سیل در استان‌های جنوبی ایران؛ سه کشته و یک مفقود

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته سخنگوی سازمان اورژانس ایران سیلاب در استان‌های جنوبی سه کشته، سه مجروح و یک مفقود بر جا گذاشته است. هرمزگان، فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان و کرمان از استان‌هایی هستند که بارش شدید باران در آنها گزارش شده است.

پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، گلستان و مازندران با بارش‌ شدید باران مواجه‌ باشند.

سازمان فضایی ایران اخیرا نقشه ماهواره‌ای پیش بینی وقوع سیلاب را در ایران منتشر کرد. در این نقشه هشدار داده شده بود خراسان شمالی و رضوی، کرمان، گلستان، مازندران، هرمزگان و سیستان و بلوچستان، در بازه زمانی دوم تا پنجم فروردین ماه با خطر احتمالی وقوع سیلاب مواجه‌اند و"در صورت مدیریت مناسب دبی سدها، امکان رخداد شرایط بحرانی برای سکونت‌گاه‌های شهری و روستایی محتمل نیست".

بهار ۱۳۹۸ هم با وقوع سیل در استان‌های شمالی، مرکزی و جنوبی ایران آغاز شد. جاری شدن سیلاب در ۲۵ استان، خسارات جانی و مالی فراوانی برجا گذاشت. واژگونی خودروها در نزدیکی دروازه قرآن شیراز و آوارگی ۳۰۰ تن از اهالی ۱۳ روستای استان خوزستان بخشی از این خسارات بود. سازمان پزشکی قانونی، شمار جانباختگان حوادث فروردین پارسال را ۵۷ تن اعلام کرد. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور هم وقوع این سیل را سبب ۳۰ تا ۳۵ هزار میلیارد تومان خسارت به کشور عنوان کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

خروج 3 میلیون مسافر از استان‌های درگیر کرونا در ایرانطی 4 روز گذشته 3 میلیون مسافر از استان های درگیر با ویروس کرونا در ایران به دیگر مناطق سفر کرده اند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فوت سه شهروند ترک در هلند به علت کرونادر پی شیوع گسترده ویروس کرونا در اروپا٬ 3 شهروند ترک مقیم هلند به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان ویروس کرونا در کره جنوبی به  100 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هفت‌سین در بیمارستان و مردم در خانه - BBC News فارسیوزارت بهداشت ایران می‌گوید رشد بیماری ناشی از ویروس کرونا در ۱۳ استان که مردم در خانه مانده‌اند و مسافر پذیرش نکرده‌اند، کاهش یافته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در صورت شکست ترامپ در انتخابات 2020 چه اتفاقی خواهد افتاد؟اگر ترامپ در انتخابات نوامبر 2020 شکست بخورد، آیا روز 20 ژانویه 2021 حاضر خواهد شد کاخ سفید را ترک کند؟ کارشناسان می‌گویند سناریوهایی حدفاصل رفع سریع بحران تبادل قدرت در آمریکا و ورود به یک دوره خشونت‌آمیز در ایالت‌های مختلف بعد از به قدرت رسیدن دوباره دموکرات‌ها پیش روی ما خواهد بود. آمریکا و جنگ داخلی؟ مثلا ایالت جدای طلب داره آمریکا؟ تحلیل های هیئتی.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

قرنطینه 70 میلیون نفر در 3 ایالت آمریکا همزمان با گسترش شیوع کرونا در اروپابا گسترش شیوع ویروس جدید کرونا در اروپا و ایالات متحده، سه ایالت بزرگ آمریکا از 21 مارس 2020 قرنطینه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »