سعید مدنی بازداشت شد

26/02/1401 02:01 ب.ظ

خبرگزاری مهر از رسانه‌های نزدیک به جناح اصولگرا از بازداشت سعید_مدنی، جامعه‌شناس و پژوهشگر علوم اجتماعی ساکن ایران خبر داد.این خبرگزاری اتهام سعید مدنی را «ارتباط مشکوک خارجی و اقدامات ضدامنیتی» عنوان کرد. اخبار_ایران

خبرگزاری مهر از رسانه‌های نزدیک به جناح اصولگرا و تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی از بازداشت سعید مدنی، جامعه‌شناس و پژوهشگر علوم اجتماع ... سعید مدنی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در درباره ماهیت اعتراضات روزهای اخیر، به ایران‌وایر: «این اعتراضات خودجوش است. از قبل، جا و مکان مشخصی برای تجمع‌ها اعلام نشده، بلکه جمعیت ناراضی، به‌طور ناگهانی در جایی جمع شده‌اند و اعتراضات از آن‌جا شروع شده است.

»

او همچنین گفته بود که «به عنوان یک ناظر می‌توان گذار جامعه از نارضایتی به اعتراض را ملاحظه کرد.» سعید مدنی وضعیت فعلی را «در ادامه شرایطی که طی دو دهه اخیر در ایران وجود داشته » توصیف کرد و گفت: «اما، دامنه و ابعاد این اعتراضات روزبه‌روز وسیع‌تر و شعارها هم رادیکال‌تر شده است. یعنی اگر قبلا دولت، مورد اعتراض قرار می‌گرفت، الان، کل نظام سیاسی مورد اعتراض است.»

این پژوهشگر و جامعه‌شناس پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ به اتهام همکاری با شورای هماهنگی راه سبز امید، کانون مدافعان حقوق بشر و کمیته پیگیری بازداشت‌های خودسرانه بازداشت و به شش سال زندان و ۱۰ سال تبعید محکوم شده بود. headtopics.com

«سعید مدنی»، پژوهشگر حوزه جامعه مدنی و جامعه‌شناس آسیب‌های اجتماعی است. کتاب‌های «کودک‌آزاری در ایران»، «خشونت علیه کودکان در ایران»، «جامعه‌شناسی روسپی‌گری»، «ضرورت مبارزه با پدیده فقر و نابرابری در ایران» و «اعتیاد در ایران» از جمله آثار او هستند.

ادامه مطلب:
iranwire »

کمپین دفاع از رضا شهابی از وخامت وضعیت جسمی او در زندان اوین خبر دادکمیته دفاع از رضا شهابی می‌گوید که فشار خون آقای شهابی بالا رفته، دچار کمردرد شدید شده و بی‌حسی سیستم عصبی او دوباره عود کرده است.

سعید محمدی، خواننده: زمان «نه گفتن» به ظلم، فساد، و زور استهمزمان با آغاز دور تازه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران که در برخی مناطق با سرکوب نیروهای حکومتی همراه شده است، سعید محمدی، خواننده، نوازنده، و آهنگساز ایرانی ساکن لس آنجلس با انتشار کلیپ تصویری کوتاهی، حمایت خود را از جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران اعلام کرد.

سعید معروف: دوست داشتم آخرین تورنمنتم در ایران باشدسعید معروف: دوست داشتم آخرین تورنمنتم در ایران باشد ستاره والیبال ایران جام باشگاه‌های آسیا را آخرین تورنمنت خود در ایران دانست و گفت: دوست داشتم در آخرین تورنمنتم در ایران شرکت کنم

آیا ایران می‌تواند متهم مواد مخدر را از خارج به کشور برگرداند؟⚖️ آیا ایران می‌تواند متهم مواد مخدر را از خارج به کشور برگرداند؟ پاسخ را در ایران‌وایر بخوانید👇 راه‌های ارسال سوالات: ارسال به واتس‌اپ به شماره: ۰۰۹۰۵۴۱۱۹۹۴۰۱۸ ارسال به تلگرام به آدرس shomairanwire سوال_جواب_حقوقی اطلاع_رسانی

تاکید امیر عبداللهیان بر ضرورت مصون سازی روابط دیرینه ایران و یونان از اثرگذاری کنشگران ثالثحسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان روز شنبه در تماس تلفنی با «نیکوس دندیاس» وزیر خارجه یونان، در مورد برخی موضوعات مناسبات دوجانبه و همچنین آخرین وضعیت مذاکرات برای رفع تحریم ها بحث و رایزنی کرد.

قدیروف: بیش از 600 جنگجو داوطلب به اوکراین اعزام کرده‌ایمرئیس جمهور چچن از اعزام بیش از 600 جنگجو داوطلب به اوکراین خبر داد. یک مشت حرامزاده جنایتکار.. بگو بفرستشون برا ج. اسهالی اینا بیشتر نیا: دارن به این وحشی ها

این خبرگزاری اتهام سعید مدنی را «ارتباط مشکوک خارجی و اقدامات ضدامنیتی» عنوان کرد.

سعید مدنی ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ در درباره ماهیت اعتراضات روزهای اخیر، به ایران‌وایر: «این اعتراضات خودجوش است. از قبل، جا و مکان مشخصی برای تجمع‌ها اعلام نشده، بلکه جمعیت ناراضی، به‌طور ناگهانی در جایی جمع شده‌اند و اعتراضات از آن‌جا شروع شده است.»

او همچنین گفته بود که «به عنوان یک ناظر می‌توان گذار جامعه از نارضایتی به اعتراض را ملاحظه کرد.»

سعید مدنی وضعیت فعلی را «در ادامه شرایطی که طی دو دهه اخیر در ایران وجود داشته » توصیف کرد و گفت: «اما، دامنه و ابعاد این اعتراضات روزبه‌روز وسیع‌تر و شعارها هم رادیکال‌تر شده است. یعنی اگر قبلا دولت، مورد اعتراض قرار می‌گرفت، الان، کل نظام سیاسی مورد اعتراض است.»

این پژوهشگر و جامعه‌شناس پیش از این نیز در سال ۱۳۸۸ به اتهام همکاری با شورای هماهنگی راه سبز امید، کانون مدافعان حقوق بشر و کمیته پیگیری بازداشت‌های خودسرانه بازداشت و به شش سال زندان و ۱۰ سال تبعید محکوم شده بود.

«سعید مدنی»، پژوهشگر حوزه جامعه مدنی و جامعه‌شناس آسیب‌های اجتماعی است. کتاب‌های «کودک‌آزاری در ایران»، «خشونت علیه کودکان در ایران»، «جامعه‌شناسی روسپی‌گری»، «ضرورت مبارزه با پدیده فقر و نابرابری در ایران» و «اعتیاد در ایران» از جمله آثار او هستند. او که دکترای خود را در رشته «جرم‌شناسی» از دانشگاه «ساوترن پاسیفیک» در آمریکا به سرانجام رسانده، چند سالی است حق انتشار آثار خود در ایران را ندارد.

او همچنین عضو شورای فعالان ملی-مذهبی و از نزدیکان «عزت‌الله سحابی»، موسس ماهنامه «ایران فردا»، نماینده دوره اول مجلس و رهبر سابق یکی از جریانات سیاسی مهم ایران بوده است.

آخرین اقدام نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی علیه سعید مدنی، ممنوع‌ از خروج کردن او در فرودگاه تهران بود. بهمن ماه ۱۴۰۰ هنگامی که برای شرکت در سمیناری عازم کنتیکت آمریکا بود پاسپورت او ضبط شد و ماموران بدون ارائه حکم قضایی، مانع سفر او شدند.