توفند در آسیا جان ۱۳ نفر را گرفت و دو میلیون نفر را راهی پناهگاه کرد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 51%

یک توفند استوایی در نواحی ساحلی بنگلادش و هند ویرانی به بار آورده و باعث مرگ حداقل ۱۳ نفر شده است. دو میلیون نفر هم با ترک خانه هایشان شب را در پناهگاه ها گذرانده اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گفته مقام ها این توفند استوایی باعث مرگ هفت نفر در ایالت بنگال غربی در هند شد.

در بنگلادش همچنین بیم آن می رود بیش از ۳۰ سرنشین دو قایق ماهیگیری که پیشتر راهی دریا شدند جان خود را از دست داده باشند.مونگ‌لا و چیتاگونگ دو بندر بزرگ بنگلادش بسته شده و پروازها به مقصد فرودگاه چیتاگونگ متوقف شده است. سواحل پست بنگلادش اغلب در معرض توفندهای مرگبار هستند اما این کشور در سال های اخیر با موفقیت از آمار کشته های این گونه حوادث کاسته است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

توفند یعنی طوفان ؟

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

طوفان «بلبل» جان ۲۰ نفر را در هند و بنگلادش گرفتدو میلیون نفر از ساکنان بنگلادش به دلیل شرایط جوی مجبور به ترک محل سکونت خود شدند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بازداشت ده‌ها نفر در پی اعلام رای دیوان عالی هند در پرونده مسجد بابریمسلمانان ۱۴ درصد جمعیت یک میلیارد و سیصد میلیون نفری هند را تشکیل می‌دهند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار کشته شدگان حمله تروریستی اخیر در تاجیکستان به 6 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ماه گذشته 75 نفر توسط رژیم اسد در ادلب کشته شدند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

طوفان موجب تخلیه دو میلیون نفر در هند و بنگلادش شدبیش از دو میلیون نفر در بنگلادش و هند بخاطر رسیدن طوفان بولبول از مناطق مسکونی‌شان تخلیه شده‌اند. این طوفان عصر دیروز به جزیره ساگر، در بنگال غربی هند رسید و پیش‌بینی شده که موج‌هایی به ارتفاع ۲ متر داشته باشد. به گزارش رسانه‌ها تا این لحظه ۲ نفر بر اثر این طوفان کشته‌ شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

هزاران نفر در فرانسه علیه «اسلام هراسی» تظاهرات کردندتصمیم گیری در مورد شرکت یا تحریم این تظاهرات شکاف عمده‌ای در میان چپگرایان فرانسه ایجاد کرد. 😅🤣🍻 👎😡
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »