سعی بر کاهش مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور داریم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رییس دانشگاه پیام نور در گفتگو با ایلنا: سعی بر کاهش مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور داریم

محمدرضا زمانی رییس دانشگاه پیام نور در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به وضعیت اشتغال دانشجویان دانشگاه پیام نور به تناسب سطح علمی و آموزشی که در این دانشگاه وجود دارد گفت: ماهیت دانشجویان دانشگاه پیام نور با دانشجویان دانشگاه دیگر یک مقدار تفاوت دارد، بسیاری از دانشجویانی که به دانشگاه پیام نور می‌آیند شاغل هستند و به دلیل اینکه کلاس‌های ما نیمه حضوری بوده و برخی هم به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود دانشجو این فرصت را دارد که ضمن تحصیل یک شغل هم داشته باشد.

رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: علاوه بر بحث ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان، آموزش دادن مهارت در حین تحصیل به دانشجویان یکی از اولویت‌های ما است که روی آن کار می‌کنیم. امیدواریم نسبت دانشجویانی که بعد از فراغت از تحصیل مشکل اشتغال دارند را بتوانیم در دانشگاه کاهش دهیم. او بیان کرد: ما فکر می‌کنیم این برنامه‌ها آینده بسیار خوبی داشته باشد اگر دانشجویی علاقه‌مند باشد که حرفه‌ای را یاد بگیرد تا بعد از تحصیل از آن استفاده کند، بستر آن در دانشگاه ما فراهم است. یعنی هیچ دانشجویی نمی‌تواند بگوید من تحصیل کردم اما الان نمی‌توانم کار پیدا کنم و باید ضمن تحصیلش حرفه و مهارت لازم را کسب کند. وظیفه مان بود این بستر را فراهم کنیم که این کار را کردیم.

زمانی در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعی از وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشجویان خود دارید ؟گفت: در مقاطع دکتری خیلی آمار بیکاری نداریم چون معمولا دانشجویان دکتری ما مشغول به کار هستند. در مقطع کارشناسی ارشد شاید یک مقدار میزان بیکاری بیشتر از دکتری و در مقطع کارشناسی نیز میزان بیکاری به نسبت بیشتر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است، ولی آمار دقیقی در این زمینه ندارم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پیام اردوغان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیهرئیس جمهور ترکیه طی پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 2020-2019 برای تمام دانش آموزان و معلمان آرزوی موفقیت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

جانسون در حصار قانون؛ واکنش‌ متناقض به ادعای پیشرفت در مذاکرات برکسیتدر پی الزام مجلس بریتانیا به بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور برای آزمودن آخرین شانس بریتانیا برای رفع اختلاف نظر موجود در مورد توافقنامه برکسیت با سران اتحادیه اروپا، اظهارنظرهای اعضاء دولت در خصوص نحوه اجرای این مصوبه مجلس همچنان متناقض است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز فرماندار الیگودرز: یک دستگاه مینی‌بوس حامل زائران افغان در راه سفر به امامزاده محمدبن حسن(ع) در روستای کیزاندره الیگودرز به دره سقوط کرد که بر اثر آن متاسفانه ۵ نفر کشته و ۱۶ تن زخمی شدند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دو فیل در جشنواره سالانه رژه فیل‌ها در سریلانکا ۱۷ نفر را مجروح کردند
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

در فهرست ۱۰۰ نفره «نوآورترین رهبران» آمریکا در مجله فوربز تنها نام یک زن وجود دارد🔺در فهرست ۱۰۰ نفره «نوآورترین رهبران» آمریکا در مجله فوربز تنها نام یک زن وجود دارد ⚡️مجله فوربز، فهرست ۱۰۰ تن از نوآورترین رهبران آمریکا در عرصه کسب و کار را منتشر کرد که تنها یک نفر از آنها، زن است؛ باربارا رنتلر، مدیر عامل فروشگاه های «راس».
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »