سیصد هزار نفر از شهروندان لیبی آواره شده‌اند

11/11/2019 06:16:00 ب.ظ

سیصد هزار نفر از شهروندان #لیبی آواره شده‌اند

لیبی, آواره

سیصد هزار نفر از شهروندان لیبی آواره شده‌اند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد بیش از 300 هزار نفر شهروندان لیبی بر اثر جنگ و درگیر آواره شده اند. - خبرگزاری آناتولی

11.11.2019ليبی/جهاد نصر/خبرگزاری آناتولیبه گزارش خبرگزاری رسمی لیبی، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد: جنگ و درگیری باعث آوارگی بیش از 300 هزار تن از شهروندان لیبی شده است.در این گزارش همچنین آمده است:«در سال‌های گذشته بیش از 440 هزار لیبیایی به مناطق خود بازگشته‌اند. از نوامبر 2017 تا کنون 9892 مهاجر غیرقانونی از طریق سواحل لیبی به ایتالیا رفته‌اند».

گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد.یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

توفند در آسیا جان ۱۳ نفر را گرفت و دو میلیون نفر را راهی پناهگاه کردیک توفند استوایی در نواحی ساحلی بنگلادش و هند ویرانی به بار آورده و باعث مرگ حداقل ۱۳ نفر شده است. دو میلیون نفر هم با ترک خانه هایشان شب را در پناهگاه ها گذرانده اند. توفند یعنی طوفان ؟

شمار کشته‌شدگان در اعتراضات عراق از ۳۰۰ نفر گذشت | DW | 10.11.2019سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید که مقابله دولت عراق با تظاهرات اعتراضی ضد دولتی باعث راه افتادن 'حمام خون' شده است. سه سیاستمدار عالی‌مقام عراق وعده دادند که طی فرایند گفتگویی سراسری قانون اساسی و نظام سیاسی کشور تغییر کند. جمال خاشقجی که کشته شد صدای آه و فغان دنیا درآمد؛ اما در عراق و سوریه روزانه صدها انسان بیگناه بدست حکومتهای جنایتکار منطقه و عوامل جنایتکارشان به خاک و خون کشیده می شوند هیچکس دم بر نمی آورد... شرم و ننگ بر ریاکاران..

اردوغان: 365 هزار سوری به منطقه امن بازگشتند

بازداشت ده‌ها نفر در پی اعلام رای دیوان عالی هند در پرونده مسجد بابریمسلمانان ۱۴ درصد جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری هند را تشکیل می‌دهند.

تنیسور ایرانی ساکن فرانسه: ترامپ ۵۰۰ هزار دلار هم بدهد با او بازی نمی‌کنمتهران- ایرنا- تنیسور بازنشسته ایرانی گفت: یکی از دوستان از من خواست تا به آمریکا بروم و آنجا با «دونالد ترامپ» تنیس بازی کنم اما در جواب گفتم اگر ترامپ ۵۰۰ هزار دلار هم بدهد با وی بازی نمی‌کنم. اگه این حرفو نمیزد فک کنم 100 سال دیگه هم یه تیتر براش نمیزدید. عجب موجوداتی هستین چرا مگه تنیسش خوب نیس اگه خامنه ای ازش درخواست کنه میاد؟؟ اگه بیاد محسن رضایی گروگان نمیگیردش؟ اول اینارو از خودت بپرس بعد تیتر نمکدونی بزن گاگول

طی اعتراضات اخیر عراق 301 نفر کشته شدند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد بیش از 300 هزار نفر شهروندان لیبی بر اثر جنگ و درگیر آواره شده اند.بنگال غربی به شدت در معرض این توفان بوده است خسارات ناشی از توفند به گفته مقام ها این توفند استوایی باعث مرگ هفت نفر در ایالت بنگال غربی در هند شد.جهان شمار کشته‌شدگان در اعتراضات عراق از ۳۰۰ نفر گذشت سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید که مقابله دولت عراق با تظاهرات اعتراضی ضد دولتی باعث راه افتادن"حمام خون" شده است.رئیس جمهور ترکیه به موفقیت‌های عملیات چشمه صلح در شمال سوریه اشاره و اعلام کرد که 365 هزار شهروند این کشور به منطقه امن ایجاد شده در این منطقه بازگشتند.

11.11. خدمات در بسیاری از بنادر و فرودگاه های منطقه از جمله فرودگاه پرتردد کلکته معلق شده است.2019 ليبی/جهاد نصر/خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرگزاری رسمی لیبی، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد: جنگ و درگیری باعث آوارگی بیش از 300 هزار تن از شهروندان لیبی شده است. این خبر را خبرگزاری آلمان به نقل از خبرگزاری دولتی"INA" یکشنبه ۱۰ نوامبر (۱۹ آبان) منتشر کرد. در این گزارش همچنین آمده است: «در سال‌های گذشته بیش از 440 هزار لیبیایی به مناطق خود بازگشته‌اند. سواحل پست بنگلادش اغلب در معرض توفندهای مرگبار هستند اما این کشور در سال های اخیر با موفقیت از آمار کشته های این گونه حوادث کاسته است. از نوامبر 2017 تا کنون 9892 مهاجر غیرقانونی از طریق سواحل لیبی به ایتالیا رفته‌اند». اردوغان در این مراسم ضمن اشاره به خدمات آتاترک برای ملت ترکیه، اظهار داشت: کسانی که درباره تاریخ گذشته مان (پیش از جمهوری) به کینه ورزی می پردازند، جهت معرفی خدمات مصطفی کمال آتاترک، ماسک آتاترک را به صورت زده و دشمنی شان با این ملت را پنهان می کنند.

گفتنی است ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر، فرمانده نظامیان مستقر در شرق لیبی در 4 آوریل گذشته عملیات برای تصرف شهر طرابلس پایتخت این کشور را آغاز کرد. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید سازمان مدافع حقوق بشر عفو بین‌الملل نیز یکشنبه در اطلاعیه‌ای از"روزهای خونین خشونت بیش از حد" در عراق سخن گفت. یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی که توسط سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده. شهر استراتژیک غریان در جنوب پایتخت لیبی در 26 ژوئن گذشته از دست شبه نظامیان وابسته به حفتر آزاد شد. به گزارش سازمان بهداشت جهانی از آغاز حمله حفتر به طرابلس تاکنون بیش از 1000 نفر کشته و بیش از 5500 نفر دیگر زخمی شده اند. طبق بررسی‌های عفو بین‌الملل، نیروهای امنیتی در کنار استفاده از تیر و فشنگ از نارنجک گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند که به جای پراکنده کردن معترضان شرکت‌کننده در تظاهرات آن‌ها را می‌کشد. . درک و بزرگداشت یاد آتاترک نیز اینگونه ممکن خواهد بود، نه با سخن پردازی‌های بیهوده.