سفر غیرعلنی قاآنی به عراق

18/08/1400 10:40:00 ق.ظ

یکی از نمایندگان پارلمان عراق از ورود «اسماعیل_قاآنی»، فرمانده نیروی قدس ایران به بغداد خبر داد و افزود: «قاآنی بلافاصله پس از ورودش به بغداد، با فرماندهان گروه‌های_مسلح_شیعی و رهبران نیروهای_حشدالشعبی دیدار و گفت‌وگو کرده است.» راستی_آزمایی

این نماینده مجلس عراق که مایل به درج نام خود در گزارش نبود، در گفت‌وگو با ایران‌وایر همچنین اظهار داشت: «قاآنی در آخرین ساعات روز یکشنبه ۷ نوامبر ۲۰۲۱ مصادف با ۱۶ آبان ۱۴۰۰ به صورت سرّی وارد بغداد، پایتخت عراق شده است.

»

او افزود: «قاآنی بلافاصله پس از ورودش به بغداد، با فرماندهان گروه‌های مسلح شیعی و رهبران نیروهای حشدالشعبی درباره پیامدهای عملیات اقدام به ترور مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرده است.» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران یک روز پس از اینکه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق اعلام کرد که از یک اقدام به ترور که توسط حمله سه فروند پهپاد به خانه‌اش صورت گرفته، نجات یافته، به بغداد رفته است.

چند منبع امنیتی عراقی در این زمینه به ایران‌وایر گفتند که دو فروند از این پهپادهای حامل مواد منفجره که خانه نخست‌وزیر عراق را هدف قرار داده بودند در «منطقه سبز» بغداد پایتخت این کشور سرنگون شده‌اند. نیروهای امنیتی عراق پس از اعلام خبر اقدام به ترور الکاظمی در حالت آماده‌باش کامل قرار دارند. حضور نیروها و تانکها در چند خیابان اصلی بغداد و ورودی‌های این شهر افزایش یافته و عبور و مرور شهروندان در اطراف «منطقه سبز» نیز ممنوع شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شودممنوعیت کرونایی سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران از امروز لغو می‌شود دولت بایدن قرار است امروز ممنوعیت‌های سفر به آمریکا برای ۲۶ کشور از جمله ایران را که به دلیل شیوع بیماری کرونا اعمال شده بود، لغو کند.

دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید🔺 دولت بایدن محدودیت‌های سفر از دهها کشور به آمریکا را برداشت؛ جزئیاتی از مقررات جدید ▪️افرادی که می‌خواهند به آمریکا سفر کنند باید نشان دهند که واکسن مورد تائید سازمان بهداشت جهانی شده‌اند و جواب آزمایش اخیر آنها نیز منفی بوده است.

بازگشایی مرزهای ایالات متحده پس از ۱۸ ماه؛ با چه واکسن‌هایی می‌توان به آمریکا سفر کرد؟ایالات متحده آمریکا از روز دوشنبه قصد دارد، مرزهای خود را پس از ۱۸ ماه به روی مسافران خارجی که به‌طور کامل واکسینه شده‌اند بازگشایی کند. اما یک نکته در این تصمیم وجود دارد. حرف ها و وعده های اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر احمدی نژاد در سال 89... Muhammad Qasim emphasizes on the fact that we should avoid Shirk and its forms because this is the only way we can achieve success in this world and the hereafter. This message is clear for the Muslim ummah. Learn more at or search ‘Muhammad Qasim Dreams’ آمریکا یکم باید دست نگه داره. شاید ممکن باشه اونها هم مثل انگلیسی ها دربارۀ ضرورت دوز سوم یا بوستر برای سفرهای خارجی تصمیم بگیرن. به سوی بینهایت💉و فراتر از آن...

واکنش‌های بین‌المللی به حمله پهپادی به اقامتگاه نخست‌وزیر عراق | DW | 07.11.2021حمله پهپادی به اقامتگاه مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق، واکنش‌های متفاوتی را از سوی کشورهای مختلف در پی داشته است. آمریکا آن را محکوم کرده، عربستان از یک 'اقدام تروریستی' سخن گفته و ایران آن را یک 'فتنه جدید' خوانده است.

ترکیه: حمله تروریستی به اقامتگاه نخست‌وزیر عراق را به شدت محکوم می‌کنیموزارت امور خارجه ترکیه اعلام کرد حمله تروریستی با پهپاد به اقامتگاه مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق را به شدت محکوم می‌کنیم. - خبرگزاری آناتولی

بلینکن: حمله به الکاظمی به منزله هدف قرار دادن حاکمیت عراق استنخست وزیر عراق و وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در یک ارتباط تلفنی در رابطه با حمله به منزل الکاظمی و تمایل دو کشور برای تقویت روابط دوجانبه گفت‌وگو کردند.