سکوت رسانه‌های رسمی افغانستان در باره فاجعه‌آفرینی کرونا | DW | 18.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

نوع جهش‌یافته دلتای کرونا باعث افزایش گسترده موارد ابتلا به بیماری کرونا در افغانستان شده است. اما آمارهای رسمی این واقعیت را منعکس نمی‌کند و رسانه‌های بین‌المللی به ندرت از وضعیت کنونی کرونا در این کشور گزارش می‌دهند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

چندین هفته است که موارد ابتلا به کرونا از نوع جهشیافته دلتا در افغانستان به شدت افزایش یافته است. بیمارستان‌ها قادر به پاسخگویی و رسیدگی به شمار بالای بیماران نیستند و مقا‌م‌های بهداشتی در تقریبا همه ولایت‌ها در مورد بحرانی گسترده هشدار می‌دهند. پزشکان در یکی از بزرگترین بیمارستان‌های پایتخت کابل به دویچه‌وله گفته‌اند که برای درمان بیماران تخت کافی ندارند.

اکبری تاکید می‌کند: «این موج کشنده‌تر است. ما معتقدیم که این به دلیل شیوع نوع دلتا است که از هند سرچشمه می‌گیرد و با سرعت بیشتری در حال گسترش است.» در بیمارستانی که او کار می‌کند روزانه به طور متوسط ​​۱۴ نفر بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ جان خود را از دست می‌دهند. مهراب الدین حکیمی، اهل قندوز به دویچه‌وله شکوه می‌کند و می‌گوید: «هرکدام از ما کسی را می‌شناسند که به دلیل بیماری کووید درگذشته است. من قبلا از فیسبوک برای سرگرمی استفاده می‌کردم، اما اکنون تقریبا همه فقط در مورد مرگ پست می‌گذارند و این بسیار ناامید کننده است.»به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مقصر اصلی رسانه های مثل شما هستن که به خاطر کوبیدن و بی اعتبار کردن سیستم درمان ایران، شروع کردید به پروپاگاندا در مورد افغانستان . هر روز یه عکس قبرستان از ایران و همزمان عکس یه نفر رو گذاشتید که در افغانستان در حال ضدعفونی کردن خیابان است. مردم افغانستان فکر کردن کرونا رفته.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حج به وقت کرونا؛ ربات‌هایی که در مسجد‌الحرام آب زمزم میان زائران توزیع می‌کننددولت عربستان سعودی روز شنبه اعلام کرد که شمار زائران اگر چه از ده هزار نفر در سال گذشته به شصت هزار نفر در سال جاری افزایش خواهد یافت اما تنها افراد واکسینه شده ساکن در این کشور اجازه حضور در مراسم حج تمتع را خواهند داشت. اجرشان با سیدالشهداء دین چه بیزینس خوبیه برای اونایی که بلدند چطور ملتو خر کنند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نوبت واکسیناسیون کرونا در ترکیه به افراد 35 سال و بالا رسیدوزیر بهداشت ترکیه از آغاز واکسیناسیون گروه سنی 35 سال و بالاتر خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

روستایی در میانمار در بحبوحه افزایش خشونت‌ها به آتش کشیده شدساکنان روستایی در میانمار تایید کردند که نیروهای دولتی بخش زیادی از روستای آن‌ها را به آتش کشیده‌اند. با این حال رسانه‌های تحت کنترل دولت مدعی شدند که «تروریست‌هایی» که نیروهای مسلح در پی آن‌ها بودند این اقدام را انجام دادند. Hi dear humans, we are being slaughtered for last 5 decades and we are in a meaningless war, please support us in the compaign of StopAfghanWar wish your nations not to caught in such a bad condition, thanks in advance for your humanitarean support that rise our voice/screams!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دو کشتی ایرانی در آب‌های اطلس؛ مکران و سهند در حال حرکت به سمت سوریه
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

«به‌ یاد داریم»؛ گشایش نخستین نمایشگاه مربوط به هولوکاست در جهان عربدر این نمایشگاه همچنین داستان صلاح‌الدین اولکمن، دیپلمات ترک را می‌بینیم که مانع از تبعید یهودیان رودز شد، و با محمد حلمی، پزشک مصری آشنا می‌شویم که در برلین یهودیان زیادی را از چنگ نازی‌ها نجات داد. چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!! Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در آلمان؛ هشدار درباره گسترش سویه دلتا | DW | 17.06.2021نوع جهش‌یافته دلتای ویروس کرونا در آلمان روز‌به‌روز گسترش بیشتری می‌یابد. با وجود این که در حال حاضر شمار مبتلایان به این نوع در این کشور اندک است، اما کارشناسان همگان را به احتیاط فراخوانده‌اند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »