سعید محمدی، خواننده: زمان «نه گفتن» به ظلم، فساد، و زور است

24/02/1401 11:50 ب.ظ

🔺سعید محمدی، خواننده: زمان «نه گفتن» به ظلم، فساد، و زور است ▪️سعید محمدی، خواننده، نوازنده، و آهنگساز ایرانی ساکن لسآنجلس با انتشار کلیپ تصویری کوتاهی، حمایت خود را از جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران اعلام کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

همزمان با آغاز دور تازه اعتراضات در شهرهای مختلف ایران که در برخی مناطق با سرکوب نیروهای حکومتی همراه شده است، سعید محمدی، خواننده، نوازنده، و آهنگساز ایرانی ساکن لس آنجلس با انتشار کلیپ تصویری کوتاهی، حمایت خود را از جنبش آزادی‌خواهی مردم ایران اعلام کرد. سعید محمدی در پیامی که در حساب کاربری خود در اینستاگرم منتشر کرده است، می‌گوید که «امروز، روز نه گفتن ما به ظلم، فساد، و زور است، نه گفتن به غاصبان وطن عزیزتر از جانی که زیر نعلین، به نفس‌نفس افتاده است.

»

او در ادامه می‌افزاید که «کارگران بی‌پناه، ماه‌ها است که بردگی می‌کنند و جلوی خانواده‌شان، سرافکنده و خجلند. معلمان با غیرت، با تمام عشقی که به تدریس، کلاس، و شاگردهاشان دارند، اما از داشتن شغل بی‌مزد و مواجب و بی‌فردای خود خسته و فرسوده شدند.»

این هنرمند در بخش دیگری از پیام خود می‌گوید که «خانواده‌های زندانیان سیاسی، هر روز باید به دنبال جوانانشان از این زندان به آن زندان بروند تا بفهمند که عزیزشان در کدام شکنجه‌گاه حکومت داغ و درفش اسیر و دربندند، و یا دنبال اجساد جگرپاره‌هاشان دور دنیا را بگردند.» headtopics.com

سعید محمدی در ادامه می‌افزاید که «وای که همه خسته‌اند، هر روز باید سفره محقرشان را کوچکتر کنند، تا اینکه دیگر چیزی در سفره‌شان پیدا نشود، جز نان، آن را هم که رئیس جمهور دروغ و ریا و یارانه، به قحطی محض کشاند.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

سقوط صادرات ایران به اوکراین و روسیه طی دو ماه گذشتهسخنگوی گمرک ایران از سقوط صادرات کشور به اوکراین و روسیه از زمان تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین خبر داده است.

آمریکا می‌گوید روسیه ده‌ها هزار اوکراینی را به زور به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده استایالات متحده روز پنج‌شنبه روسیه را متهم کرد که ده‌ها هزار اوکراینی را به‌خاطر مقاومت خود در برابر تهاجم ارتش روسیه به اجبار به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده است. 🙏🇺🇦😡😪

امیرعبداللهیان: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است، اگر...وزیر امور خارجه کشورمان گفت: توافق خوب و قابل اتکا در دسترس است ، اگر آمریکا تصمیم سیاسی خود را گرفته و به تعهداتش پایبند باشد.

«کشتار ده‌ها غیرنظامی» توسط طالبان در پی افزایش تنش با جبهه مقاومتدر پی افزایش تنش‌ها میان طالبان و نیروهای «جبهه مقاومت ملی افغانستان» گزارش‌هایی از حملات تلافی‌جویانه طالبان به غیرنظامیان در ولایات پنجشیر، بغلان و تخار منتشر شده است. معترضان ایذه با شعار: «دیکتاتورِ سپاهی داعش ما شمایی» پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۱ جبهه چارتا لندغر دزد لوچک از کدام وقت ملي شد زروشان که نمیرسه دست به شهید ساختن افراد ملکی میکنند.

زندان و جریمه برای زنان ترکمنستان در صورت استفاده از ناخن و پلک مصنوعیپلیس ترکمنستان طی روزهای گذشته با حضور گسترده در خیابان‌ها و فروشگاه‌ها اقدام به تفتیش لباس و اشیاء زینتی زنان کرده است. به زندان ایران ، نزدیک میشوید چیزی نیست میخوان شما رو به مقام انسانیت برسونند عجب خبر مهمی بود امشب که ، اصلاً تو ایران خبری نیست؟!

نبرد در شرق اوکراین؛ جنگ تمام عیار توپخانه‌ها/ اصرار عجیب ارتش روسیه به ادامه حضور در جزیره مار/ سیستم پدافندی آلمانی در راه کی‌یف + نقشه و تصاویرنبرد در شرق اوکراین؛ جنگ تمام عیار توپخانه‌ها اصرار عجیب ارتش روسیه به ادامه حضور در جزیره مار سیستم پدافندی آلمانی در راه کی‌یف تحولات هشتادمین روز جنگ اوکراین را در مشرق بخوانید:

این ویدئو با استفاده از قطعه «نه به جمهوری اسلامی» که چندی پیش توسط این هنرمند اجرا شد، ‌و تصاویر اعتراضات مردمی در ایران تهیه شده است و بی‌ارتباط با شرایط کنونی در ایران نیست.

سعید محمدی در پیامی که در حساب کاربری خود در اینستاگرم منتشر کرده است، می‌گوید که «امروز، روز نه گفتن ما به ظلم، فساد، و زور است، نه گفتن به غاصبان وطن عزیزتر از جانی که زیر نعلین، به نفس‌نفس افتاده است.»

او در ادامه می‌افزاید که «کارگران بی‌پناه، ماه‌ها است که بردگی می‌کنند و جلوی خانواده‌شان، سرافکنده و خجلند. معلمان با غیرت، با تمام عشقی که به تدریس، کلاس، و شاگردهاشان دارند، اما از داشتن شغل بی‌مزد و مواجب و بی‌فردای خود خسته و فرسوده شدند.»

این هنرمند در بخش دیگری از پیام خود می‌گوید که «خانواده‌های زندانیان سیاسی، هر روز باید به دنبال جوانانشان از این زندان به آن زندان بروند تا بفهمند که عزیزشان در کدام شکنجه‌گاه حکومت داغ و درفش اسیر و دربندند، و یا دنبال اجساد جگرپاره‌هاشان دور دنیا را بگردند.»

سعید محمدی در ادامه می‌افزاید که «وای که همه خسته‌اند، هر روز باید سفره محقرشان را کوچکتر کنند، تا اینکه دیگر چیزی در سفره‌شان پیدا نشود، جز نان، آن را هم که رئیس جمهور دروغ و ریا و یارانه، به قحطی محض کشاند.»

او در بخش دیگری می‌گوید که «در این برهه، سران جامعه یعنی نویسندگان، ژورنالیست‌ها، هنرمندان، روشنفکران، و آدم‌های مشهور آن جامعه هستند که باید مردم کوچه و بازار را حمایت و رهبری کنند، آنان را هم اگر اهل حرف حق هستند، طی این سال‌ها خانه‌نشین و خفه کرده‌اند، و اگر هم هنربند و شتیله‌خوار روسای قوم الظالمین هستند، مردم قبولشان ندارند، و اگر هم حرکتی می‌زنند، مورد لعن، نفرین، و فحش‌باران ملت قرار می‌گیرند.»

سعید محمدی در ادامه می‌افزاید که «زمان، زمان اتحادی بی‌ریا و حمایت کردن از ته دل است.»

او در پایان می‌گوید که این ترانه را به معترضان «با شهامت و شجاعی» تقدیم می‌کند که این روزها با تلاش خود برای به دست آوردن حقوق از دست رفته، با قلب و جان خویش به مبارزه برخاسته‌اند.

دور تازه اعتراضات در ایران روز شنبه، ۲۴ اردیبهشت، در حالی وارد دومین هفته شد که بر اساس گزارش‌ها، فضای امنیتی در شهرهای مختلف به منظور جلوگیری از گسترش اعتراض‌ها ادامه دارد.

اعتراضات به روند صعودی کالاهای اساسی، تورم افسارگسیخته، مشکلات معیشتی، و ناکافی بودن یارانه‌های جدید از جمعه گذشته ابتدا در برخی از شهرهای خوزستان آغاز شد و پس از مدتی به شش استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، فارس، کرمانشاه، گیلان، و اردبیل گسترش یافت.

در این اعتراضات شعارها علیه سیاست‌های اقتصادی دولت به سرعت به شعار علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، به عنوان عامل اصلی مشکلات جاری تبدیل شده است. علاوه بر شعار علیه خامنه‌ای و رئیسی، برخی از معترضان شعارهای دیگری همچون «هم‌وطن، حمایت»، «آخوند باید گم بشه»، «رضا شاه، روحت شاد» و «ای شاه ایران، برگرد به ایران» سر دادند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دولت ایران مشابه اعتراضات سال‌های قبل اقدام به کم کردن سرعت اینترنت، شلیک گاز اشک‌آور و گلوله به سوی معترضان، بازداشت گسترده آنها و همچنین یورش به خانه‌های برخی از بازداشت‌شدگان کرده است.

صدای آمریکا امکان تایید مستقل این گزارش‌ها را ندارد.