سیل در گیلان؛ نماینده تالش: استاندار جواب تلفنش را نمی‌دهد

30/06/1399 06:11 ب.ظ

موج سیلاب‌ها در مناطقی از استان گیلان همچنان جریان دارد و به گفته مقام‌های محلی، آب و برق و گاز بسیاری از خانه‌ها در تالش و روستاها قطع شده و مسیر دسترسی به بسیاری از روستاها مسدود است؛ همزمان نماینده تالش می‌گوید استاندار جواب تلفنش را نمی‌دهد.

با ادامه سیل در مناطق استان گیلان، مقام‌های این استان از مسدود شدن مسیر دسترسی به بسیاری از روستاها و قطع آب، برق و گاز خانوارها در تالش خبر می‌دهند؛ حسن محمدیاری همچنین از عدم پاسخگویی ارسلان زارع، استاندار این استان، انتقاد کرد و گفت: «در رابطه با وقوع سیل در شهرستان تالش بارها با استاندار گیلان تماس گرفته شد،‌ اما او پاسخگو نبوده و پیوسته محافظان استاندار پاسخ می‌دهند.

»

همزمان معاون فرماندار تالش در زمینه خسارت‌های این شهرستان گفت: «محور اسالم به خلخال، مسیر روستایی کیش دیبی به مریان و ۳۳ پل شهر تالش بر اثر جریان سیلاب و آبگرفتگی به طور موقت بسته شده است.» مدیرکل مدیریت بحران اشاره کرده که محور اسالم به خلخال دچار رانش هم شده است.

خبرگزاری فارس در گزارشی در همین زمینه نوشته بارش باران موجب شد تاسیسات آب،‌ برق،‌ گاز و راه دسترسی هفت خانوار در روستای سیاه‌بیل شهرستان رضوانشهر نیز قطع شوند. بنا به گفته مدیرکل مدیریت بحران، علاوه بر تالش گزارش «وضعیت بحرانی» از نقاط دیگر استان هم از سوی بخشداران و فرمانداران دریافت شده است. headtopics.com

مرادی عمده خسارت‌های وارده را ناشی از «عدم انجام اقدامات حوزه آبخیزداری» عنوان کرد. او «تجاوز به حریم رودخانه ها» و «ساخت و ساز در بستر رودخانه و آبراهه ها» را نیز از عوامل تشدید تخریب سیل عنوان کرد.

ادامه مطلب:
IranIntl »

کرونا در اروپا؛ رکورد جدید در فرانسه و «موج دوم» در بریتانیانخست‌وزیر بریتانیا روز جمعه گفت که موج دوم شیوع بیماری همه‌گیر «کووید ۱۹» در این کشور «غیرقابل اجتناب» است.

دادگستری استان فارس: شاهین ناصری در دوران تحقیقات ملاقاتی با نوید افکاری نداشته استرییس کل دادگستری استان فارس با رد ادعای فردی که اظهار داشته است شاهد شکنجه نوید افکاری بوده گفت: فرد مدعی در دوران تحقیقات پرونده به هیچ عنوان ملاقات و مواجهه با نوید افکاری نداشته است.

یونان؛ هوش مصنوعی در خدمت بهینه سازی استفاده از آب در باغات زیتونلوانیز دالیاکوپولوس، مهندس تحقیقات در دانشگاه مدیترانه‌ای یونان: «روی زمین یک سنسور نصب کرده‌ایم که رطوبت خاک و رسانایی الکتریکی و همچنین شوری، میزان رطوبت و حرارت خاک را هر ۱۵ دقیقه اندازه گیری می کنیم. با این داده‌‌ها ما می توانیم مقدار مناسب آب برای آبیاری را تخمین بزنیم.»

ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران♦️ ثبت ۳۰۴۹ بیمار جدید کرونا در یک روز در ایران | دو هفته بعد از بی‌توجهی‌ به هشدارها در عزاداری محرم؛ «انفجار کرونایی» در ایران

آمار قربانیان کرونا در هند، برزیل و مکزیک در حال افزایش است

کرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روزکرونا در ایران؛ مرگ 166 بیمار دیگر در یک روز