ایلنا, بیکاری, صنعت, پیام نور, رییس دانشگاه, مهارت آموزی, محمدرضا زمانی, دانشجوی شاغل

ایلنا, بیکاری

سعی بر کاهش مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور داریم

رییس دانشگاه پیام نور در گفتگو با #ایلنا: سعی بر کاهش مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور داریم

10/09/2019 01:03:00 ب.ظ

رییس دانشگاه پیام نور در گفتگو با ایلنا : سعی بر کاهش مشکل اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور داریم

رییس دانشگاه پیام نور گفت: در حال حاضر دفاتر ما در ۳۱ استان ایران این آمادگی را دارند تا دانشجویان در هر صنعت ی که می‌خواهند کار کنند، از آنها حمایت کند و به آنها آموزش لازم را ارائه دهد.

وی ادامه داد: در این میان ما دانشجویان شاغل دیگری داریم که برای بیشتر شدن تخصصشان به دانشگاه پیام نور مراجعه می‌کنند. اغلب دانشجویان ما شاغل هستند اما برای دیگر دانشجویان نیز تلاشمان را می‌کنیم که یک توانمندی یا مهارت به آنها بیاموزیم. خصوصیت دانشگاه پیام نور این است که دانشجو موظف نیست در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد در کلاس درس حاضر شود بنابراین فرصت یادگرفتن مهارت‌ها را بیشتر از دانشجویان سایر دانشگاه‌ها دارند. ما نیز دقیقا از همین فرصت استفاده می‌کنیم و سعی می‌کنیم دانشجویان را به مراکز مختلف صنعتی ارتباط دهیم تا بتوانند ضمن تحصیل، حرفه‌ای را یاد بگیرند تا بعد از تحصیل از آن استفاده کنند.

ت مثل تحلیف؛ رئیسی گفت ما مدافع واقعی حقوق بشریم | DW | 05.08.2021 کرونا در ایران – رکوردشکنی آمار تلفات روزانه در پیک پنجم؛ رئیسی از مهار کرونا سخنی نگفت رئیسی: از هر طرح دیپلماتیک که باعث لغو تحریم‌ها شود استقبال می‌کنم

رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: علاوه بر بحث ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان، آموزش دادن مهارت در حین تحصیل به دانشجویان یکی از اولویت‌های ما است که روی آن کار می‌کنیم. امیدواریم نسبت دانشجویانی که بعد از فراغت از تحصیل مشکل اشتغال دارند را بتوانیم در دانشگاه کاهش دهیم.

زمانی گفت: همچنین قراردادی با کانون عالی کارفرمایان صنوف ایران بسته‌ایم که بخشی از آن مربوط به مسائل صنعتی است. در حال حاضر دفاتر یا کانون های ما در ۳۱ استان ایران این آمادگی را دارند تا دانشجویان در هر صنعتی که می‌خواهند کار کنند، از آنها حمایت کند و به آنها آموزش لازم را یاد بدهد. در حقیقت ما سعی کرده‌ایم آن حلقه مفقوده بین صنعت و دانشگاه را اینگونه برای دانشجویان حل کنیم. headtopics.com

او بیان کرد: ما فکر می‌کنیم این برنامه‌ها آینده بسیار خوبی داشته باشد اگر دانشجویی علاقه‌مند باشد که حرفه‌ای را یاد بگیرد تا بعد از تحصیل از آن استفاده کند، بستر آن در دانشگاه ما فراهم است. یعنی هیچ  دانشجویی نمی‌تواند بگوید من تحصیل کردم اما الان نمی‌توانم کار پیدا کنم و باید ضمن تحصیلش حرفه و مهارت  لازم را کسب کند. وظیفه مان بود این بستر را فراهم کنیم که این کار را کردیم.

رییس دانشگاه پیام نور اضافه کرد: هر دانشجویی به هر صنفی علاقه‌مند هست که بتواند مهارت آموزی کند می تواند به دفاتر کانون ها در مراکز استان‌ها برود و از آنها معرفی نامه می‌گیرد و به جایی رود که دلش می‌خواهد کار یادبگیرد و  زمینه اشتغالش را اینطور فراهم می کند.

زمانی در پاسخ به این سوال که آیا اطلاعی از وضعیت اشتغال فارغ التحصیلان دانشجویان خود دارید ؟گفت: در مقاطع دکتری خیلی آمار بیکاری نداریم چون معمولا دانشجویان دکتری ما مشغول به کار هستند. در مقطع کارشناسی ارشد شاید یک مقدار میزان بیکاری بیشتر از دکتری و در مقطع کارشناسی نیز میزان بیکاری به نسبت بیشتر از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد است، ولی آمار دقیقی در این زمینه ندارم.

رییس دانشگاه پیام نور گفت: ما فعلا نمیتوانیم پیش بینی کنیم که به دلیل جذب دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی میزان پذیرش دانشگاه ما چقدر خواهد بود اما شاید بیش ۹۰ درصد رشته‌هایمان با سوابق تحصیلی باشد. اما امیدواریم با توجه تسهیلاتی که فراهم کردیم و اطلاعاتی رسانی که در این زمینه شده میزان پذیرش دانشجو دانشگاه پیام نور از سال قبل بهتر باشد. headtopics.com

مصاحبه العربیه با نصرالله مرندی زندانی سیاسی سابق و شاهد پرونده حمید نوری طرح بایدن برای ملاحظات حقوق بشری بیشتر در صادرات تسلیحات | DW | 05.08.2021 وزیر دفاع اسرائیل می‌گوید آمادگی حمله به ایران را دارند

وی در واکنش به این انتقاد که دانشجویان کلاس های غیرحضوری پس از فارغ التحصیلی خروجی‌قابل قبولی نیستند، گفت: سیستم آموزشی در دنیا را نباید به یک شکل فرض کرد. در دنیا Open university  وجود دارد که بسیار قوی هستند و ما رتبه ششم  Open university را داریم که به این معناست دانشگاه‌های قوی تر از ما در این زمینه کار می‌کنند.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

پیام اردوغان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در ترکیهرئیس جمهور ترکیه طی پیامی به مناسبت آغاز سال تحصیلی 2020-2019 برای تمام دانش آموزان و معلمان آرزوی موفقیت کرد. - خبرگزاری آناتولی

هزینه تامین سبد معاش در ایران در کمتر از 6 ماه 101 درصد گرانتر شدخبرگزاری ایلنا با ارائه محاسبه‌ای نشان داد که هزینه تامین سبد معاش در ایران از اسفند 97 تا مرداد 98

جانسون در حصار قانون؛ واکنش‌ متناقض به ادعای پیشرفت در مذاکرات برکسیتدر پی الزام مجلس بریتانیا به بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور برای آزمودن آخرین شانس بریتانیا برای رفع اختلاف نظر موجود در مورد توافقنامه برکسیت با سران اتحادیه اروپا، اظهارنظرهای اعضاء دولت در خصوص نحوه اجرای این مصوبه مجلس همچنان متناقض است.

۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز۵ کشته و ۱۶ زخمی در واژگونی مینی‌بوس زائران افغانی در الیگودرز فرماندار الیگودرز: یک دستگاه مینی‌بوس حامل زائران افغان در راه سفر به امامزاده محمدبن حسن(ع) در روستای کیزاندره الیگودرز به دره سقوط کرد که بر اثر آن متاسفانه ۵ نفر کشته و ۱۶ تن زخمی شدند.

دو فیل در جشنواره سالانه رژه فیل‌ها در سریلانکا ۱۷ نفر را مجروح کردند

در فهرست ۱۰۰ نفره «نوآورترین رهبران» آمریکا در مجله فوربز تنها نام یک زن وجود دارد🔺در فهرست ۱۰۰ نفره «نوآورترین رهبران» آمریکا در مجله فوربز تنها نام یک زن وجود دارد ⚡️مجله فوربز، فهرست ۱۰۰ تن از نوآورترین رهبران آمریکا در عرصه کسب و کار را منتشر کرد که تنها یک نفر از آنها، زن است؛ باربارا رنتلر، مدیر عامل فروشگاه های «راس».