پروژه جدید نیروی‌دریایی اسپانیا؛ شناوری که زیردریایی‌ها را نجات می‌دهد

17/08/1399 06:18:00 ب.ظ

نجات زیردریایی‌های آسیب دیده تنها وظیفه این کشتی نیست؛ کمک به کشتی‌های آسیب دیده ماهیگیری و هواپیماها و هلی کوپترهای سقوط کرده در دریا، همچنین خروج اجساد خدمه یا لاشه‌های هواپیماها و کشتی‌ها از اعماق آب از دیگر وظایف آن است.

نجات زیردریایی‌های آسیب دیده تنها وظیفه این کشتی نیست؛ کمک به کشتی‌های آسیب دیده ماهیگیری و هواپیماها و هلی کوپترهای سقوط کرده در دریا، همچنین خروج اجساد خدمه یا لاشه‌های هواپیماها و کشتی‌ها از اعماق آب از دیگر وظایف آن است. نیروی دریایی اسپانیا قصد دارد کشتی جدیدی بسازد که می‌تواند کشتی‌های غرق شده و لاشه هواپیماهای سقوط کرده را از اعماق آب بیرون آورد.

تصمیم برای ساخت این کشتی پس از آن گرفته شد که مادرید مبلغ ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو را به سرمایه‌گذاری برای ساخت یک زیردریایی جدید اختصاص داد و سپس این پرسش مطرح شد که اگر برای این زیردریایی مشکلی پیش آید، چگونه می‌توان آن را از اعماق آب نجات داد؟

در پاسخ کارشناسان این کشور اعلام کردند اگر فاجعه‌ای مشابه آنچه در سال ۲۰۰۰ میلادی برای زیردریایی روسی کورسک یا در سال ۲۰۱۷ میلادی برای زیردریایی سن‌خوان آرژانیتن روی داد اتفاق بیفتد، آنگاه مادرید هیچ راهی برای کمک به ۴۰ خدمه زیردریایی جدید خود ندارد.

به همین دلیل بود که دولت اسپانیا مجوز ساخت یک کشتی نجاتِ زیردریایی‌ها را نیز صادر کرد که قرار است تا سال ۲۰۲۴ ساخته و آماده بهره برداری شود. وزارت دفاع اسپانیا هزینه ساخت این کشتی را که «BAM IS» نام خواهد گرفت، در بودجه سال ۲۰۲۱ میلادی خود گنجانده است. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

شرکت آلمانی آبجویی ابداع کرد که در خانه و با ترکیب پودر و آب درست می‌شود

با نزدیک شدن فصل تابستان و گرمای هوا، بازار فروش آبجو بار دیگر رونق گرفته است. اکنون یک شرکت آلمانی می‌گوید با آبجوسازی در خانه می‌خواهد این صنعت را متحول کند. ادامه مطلب >>