ایران غنی‌سازی اورانیوم در سانتریفیوژهای نطنز را آغاز کرد

18/12/1399 10:40 ب.ظ

ایران غنی‌سازی اورانیوم در سانتریفیوژهای نطنز را آغاز کرد العربية

به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، ایران غنی‌سازی اورانیوم را در مجموعه چهارم سانتریفیوژهای بر اساس این گزارش ایران غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته IR-2M در نیروگاه زیرزمینی نطنز را آغاز کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که به دست رویترز رسیده، آورده است: در 7 مارس 2021، آژانس تایید می‌کند که ایران تزریق UF6 طبیعی به سومین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرده است.

این یکی دیگر از موارد نقض توافق هسته‌ای است که ایران در سال 2015 با قدرت‌های بزرگ جهانی منعقد کرد. بر اساس این گزارش چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M که شامل 174 دستگاه است در زیر زمین، در تأسیسات هسته‌ای نطنز نصب شده‌اند اما هنوز UF6 طبیعی به آن‌ها تزریق نشده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اسلیپی جو بیداره یا خوابه ! رژیم میخاد باج دُرست حسابی از غرب بگیره. حملات ب عربستان تشدید میشه. عربستان باید مقابل المثل کنه در غیر اینصورت محکم خورده از حلال شیعی. 😏🤚 بقفس بازنمیگردیم

آنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده استآنتونی بلینکن: در مورد انتخابات ایران نظر نمی‌دهم؛ در ایران شخص رهبر تصمیم‌گیرنده است وزیرخارجه ایالات متحده گفت: «من فکر می‌کنم همان‌طور که یکی از همکارانم چند روز پیش گفت، مسیر پیش روی‌مان بیش از مسافت طی شده است. پس باید ببینیم به کجا خواهیم رسید.» دیگه پول خرج نکنین برای رای آوردن اصلاح طلبا به هیچ جا نمیرسید خسته نباشید جناب وزیر امورخارجه امریکا خیلی پیشرفت داشتید

رافائل گروسی: غنی‌سازی اورانیوم ایران به سطح بحرانی نزدیک می‌شودرافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تلاش آژانس برای بازرسی‌های گسترده‌تر از تاسیسات

رافائل گروسی: غنی‌سازی اورانیوم ایران به امکان استفاده‌های نظامی نزدیک می‌شودرافائل گروسی،‌ مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از تلاش آژانس برای بازرسی‌های گسترده‌تر از تاسیسات خب الان مثلا تو چکاره ایی این وسط..تو هم شدی مثل دبیر کل سازمان ملل که فقط ابراز نگرانی کنی..خب دقیق بگو اون حقوقت برا چی میگیری.

آژانس از اقدام ایران به غنی‌سازی با سانتریفیوژ پیشرفته در نطنز خبر دادآژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه 15 در گزارشی به کشورهای عضو این آژانس گفته است که ایران با

نماینده ایران در وین: سخنان گروسی درباره «اورانیوم اعلام‌نشده» غیرسازنده استنماینده دائم ایران در وین نسبت به اظهارات رافائل گروسی، مبنی بر شفاف‌سازی درباره منشا «اورانیوم

پیشرفته IR-2M در نطنز آغاز و همزمان، کار را بر روی نصب مجموعه پنجم شروع کرده است.

بر اساس این گزارش ایران غنی‌سازی اورانیوم با سومین آبشار سانتریفیوژهای پیشرفته IR-2M در نیروگاه زیرزمینی نطنز را آغاز کرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که به دست رویترز رسیده، آورده است: در 7 مارس 2021، آژانس تایید می‌کند که ایران تزریق UF6 طبیعی به سومین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M را آغاز کرده است.

این یکی دیگر از موارد نقض توافق هسته‌ای است که ایران در سال 2015 با قدرت‌های بزرگ جهانی منعقد کرد.

بر اساس این گزارش چهارمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M که شامل 174 دستگاه است در زیر زمین، در تأسیسات هسته‌ای نطنز نصب شده‌اند اما هنوز UF6 طبیعی به آن‌ها تزریق نشده است.

در این‌ گزارش همچنین آمده است: پنجمین آبشار سانتریفیوژهای IR-2M در حال نصب بوده و نصب ششمین آبشار از سانتریفیوژهای IR-2M هنوز آغاز نشده است.