اسرائیل: حزب الله در جنگ بعدی روزانه 2 هزار موشک به سوی ما شلیک خواهد کردژنرال اوری گوردین، فرمانده جبهه داخلی اسرائیل، پیش‌بینی کرد که در صورت بروز درگیری با حزب الله در البته اگه وقت کنند. صدام که چند صد بار بیشتر از حزب الله موشک داشت و موشک هاش رو ردیف میکرد و رجز میخوند امریکا حمله کنه تمام چاهای نفت منطقه و کجا و‌کجا رو میزنه ! وقتی جنگ شروع شد حتی نتونست سامانه های موشکی اش رو روشن کنه. پس بتمرگید سر جاتون انقدرم کرم نریزید IsraelPersian وقتی یمنی های مظلوم می تونن پس حرف مفت نزن

رسانه‌های اسرائیلی: شلیک موشک از سوی ایران به یک کشتی «اسرائیل» در دریای عرببه گزارش رسانه‌های اسرائیلی ایران روز پنج‌شنبه 25 مارس 2021 موشکی را به سوی یک کشتی اسرائیلی که در خامنه‌ای به پایانت سلام کن جهنم بیتاب دیدن توست

یک کارشناس هوانوردی: سپاه قبل از شلیک موشک به هواپیما جی‌پی‌اس را از کار انداخته بود

خبرگزاری رویترز به نقل از دو منبع امنیتی در روز یکشنبه ۲۰ دسامبر (۳۰ آذر) خبر داد که هدف از این حملات سفارت آمریکا بوده و حداقل سه موشک کاتیوشا تا کنون به منطقه سبز اصابت کرده است.در محوطه سفارت آمریکا که شامل ساختمان‌ها و دفاتر امور خارجی است آژیر خطر به صدا در آمده است.

یکی از این منابع امنیتی گفته است که سیستم دفاع ضد موشکی سفارت آمریکا شروع به شلیک کرد و توانست یکی از موشک‌ها را منهدم کند.وبسایت میدل‌ایست نیوز به نقل از یک"منبع امنیتی" عراق نوشته است راکت‌های شلیک شده به طرف سفارت امریکا، به یک ساختمان مسکونی و گاراژ مجتمع مسکونی برخورد کرده است و ترکش‌های آن نیز در منطقه الجادریه سقوط کرده است.

تعداد راکت‌های شلیک شده به منطقه الخضراء و اطراف سفارت امریکا ۵ فروند بود که به دنبال آن، صدای سامانه‎ پدافندی “C-RAM” مستقر در سفارت امریکا شنیده شد.

به گزارش میدل‌ایست نیوز، "واحد اطلاع‌رسانی امنیتی عراق" در بیانیه‌ای عاملان حملات موشکی را"یک گروه قانون‌شکن" معرفی کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است: «محل شلیک این راکت‌ها از اردوگاه الرشید بوده و در محیط یک مجتمع مسکونی و ساختمان‌های مسکونی القادسیه سقوط کرده است.»