سیاست فشار بزودی با شکستی به یادماندنی مواجه می‌شود/ رئیس‌جمهور نقشه راه در قرن جدید را با مردم در میان می‌گذارد/ تحریم‌ها فقط در دنیای خیالی پمپئو قابل بازگشت است

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 112 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 48%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ربیعی: سیاست فشار بزودی با شکستی به یادماندنی مواجه می‌شود/ رئیس‌جمهور نقشه راه در قرن جدید را با مردم در میان می‌گذارد/ تحریم‌ها فقط در دنیای خیالی پمپئو قابل بازگشت است

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ربیعی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان این که ایام محرم و شهادت حسین بن علی و یاران ایشان را خدمت شما و همه مردم سوگوار ایران تسلیت عرض می‌کنم و آرزوی قبولی سوگواری عزاداران حسینی را از درگاه حق تعالی دارم، گفت: ایام محرم هرساله فرصت بی‌نظیری برای درس‌آموزی از غنای فرهنگ حسینی است.

وی خاطرنشان کرد: این پیام روشنی است مبنی بر اینکه دولت با همه تنگناها و فشارها و محدودیت‌ها، هیچ‌گاه در رساندن کشورمان به جایگاهی که سزاوارش است، از پا نخواهد نشست و با درک سختی‌های تحمیل شده بر زندگی مردم، امیدوارانه به سوی آینده‌ای روشن‌تر برای مردم ایران حرکت خواهد کرد. ربیعی تاکید کرد: در ارتباط با کرونا نیز پیش‌بینی این است که در فصل پاییز با توجه به فصل سرما و پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی در نیم کره شمالی که به فصل سرما وارد می‌شویم شیوع بیماری افزایش یابد، ما نمی‌توانیم کشور را تعطیل کنیم، اما باید کارهایی که تاثیری بر معیشت خانوار ندارند، به حداقل برسانیم، سفرهای غیرضروری و مسافرت‌هایی که نیاز به آن‌ها نیست و رفت و آمدهایی که بر معیشت خانوار تاثیری ندارند را باید به حداقل بسیاریم و کماکان موارد بهداشت فردی مانند استفاده از ماسک، کاهش تردد و شستشو را به...

سخنگوی دولت تصریح کرد: اما هرگونه تصمیم گیری راجع به برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ با تصویب مجلس شورای اسلامی در اختیار شورای عالی امنیت ملی قرار گرفته است، اما همچنان حق مجلس در بررسی همه گزینه‌ها محفوظ است اما همه آنها در گرو تصمیمات شورای عالی امنیت ملی است. دولت و وزارت خارجه همچنان مشورت با مجلس را در دستور کار خود داشته و آن را ادامه خواهند داد.

وی افزود: یکی دیگر از موارد، مباحث پولی و مالی است. همه می‌دانیم که یکی از بیماری‌های اقتصادی ایران افزایش نقدینگی است که به طور متوسط ۲۰ درصد در سال بوده است. با این وضع امسال تاکنون پایه پولی و افزایش نقدینگی ما رشد بسیار کمی داشته است که سیاست‌های بانک مرکزی در این موضوع قابل تحسین است. در این نقشه راه کنترل نقدینگی و جهت‌گیری آن به سمت سیاست‌های توسعه و همچنین به نفع صنعت تولید دیده شده است.

سخنگوی دولت در ادامه این نشست درخصوص حضور یک مقام رژیم صهیونیستی در کشور امارات و بیان برخی اظهارات علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: هم بنده و هم وزیر امورخارجه و هم وزارت خارجه پیش از این مواضع خود را در خصوص برقراری ارتباط میان امارات و اسرائیل اعلام کردیم. وی ادامه داد: تحریم‌های آن‌ها امروز نمی‌تواند بازگردد، دولت‌ها و ملت‌های جهان در سازمان ملل برای فهماندن این حقیقت به آمریکا مواضع خود را اعلام کردند، حتی آن ۳۰ روزه دروغین هم پایان گرفت و هیچ اتفاق تازه‌ای رخ نخواهد داد، البته ما رفتار همه کشورها را هم زیر نظر داریم و هرگونه پیروی از یک جانبه‌گرایی آمریکا را به منظور سرپیچی از اجماع جهانی حول نظرخواهی و تبعیت از حقوق بین‌الملل در نظر خواهیم گرفت و در صورت لزوم پاسخ خواهیم داد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ایران آماده تبادل تجربیات خود با نیجر در همه زمینه‌ها از جمله مبارزه با تروریسم استرئیس‌جمهور در گفتگو با رئیس‌جمهوری نیجر، با قدردانی از حمایت‌های مستمر این کشور از توافق برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد، خاطرنشان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات امروز جهان سوءاستفاده برخی کشورها از مجامع بین المللی بوده است. بسیار خرسندم که ایران و نیجر در این زمینه که روابط بین‌المللی باید بر اساس عدالت، حقانیت و ارزش‌های والای انسانی که مبتنی بر استقلال، همبستگی و عزت استوار باشد، اشتراک نظر دارند.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

گفتگوهای دو جانبه تسلیحاتی آمریکا با تایوان به رغم تنش با چین - BBC News فارسیآمریکا از آغاز روند گفتگوهای اقتصادی دوجانبه تازه‌ای با تایوان خبر داده است که می گوید هدف آن افزایش توانایی تسلیحاتی تایپه برای مقابله با فشارهای پکن است. دولت دونالد ترامپ هم زمان چند سند سری را از حالت طبقه‌بندی خارج کرد که نشان می‌دهد در دوران ریاست‌جمهوری رونالد ریگان در دهه ۱۹۸۰ میلادی،‌ ایالات متحده به طور شفاهی 'شش تضمین' به تایوان داده بود، از جمله این که کیفیت و کمیت سلاح‌هایی که به تایوان می‌فروشد 'کاملا به نوع تهدیدات چین بستگی خواهد داشت'.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ادامه حملات تهران به الکاظمی پس از دیدار او با ترامپ در واشنگتن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

انفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی همزمان با اولین پرواز اسراییل به اماراتانفجار در رستوران آمریکایی ِابوظبی | همزمان با پرواز اولین هواپیمای تجاری میان تل آویو و ابوظبی یک فروشگاه مواد غذایی آمریکایی در مسیر فرودگاه ابوظبی منفجر شد
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

حمله انتحاری با خودرو بمب‌گذاری شده به قرارگاه نیروهای امنیتی در پکتیا - BBC News فارسیمقام‌های محلی ولایت پکتیا در جنوب شرق افغانستان تایید کردند که در یک حمله انتحاری با یک خودرو بمب‌گذاری شده، سه سرباز پلیس کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده است. در این حمله دو مهاجم انتحاری که قصد ورود به این قرارگاه را داشتند نیز کشته شدند. طالبان مسئولیت این حمله را پذیرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اولین پرواز تجاری اسرائیل به امارات با «سلام» به ابوظبی می‌رودیک هیأت آمریکایی-اسرائیلی روز دوشنبه با پروازی که «اولین پرواز تجاری مستقیم» بین اسرائیل و امارات توصیف شده، از تل آویو به ابوظبی می‌رود. گفته می‌شود عربستان سعودی نیز برای اولین بار اجازه عبور هواپیمای اسرائیلی را از روی خاک خود صادر کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »