سیاست تحریمی آمریکا در قبال ایران و چین تغییر نمی‌کند | DW | 19.10.2021

27/07/1400 06:33 ب.ظ

دولت آمریکا در حال بازبینی و اصلاح سیاست‌های تحریمی خود است. با این حال تحریم، بخش کانونی سیاست خارجی آمریکا خواهد ماند و تحریم به منزله اهرم فشار در مورد کشورهایی مانند ایران و چین به قوت خود باقی است.

آمریکا در حال تنظیم اصلاح سیاست تحریمی خود است و به رمزارزهایی مانند بیت‌کوین به عنوان ریسکی می‌نگرد که با آن احتمالا بتوان تحریم‌ها را دور زد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا قصد دارد در آینده ابزار تحریم را هدفمندتر از پیش به کار گیرد و از سیاست‌های رئیس‌جمهوری پیشین، دونالد ترامپ، فاصله بگیرد. در پی بازبینی‌های اولیه‌ی کارکرد تحریم‌های تاکنونی، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز دوشنبه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) خطوط اصلی جدید در این زمینه را ارائه داد.

این وزارتخانه اعلام کرد که بر اساس خطوط ترسیم شده، تحریم‌ها همچنان باید به منزله بخش کانونی سیاست خارجی آمریکا عمل کنند و فشار به کشورهایی مانند ایران و چین پابرجا بماند. اما ایالات متحده باید خود را بیش از پیش در برابر کاربست رمزارزها، مانند بیت‌کوین، مجهز سازد که احتمالا می‌توانند به عنوان اهرم خنثی‌کننده تحریم‌ها مورد استفاده قرار گیرند. headtopics.com

وزارت خزانه‌داری آمریکا در نظر دارد، بر اساس یک رشته توصیه‌ها، با یک فن‌آوری و ساختار پرسنلی جدید این معضل را رفع کند. جو بایدن همچنان به بسیاری تحریم‌ها که در دوره زمامداری دونالد ترامپ وضع شده‌اند، پایبند مانده است. دولت بایدن به ایران پیشنهاد داده است، در صورتی که به محدودیت‌های مندرج در توافقنامه برجام بازگردد، از شدت تحریم‌ها بکاهد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

استعفای نماینده ویژه آمریکا در افغانستان؛ بلینکن از خدمات زلمی خلیل‌زاد به آمریکا قدردانی کردزلمی خلیل‌زاد نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان که نقش ویژه‌ای در مذاکرات صلح میان دولت آمریکا و طالبان داشت، صبح امروز از مقامش استعفا داد. خرابکاریهایش را انجام داد و گندهایش را زد به افعانستان مظلوم حالا مردک استعفا میده.🤮😡 🍆 متاسفم براى آقاى خليل زاد

کمبود راننده کامیون؛ نخست در بریتانیا و حال در آلمان | DW | 18.10.2021در بریتانیا کمبود راننده کامیون به قفسه‌های خالی سوپرمارکت‌ها انجامید. حال کارشناسان نسبت به کمبود این نیروی کاری در آلمان نیز هشدار می‌دهند. چه عواملی در نبود نیروی تازه نفس رانندگان ناوگان باربری آلمان نقش دارند؟ برید خودتون خر کنید باو کم بود راننده!! بهونه بهتر از این پیدا نکردید؟ مسله به این مهمی،اون خراب شده ارتش نداره برای یه مدت هم که شده نیرو هاشو بکار بگیر تا نیرو غیرنظامی جاشونو پر کنه؟ اروپا سر جریان زیردریایی از ملکه پیرسگ بدجور شاکی ما راننده داریم الان کن 200هزار پایه یک بفرستم

بلاروس سفیر خود در فرانسه را برای مشورت فراخواندبلاروس در ادامه تنش با کشورهای اروپایی، سفیر خود در فرانسه را برای مشورت فراخواند.

واکنش لاریجانی به اظهارات طحان‌نظیف؛ مراقب باشید در بیان و عمل خود به کسی ظلم نکنیدعلی لاریجانی مشاور راهبردی مقام معظم رهبری و از کاندیداهای ردصلاحیت شده انتخابات اخیر ریاست جمهوری به سخنان اخیر هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان واکنش نشان داد.

رئیسی خواستار لغو تحریم‌ها توسط آمریکا برای نشان دادن «جدیت» در ادامه مذاکرات وین شد🔺 رئیسی در مصاحبه‌ای با تلویزیون دولتی ایران با تاکید بر این که جمهوری اسلامی به دنبال مذاکرات هدفمند با غرب است، لغو تحریم‌ها را نشانه جدیت طرف مقابل دانست و گفت که ایران «هرگز» میز مذاکره را ترک نکرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

نماینده آمریکا در امور افغانستان کناره‌گیری کردزلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان از سمت خود کناره‌گیری کرد. - خبرگزاری آناتولی