سودان: ملاقات ولیعهد سعودی و حمدوک آغاز فصل جدیدی از روابط دو جانبه است

10/03/2021 02:16:00 ب.ظ

سودان: ملاقات ولیعهد سعودی و حمدوک آغاز فصل جدیدی از روابط دو جانبه است #العربية

العربية

سودان: ملاقات ولیعهد سعودی و حمدوک آغاز فصل جدیدی از روابط دو جانبه است العربية

دفتر نخست وزیر سودان، روز چهارشنبه 10 مارس، با اشاره به ملاقات روز گذشته عبدالله حمدوک نخست وزیر این

خالد عمر یوسف ، وزیر امور شورای وزیران سودان در یک بیانیه مطبوعاتی گفت، این ملاقات فصل جدیدی را در روابط گسترده سودان و پادشاهی سعودی آغاز خواهد کرد.او افزود:« این روابط بر همکاری‌های مشترک در زمینه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی، منافع مشترک‌، ثبات منطقه‌ای و امنیت دو کشور مبتنی است».

عمر یوسف گفت که دو کشور سعودی و سودان با توجه به توانایی‌های بزرگ انسانی و مادی می‌توانند در زمینه سرمایه‌گذاری و برای رفاه مردم دو کشور تلاش کنند.جبریل ابراهیم، وزیر دارایی سودان نیز با تأکید بر اینکه دیدار با رهبری سعودی مثمر ثمر بود، افزود: پادشاهی با ایجاد روابط استراتژیک و مشارکت به سمت باز کردن دروازه‌های سرمایه‌گذاری در سودان حرکت کرده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

سودان قانون تحریم علیه اسرائیل را لغو می‌کندبه دنبال عادی‌سازی روابط سودان و اسرائیل که در اکتبر سال گذشته بدون امضای سند رسمی توافق صلح، حاصل

بحران انسانی و قحطی دو روی «مناقشه‌ فراموش شده» در سودان جنوبیبرخی از بیماران و مجروحان بستری در بیمارستان شهرستان آکابو به گفته رابرت ماردینی قربانی خشونت و تجاوزهای جنسی بودند، جرائمی که در میان بحران کنونی افزایش یافته است.

محمد نوری‌زاد در سالن ملاقات زندان اوین خودزنی کردNegar07840230 و مردم هم پی قوطی روغنی میدوند. AmirMiresmaeili الان کیس این حرومزاده بدرد بشیر تاش میخوره تا زود کارشو ردیف کنه بفرستش به بلژیک چون تمام امتیازهای صادراتی شدن رو داره این بیشرف و پتیاره بشیرتاش(دریا صفایی) هم با امکاناتی که در پارلمان داره میتونه زود دستشو تو شبکه عنترآشغال بند کنه. دیگه مشکل حله برای این هزار پدران متعفن🤮

بایدن قصد ندارد با اون ملاقات کندواشنگتن پس از پرتاب آزمایشی یک موشک جدید بالیستیک از سوی کره شمالی خواستار نشست اعضای کمیته تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد شده بود. با کدوم؟ 😁 اون یا این؟؟ 😆خب درست بنویس باهاش قهر هستید اسمش رو نمیگید ضمیر غایب می‌گید؟! 🤔

بایرن مونیخ - پاری‌سن‌ژرمن: ملاقات هیجان‌انگیز فینالیست‌های لیگ قهرمانان - BBC News فارسیدو فینالیست فصل گذشته لیگ قهرمانان، این بار حساس‌ترین بازی مرحله یک‌چهارم نهایی این رقابت‌ها را برگزار می‌کنند. بایرن و پاری‌سن‌ژرمن در ۲۳ اوت سال ۲۰۲۰ در فینال لیگ قهرمانان درحالی مقابل هم قرار گرفتند که شیوع ویروس کرونا، باعث شده بود فینال بزرگترین تورنمنت باشگاهی فوتبال اروپا، با سه ماه تاخیر برگزار شود.

کشور با شاهزاده محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی، تاکید کرد که این ملاقات فصل جدیدی از روابط دوجانبه این دو کشور را رقم خواهد زد.شد و پس از گذشت بیش از 3 ماه از سفر اولین وزیر اسرائیلی به خارطوم، دولت سودان به ریاست عبدالله حمدوک، سه‌شنبه 6 آوریل 2021، اعلام کرد مجوز لغو قانون تحریم اعمال شده بر اسرائیل از سال 1958 را صادر کرده است.هشدار سازمان ملل: قحطی جان ۵.«محمدحسین آقاسی»، وکیل دادگستری به «خبرنگاری جرم نیست» گفت که «محمد نوری‌زاد» روزنامه‌نگار و مستندساز سابق و فعال سیاسی زندانی در زندان اوین، لحظاتی پیش در ملاقات با همسرش در سالن ملاقات زندان اوین، با یک شی نوک‌تیز اقدام به بریدن رگ گردن و دست خود کرده است.

خالد عمر یوسف ، وزیر امور شورای وزیران سودان در یک بیانیه مطبوعاتی گفت، این ملاقات فصل جدیدی را در روابط گسترده سودان و پادشاهی سعودی آغاز خواهد کرد. او افزود:« این روابط بر همکاری‌های مشترک در زمینه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی، منافع مشترک‌، ثبات منطقه‌ای و امنیت دو کشور مبتنی است». انتظار می‌رود که قانون در جلسه مشترک شورای حاکمیت و شورای وزیران برای صدور مجوز نهایی جهت اجرایی شدن آن، مطرح شود. عمر یوسف گفت که دو کشور سعودی و سودان با توجه به توانایی‌های بزرگ انسانی و مادی می‌توانند در زمینه سرمایه‌گذاری و برای رفاه مردم دو کشور تلاش کنند.» رابرت ماردینی پس از بازدید از بیمارستان شهرستان آکابو، واقع در شرق استان جونقلی که به حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان منطقه خدمات درمانی ارائه می‌کند، گفت که چندین نفر از جمله تعدادی کودک را ملاقات کرده که دوران نقاهت پس از جراحت ناشی از اصابت گلوله را سپری می‌کردند. جبریل ابراهیم، وزیر دارایی سودان نیز با تأکید بر اینکه دیدار با رهبری سعودی مثمر ثمر بود، افزود: پادشاهی با ایجاد روابط استراتژیک و مشارکت به سمت باز کردن دروازه‌های سرمایه‌گذاری در سودان حرکت کرده است. دو طرف همچنین آغاز روابط اقتصادی و تجاری فیمابین را اعلام کردند که بدینوسیله سودان پس از امارات عربی متحده و پادشاهی بحرین که ماهها پیش از آن، اقدام به عادی‌سازی روابط کرده‌‌ بودند، به سومین کشور عربی عادی‌سازی کننده روابط با اسرائیل تبدیل شد. او همچنین به تصمیم سعودی برای راه‌اندازی سرمایه‌گذاری‌های کلان در سودان اشاره کرد. محمد نوری‌زاد از ماه‌ها پیش از حق دسترسی به تلفن برای تماس با خانواده‌اش و انتقال به بیمارستان برای مداوای بیماری قلبی‌اش محروم است و پیش از این نیز دست به خودزنی در زندان کرده بود.

شاهزاده محمد بن سلمان روز گذشته با نخست وزیر سودان و هیئت همراهش که به ریاض سفر کرده بود، ملاقات کرد. این وزیر اسرائیلی همچنین توضیح داد که پیش‌نویس توافق صلح به پیشرفت‌هایی دست‌یافته و انتظار می‌رود مراسم امضای توافق صلح میان اسرائیل و سودان طی ماههای پیش‌ رو در واشینگتن اجرا شود. کودکان دچار سو تغذیه حاد و بیماران مبتلا به مالاریا بخش دیگری از افراد را تشکیل می‌دادند که در بیمارستان شهرستان آکابو تحت درمان قرار گرفته‌‌اند. محمد بن سلمان و حمدوک در این دیدار، روابط دو جانبه در زمینه‌های مختلف و راه‌های توسعه از جمله در زمینه سرمایه‌گذاری را بررسی کردند. . شایان ذکر است که دولت سودان پیش‌تر اعلام کرده بود که توافق عادی‌سازی روابط با اسرائيل تنها زمانی به اجرا گذاشته خواهد شد که شورای نمایندگان انتقالی با مفاد آن موافقت کند.