شاهزاده محمد بن سلمان راهبرد ملی سرمایه‌گذاری سعودی را اعلام کرد

19/07/1400 11:43 ب.ظ

شاهزاده محمد بن سلمان راهبرد ملی سرمایه‌گذاری سعودی را اعلام کرد العربيه_فارسى

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی راهبرد سرمایه‌گذاری ملی برای برای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی را اعلام کرد.ولی‌عهد سعودی ولی‌عهد سعودی دوشنبه، 11 اکتبر، ضمن اعلام راهبرد سرمایه‌گذاری ملی برای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی با بیان این‌که کشورش از موقعیت استراتژیک ممتاز و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری بالا و همچنین امتداد و جایگاه عربی و اسلامی ویژه‌ای...

ولی‌عهد سعودی دوشنبه، 11 اکتبر، ضمن اعلام راهبرد سرمایه‌گذاری ملی برای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی با بیان این‌که کشورش از موقعیت استراتژیک ممتاز و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری بالا و همچنین امتداد و جایگاه عربی و اسلامی ویژه‌ای برخوردار است، گفت: «کشورمان از پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری بزرگی برخوردار است و تلاش خواهیم کرد آنها را به موتور محرکه اقتصاد کشور و به منبع درآمد اضافی آن تبدیل کنیم.»راهبرد سرمایه‌گذاری ملی سعودی با ایفای نقش در رشد اقتصاد این کشور و تنوع‌بخشیدن به منابع درآمد آن به محقق شدن اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی کمک خواهد کرد.

این راهبرد سرمایه‌گذاری همچنین نقش و مشارکت بخش خصوصی در پیشبرد و تحقق اهداف اقتصادی و تحقق برنامه چشم‌انداز 2030 را به میزان 65 درصد افزایش خواهد داد. طبق این راهبرد ملی سرمایه‌گذاری‌های خارجی مستقیم تقویت شده تا سطح مشارکت آن به 5.7 درصد از تولید ناخالص داخلی غیرنفتی این کشور برسد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

روز جهانی دختر؛ «هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان می‌بازند»در روز جهانی حمایت از دختربچه‌ها، سازمان «کودکان را نجات دهید» با انتشار گزارشی اعلام کرد که هر روز بیش از ۶۰ عروس کودک در جهان جان خود را از دست می‌دهند. دیگه زیاد کس نگید 🍆 از هرموقع بلوغ جنسی داشتن باید بتونن ازدواج کنن. 🍄🍄🍄🍄اسلام 🕋💩د ین کثافت متوحش حشریه خونخوار یک وجبیه از شکم تا یک وجب زییررشکم تـــــــــــــــــــــــــا اسلام کثافت خونخوار کفن نشود جهان پــــاک نشود ایران وطن نشود💩🕋💩🕋💩🕋

گرجستان؛ مرگ دست‌کم ۹ نفر در پی فروریختن ساختمان در شهر بندری باتومیدر پی وقوع این حادثه، دولت گرجستان ۱۱ اکتبر را روز عزای عمومی اعلام کرد و پرچم تمام ساختمان‌های دولتی نیز به حالت نیمه‌افراشته درآمد.

قطر سرباز افغان که سه نظامی استرالیایی را کشته بود آزاد کردحکمت‌الله که به اعدام محکوم شده بود پیش از آغاز مذاکرات سال گذشته آمریکا و طالبان، طبق توافق طرفین، از کابل به زندانی در دوحهٔ قطر منتقل شد.

کمیسیون انتخابات عراق نتایج اولیه در 10 استان این کشور را منتشر کرددر حالی که عراقی‌ها منتظر اعلام نتایج انتخابات پارلمانی این کشور هستند که روز گذشته در این کشور برگزار شده، کمیسیون عالی انتخابات دوشنبه، 11 اکتبر، ضمن

جزئیاتی از پخش تلویزیونی فوتبال ایران و کره/اعلام نام گزارشگرمحمدرضا احمدی و محمدحسین میثاقی مطابق سال قبل اجرای فصل جدید «فوتبال برتر» را بر عهده خواهند داشت و در اولین قسمت از این برنامه، سه شنبه (۲۰ مهر) ساعت ۱۷، جواد خیابانی مسابقه تیم های ملی ایران و کره جنوبی را به صورت مستقیم گزارش خواهد کرد سه کله پوک

مهندس نیروی دریایی آمریکا متهم به فروش اسرار زیردریایی هسته‌ای به یک کشور خارجی شدوزارت دادگستری ایالات متحده، اعلام کرد، یک مهندس نیروی دریایی این کشور و همسرش به اتهام تلاش برای فروش و انتقال اسرار زیردریایی هسته‌ای به یک کشور خارجی

آخرین به روزرسانی:Shareشاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی راهبرد سرمایه‌گذاری ملی برای برای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی را اعلام کرد.

ولی‌عهد سعودی دوشنبه، 11 اکتبر، ضمن اعلام راهبرد سرمایه‌گذاری ملی برای تحقق اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی با بیان این‌که کشورش از موقعیت استراتژیک ممتاز و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری بالا و همچنین امتداد و جایگاه عربی و اسلامی ویژه‌ای برخوردار است، گفت: «کشورمان از پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری بزرگی برخوردار است و تلاش خواهیم کرد آنها را به موتور محرکه اقتصاد کشور و به منبع درآمد اضافی آن تبدیل کنیم.»راهبرد سرمایه‌گذاری ملی سعودی با ایفای نقش در رشد اقتصاد این کشور و تنوع‌بخشیدن به منابع درآمد آن به محقق شدن اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 سعودی کمک خواهد کرد.

این راهبرد سرمایه‌گذاری همچنین نقش و مشارکت بخش خصوصی در پیشبرد و تحقق اهداف اقتصادی و تحقق برنامه چشم‌انداز 2030 را به میزان 65 درصد افزایش خواهد داد.

طبق این راهبرد ملی سرمایه‌گذاری‌های خارجی مستقیم تقویت شده تا سطح مشارکت آن به 5.7 درصد از تولید ناخالص داخلی غیرنفتی این کشور برسد.

در چارچوب این راهبرد و تحقق اهداف برنامه توسعه سعودی ارزش صادرات غیرنفتی از 6 درصد به 50 درصد افزایش خواهد یافت و نرخ بیکاری به 7 درصد کاهش می‌یابد که تحقق این شاخص‌ها پادشاهی عربی سعودی را تا سال 2030 در ردیف یکی از 10 رتبه‌های اول در زمینه شاخص جهانی رقابت‌پذیری قرار خواهد داد.به مناسبت اعلام راهبرد ملی سرمایه‌گذاری سعودی محمد بن سلمان، ولی‌عهد این کشور گفت «با این استراتژی مرحله جدیدی آغاز می‌شود که مبتنی بر موفقیت‌های ما در افزایش تعداد و کیفیت فرصت‌ها برای سرمایه‌گذاران سعودی و بین‌المللی است تا از این طریق بخش خصوصی را توانمند کرده و فرصت‌های بزرگی را برای خود رقم بزنیم. بدون شک سرمایه‌گذاری یکی از ابزاری است که به ما در تحقق آرمان‌ها و اهداف برنامه چشم‌انداز توسعه 2030 کمک می‌کند که از جمله آنها توسعه و تنوع بخشیدن به منابع اقتصاد و پایداری آن، انتقال و بومی‌سازی فن‌آوری‌ها، توسعه زیرساخت‌ها، بهبود کیفیت زندگی، اشتغال‌زایی و ارتقای مهارت‌های نیروی انسانی و تقویت امکانات آن است تا بتوانیم میراثی از شکوفایی را برای نسل‌های آینده به جای بگذاریم.»

بن سلمان توضیح داد که « راهبرد ملی سرمایه‌گذاری سعودی بر محوریت توانمندسازی سرمایه‌گذاران، توسعه و فراهم کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری، و تقویت رقابت‌پذیری استوار است. و شراکت‌های میان بخش‌های دولتی و خصوصی را فعال‌تر می‌کند و این به ماموریت کنونی ما تبدیل شده است که درها را به روی بخش خصوصی گشوده و فرصت‌ها را برای تولید، رشد و شکوفایی آن مهیا کنیم.»

ولی‌عهد سعودی ضمن توصیف سرمایه‌گذاری به عنوان عنصری جوهری و محوری در سامانه رشد اقتصادی و توسعه پایدار کشورش تحت پوشش چشم‌انداز توسعه آن، گفت تا پایان سال 2030 به میزان 27 تریلیون ریال سعودی (معادل بیش از 7 تریلیون دلار آمریکا) در این زمینه هزینه و سرمایه‌گذاری خواهد شد.

بنا به گفته ولی‌عهد سعودی در چارچوب این راهبرد ملی تا سال 2030 حجم خالص سرمایه‌گذاری‌های مستقیم خارجی در این کشور به 388 میلیارد دلار در سال افزایش خواهد یافت و میزان سرمایه‌گذاری‌های سالانه داخلی نیز به 1.7 تریلیون ریال افزایش می‌یابد. همچنین با تحقق این اهداف تولید ناخالص داخلی سعودی از 22 درصد در سال 2019 به 30 درصد در سال 2030 افزایش خواهد یافت که تحقق این امر سعودی را به جایگاه یکی از 15 اقتصاد برتر جهان ارتقاء خواهد داد.