شطرنج‌باز ایرانی در میان ۲۱ دریافت کننده جایزه 'زنان شجاع' آمریکا | DW | 08.03.2021

08/03/2021 11:41:00 ب.ظ

در روز جهانی زن جایزه افتخاری 'زنان شجاع' وزارت امور خارجه آمریکا با حضور جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، به ۲۱ زن از جمله شهره بیات، شطرنج‌باز ایرانی اعطا شد.

شهره_بیات, روز جهانی زن، هشتم مارس، تبعیض علیه زنان

در روز جهانی زن جایزه افتخاری 'زنان شجاع' وزارت امور خارجه آمریکا با حضور جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، به ۲۱ زن از جمله شهره_بیات شطرنج‌باز ایرانی اعطا شد.

در روز جهانی زن جایزه افتخاری 'زنان شجاع' وزارت امور خارجه آمریکا با حضور جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، به ۲۱ زن از جمله شهره بیات ، شطرنج‌باز ایرانی اعطا شد.

شطرنج‌باز ایرانی در میان ۲۱ دریافت کننده جایزه"زنان شجاع" آمریکادر روز جهانی زن جایزه افتخاری"زنان شجاع" وزارت امور خارجه آمریکا با حضور جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، به ۲۱ زن از جمله شهره بیات، شطرنج‌باز ایرانی اعطا شد.شهره بیات (وسط)

امسال اعطا جایزه"زنان شجاع" حال و هوای دیگری داشت و این جوایز با حضور جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا و همسرش جیل بایدن، به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی در وزارت امور خارجه آمریکا در واشینگتن برگزار شد.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ادامه مطلب:
DW فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

😍🌹

پنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته استپنتاگون: آمریکا در حمله به کشتی ایرانی در دریای سرخ نقشی نداشته است سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور هیچ نقشی در حمله انجام شده به یک کشتی ایرانی در دریای سرخ نداشته‌اند. آمریکا ترسیده!

آمریکا: نزدیک شدن قایق‌های ایرانی به کشتی‌هایمان در خلیج اقدامی تحریک‌آمیز استژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک آمریکا، در واکنش به مزاحمت‌های دریایی قایق‌های تندروی سپاه پاسداران ایران برای کشتی‌های آمریکایی در روزهای گذشته، گفت: درودبرسردارسلیمانی مرگ برداعش مرگ برتروریست امریکایی درودبرسیدعلی خاک تو سرت با اون ناوهات از چند تا قایق میترسید واقعا چرا پست را سانسور میکنید؟! گفتند در خلیج پارس

«قاتل» دانشجوی ایرانی در آمریکا پس از ۳۸ سال دستگیر شد«قاتل» دانشجوی ایرانی در آمریکا پس از ۳۸ سال دستگیر شد این فرد که به اتهام قتل درجه یک در انتظار استرداد از نبراسکا به آیووا و محاکمه شدن در آن ایالت است، در جلسه دادگاه به صدور حکم استرداد خود اعتراضی نکرد.

دادگاهی در آمریکا یک ایرانی را بابت خرید قطعات حساس نظامی برای ایران مجرم شناختصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. حساس منظورش چیه؟ :)) باز هم انصاری؟؟!! تف به این پول کثیفی که این حرمزادگان برای کمک به یک دیکتاتوری جنایتکار و آدمکش علیه مردم ایران و منافع امریکا بدست میاورند. امیدوارم همه اینها بهای این عملکرد کثیف را تمام و‌کمال بپردازند. امکان نداره ما تو ایران فقط برهه حساس نیاز داریم قطعات حساس ب کارمون نمیا

آمریکا دو ایرانی را در لیست سیاه خود قرار دادوزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه دو مقام سپاه ایران را به اتهام آنچه که 'نقض حقوق بشر' خوانده شد، در لیست سیاه خود قرار داد علی همتیان و مسعود صفدری و خانواده‌شان دیگر قادر به ورود به آمریکا نخواهند بود اشکالی نداره یه اختلاس تپل کنند کانادا براشون فرش قرمز پهن میکنه خلاصه تا اختلاس و دزدی پول یامفت زیاد هست راه مهاجرت هم هست حالا سوال اینجاست چرا با کانادایی که کلی به پولشویی و نقل انتقال پولهای دزدی شما کمک میکه قطع رابطه کردید؟؟! سال تموم شد..... بفرمایید اینم از جهش_اقتصادی ..... یعنی خاک تو سره اونی که اسمشو گذاشته رهبر!!!! چه نامهای جدیدی داره رو میشه،توافق کنید تا.....

جهان شطرنج‌باز ایرانی در میان ۲۱ دریافت کننده جایزه"زنان شجاع" آمریکا در روز جهانی زن جایزه افتخاری"زنان شجاع" وزارت امور خارجه آمریکا با حضور جیل بایدن، بانوی اول آمریکا، به ۲۱ زن از جمله شهره بیات، شطرنج‌باز ایرانی اعطا شد.به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری هیل، جسیکا ال.«نزدیک شدن قایق‌های (جنگی) ایرانی به کشتی‌های‌مان در خلیج، اقدامی تحریک‌آمیز است».فیروزه دهقانپور پلیس آمریکا فردی که را که گفته می‌شود یک دانشجوی ایرانی را در سال ۱۹۸۳ به قتل رساند، پس از ۳۸ سال دستگیر کرد.

شهره بیات (وسط) امسال اعطا جایزه"زنان شجاع" حال و هوای دیگری داشت و این جوایز با حضور جو بایدن، رئیس جمهور جدید آمریکا و همسرش جیل بایدن، به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی در وزارت امور خارجه آمریکا در واشینگتن برگزار شد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید همسر بایدن در مراسم اعطا این جوایز در یک سخنرانی هفت دقیقه‌ای خاطرنشان کرد که"عدالت فقط در صورتی می‌تواند عدالت باشد که برای همه باشد".  مک نالتی در این باره گفت: ما تصدیق می کنیم که هیچ نیروی آمریکایی در این حادثه دست نداشته است. بانوی اول آمریکا مبارزه زنان و"غلبه آنان بر ترس" را ستود. نیروی دریایی آمریکا، روز دوشنبه از نزدیک شدن خطرناک و تحریک‌آمیز قایق‌های جنگی متعلق به سپاه پاسداران ایران به دو کشتی آمریکایی طی ماه آوریل جاری پرده برداشتند. در پانزدهمین مراسم جایزه سالانه که توسط وزارت امور خارجه آمریکا در ۸ مارس، روز جهانی زن برگزار شد این جایزه به زنان ۱۵ کشور جهان اعطا شد.  روز سه شنبه شب اعلام شد که سانحه‌ای برای کشتی ایرانی «ایران ساویز» ناشی از انفجار مین‌های چسبان در بدنه کشتی رخ داده است. امسال این جایزه به هفت زن افغان نیز تعلق گرفت که در سال ۲۰۲۰ در حملات هدفمند طالبان کشته شدند. با این فرضیه بود که پلیس به بازجویی از آشنایان فیروزه دهقانپور، و انگشت‌نگاری و نمونه‌برداری از بیش از یک‌صد دانشجوی خاورمیانه‌ای‌تبار دانشگاه نبراسکا پرداخت، ولی آن تحقیقات یک ماهه سرانجامی نداشت.

شهره بیات، داور بین‌المللی شطرنج و استاد فدراسیون بین‌المللی شطرنج نیز جایزه"زنان شجاع" وزارت خارجه آمریکا را به دست آورد. انتهای پیام. مقامات ارتش آمریکا همچنین اعلام كرد كه در حادثه دیگری 3 قایق جنگی تندرو متعلق به سپاه پاسداران ایران، عصر دوشنبه 26 آوریل، به یک ناو جنگی و یك قایق دیگر آمریکایی در آب‌های خلیج نزدیک شده و فاصله ایمنی را نقض و ایجاد مزاحمت کردند.  این جایزه  افتخاری به زنانی اهدا می‌شود که برای حقوق بشر، عدالت و همچنین برابری جنسیتی و بهبود موقعيت زنان در کشورهای خود تلاش و مبارزه  کرده‌اند.  جوایز امسال به زنانی از ۱۵ کشور جهان از جمله بلاروس، چین، گواتمالا، ایران، افغانستان، میانمار، سومالی، اسپانیا، سریلانکا، ترکیه و ونزوئلا اعطا شد. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید برنده ایرانی این جایزه، شهره بیات، داور بین‌المللی شطرنج و استاد فدراسیون بین‌المللی شطرنج است. در این بیانیه آمده است: «پس از اقدام به شلیک گلوله‌های هشدار از سوی ناو آمریکایی یو اس اس فایربولت متعلق به نیروی دریایی آمریکا و کشتی «پارانوف» متعلق به گارد ساحلی آمریکا، قایق‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران ایران از این دو ناو آمریکایی به فاصله امن دور شدند. خانم بیات دبیر سابق فدراسیون شطرنج ایران بوده است که سال ۹۷ از سمت خود کناره‌گیری کرد. او در نزدیک به سه دهه گذشته، با مقامات پلیس مناطق اوماها در نبراسکا و کانسیل بلافز در آیووا در تماس بود، و درباره روند تحقیقات پرس و جو می‌کرد.

  شهره بیات تا پیش از مهاجرت از ایران به نام ایران، عضو ارشد کمیته داوران فیده بوده است و در آبان ۱۳۹۹ وزارت کشور بریتانیا به او .