سهم ۱۹ میلیارد دلاری تجارت ایران با همسایگان در ۷ ماه سال ۹۹

17/08/1399 06:11 ب.ظ

سهم ۱۹ میلیارد دلاری تجارت ایران | رییس کل گمرک: میزان تجارت خارجی ایران با همسایگان در هفت ماه اول سال، بالغ بر ۵۰ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۶۲۳ تن کالا برابر با ۱۹ میلیارد و ۶۲۰ میلیون و۷۱ هزار و ۵۹۷ دلار بود

تهران- ایرنا- رییس کل گمرک گفت: میزان تجارت خارجی ایران با همسایگان در هفت ماه اول سال، بالغ بر ۵۰ میلیون و ۴۱۰ هزار و ۶۲۳ تن کالا برابر با ۱۹ میلیارد و ۶۲۰ میلیون و۷۱ هزار و ۵۹۷ دلار بود. وی تصریح کرد: سهم صادرات ایران به همسایگان بالغ بر ۴۱ میلیون و ۸۱۸ هزار و ۷۳ تن به ارزش ۱۱ میلیارد و ۵۲۲ میلیون و ۲۸۵ هزار و ۲۳۲ دلار بوده است که ۶۳ درصد ارزش و ۶۴درصد وزن کل صادرات کشور به همسایگان اختصاص یافته است.

میر اشرفی افزود: از میان کشورهای همسایه و هم مرز ایران، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، بحرین، عراق، کویت، عمان، پاکستان، قطر، ترکمنستان، ترکیه و امارات متحده عربی مقاصد صادراتی کالاهای ایرانی در هفت ماهه نخست سال بودند.

به گفته وی، بیشترین صادرات به کشور عراق با ۱۷ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۴۱۴ تن کالا به ارزش چهار میلیارد و ۸۵۴ میلیون و ۹۹۲ هزار و ۶۹۳ دلار و سپس به کشورهای امارات با هشت و نیم میلیون تن و ارزش دو میلیارد و ۲۷۲ میلیون دلار، ترکیه با چهار میلیون و ۷۹۴ هزار تن و ارزش یک میلیارد و ۴۸۹ میلیون دلار، افغانستان با چهار میلیون و ۷۷ هزار تن به ارزش یک میلیارد و ۳۲۵میلیون دلار و پاکستان با یک میلیون ۲۵۷هزار تن به ارزش ۴۹۱میلیون دلار بود. headtopics.com

رییس کل گمرک در خصوص واردات از کشورهای همسایه نیز تصریح کرد: در این مدت از ۱۰ کشور همسایه بالغ بر هشت میلیون و ۵۹۲ هزار و ۵۵۰ تن برابر با هشت میلیارد و ۹۷ میلیون و ۷۸۶ هزار و ۳۶۵ دلار کالا وارد کشور شده است که این میزان ۴۴ درصد وزن و ۴۰ درصد ارزش کل واردات کشور را شامل می شود.

ادامه مطلب:
IRNA_1313 »