سعودی 30 میلیون دلار به صندوق امانت بشردوستانه افغانستان کمک کرد

19/03/1401 10:15 ب.ظ

سعودی 30 میلیون دلار به صندوق امانت بشردوستانه افغانستان کمک کرد العربيه_فارسى

پادشاهی عربی سعودی در تداوم حمایت‌های خود از مردم افغانستان، کاستن از وخامت اوضاع انسانی و جلوگیری از هر گونه فروپاشی اقتصادی در این کشور کمک مالی به ارزش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پنج‌شنبه 19 خرداد گزارش داد که این پادشاهی از طریق مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان و صندوق توسعه سعودی کمک مالی به ارزش 30 میلیون دلار را برای حمایت از صندوق امانتی بشردوستانه افغانستان که تحت...

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پنج‌شنبه 19 خرداد گزارش داد که این پادشاهی از طریق مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان و صندوق توسعه سعودی کمک مالی به ارزش 30 میلیون دلار را برای حمایت از صندوق امانتی بشردوستانه افغانستان که تحت چتر بانک توسعه اسلامی و با هماهنگی سازمان همکاری اسلامی فعالیت می‌کند، ارائه کرده است.

Advertisement هدف از این کمک‌های سعودی «کاهش درد و رنج مردم افغانستان، کاستن از وخامت اوضاع انسانی و جلوگیری از هر گونه فروپاشی اقتصادی در این کشور عنوان شده که می‌تواند به طور بالقوه بر ثبات و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی تأثیر بگذارد.

بر بنیاد این گزارش، حمایت سعودی از پروژه‌های مختلف بشردوستانه، آموزشی مراقبت‌های بهداشتی و امنیت غذایی در افغانستان طی دهه‌های گذشته از 266.5 میلیون دلار معادل (1 میلیارد ریال سعودی) فراتر رفته است. طارق علی بخیت، نماینده سازمان همکاری اسلامی در امور افغانستان، به «العربیه» گفت که این حمایت مالی سعودی از افغانستان تاکنون بزرگترین کمک به این صندوق بوده است. headtopics.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

هشدار آژانس به ایران نسبت به 'ضربه مهلک' به احیای برجام | DW | 09.06.2022مدیرکل آژانس از تصمیم ایران برای قطع ۲۷ دوربین نظارتی خبر داد و گفت ادامه این روند 'ضربه مهلکی' به احیای برجام است. سازمان انرژی اتمی ایران یک روز پیش اعلام کرد فعالیت دو دوربین 'فراپادمانی' آژانس را متوقف کرده است. من نمیدونم مسئولین ما خر تشریف دارن؟؟؟خب الدنگ وقتی قعطنامه میده بیرون تو هم کل تعهدهایی که انجام میدادی و دوربینهارو قطع کن. مافیای حاکم بر ایران، قطع نامه شورای حکام را به تصویب رساند. منابع مطلع اعلام کردند در پی تصویب این قطع نامه که ادامه غارت منابع ثروت‌کشور را با ادامه تحریم ها و عدم ‌پیوستن به اف ای تی اف تضمین خواهد کرد، جشن و پایکوبی توسط سران مافیا در بیت رهبری بر پا ست. احياى كدوم برجام ؟؟ همونى كه ايران تمام تعهدات خودراانجام داد وشماها'هيچ كدام' ازتعهدات خودراانجام نداديد ؟! دوران قديم به پايان رسيد. There is a new Sheriff in Town !!

هشدار واشینگتن به شهروندان آمریکایی نسبت به «خطر سفر به ایران»ایالات متحده بار دیگر به شهروندان آمریکایی در مورد خطر سفر به ایران هشدار داد.وزارت خارجه آمریکا شب گذشته به شهروندان این کشور هشدار داد به‌دلیل «خطر ربوده

سعودی: ایران همچنان به رویکرد عدم شفافیت در برنامه هسته‌ای خود ادامه می‌دهدشاهزاده عبدالله بن خالد بن سلطان بن عبدالعزیز آل سعود، نماینده دائم سعودی در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، گفت که ایران همچنان به رویکرد غیرشفاف خود

واکنش رئیسی به قطعنامه شورای حکام: ایران یک قدم از مواضع خود عقب‌نشینی نمی‌کندابراهیم رئیسی که به استان چهارمحال و بختیاری سفر کرده است، مدعی شد که قطعنامه‌های وضع‌شده در مجامع بین‌المللی در اغلب موارد «بی‌اثر» و «بی‌فایده» بوده‌اند. داستان تکراری مموتی!!! پسرسرنوشته،چهل،سال،ایرانی،ایران،باتحریمهاروبه،مستعلک،شدن است قطع ارتباط،متعادل،ماننده،دیگرکشورهادرتمام،دنیاواقعامردم،رادچارمشگل،وبیماریهای،ذهنی،نموده،که وضعیت،کنونی،کشورراازبی،اثربودن،قطع نامهاوپیمانهای،بین المللی،میداند،اقای،رییسی،40سالاست،امان،رشده،نثل،جوان،فقط،دراختیاره،ثروتمن خوب مغز فندقی..رژیم شما جز اون اغلب موارد نمیشه..جز بقیه از اون اغلب موارد میشه 😄 چقدر خوبه..گاهی شما اسکولا باعث لبخند میشید مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_خامنه‌ای_جنایتکار_و_مزدورانش

شمار قربانیان حادثه خروج قطار از ریل در ایران به 17 نفر رسیدفرماندار ویژه شهر طبس در استان خراسان جنوبی از جان باختن 17 نفر در حادثه برخورد قطار با بیل مکانیکی خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

درخواست دادگاه آبان از بریتانیا: پلیس پناهجو را به روآندا نفرستید؛ تجمع اعتراضی در لندنپریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا به تلاش برای «اخراج» یک افسر ارشد سابق پلیس ایران متهم شده که پس از شهادت درباره نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی به این کشور گریخته است. انگلیس از دست مخالفان جمهوری اسلامی ناراحته

30 میلیون دلار را به صندوق امانتی بشردوستانه افغانستان اختصاص داد.

خبرگزاری رسمی سعودی «واس» پنج‌شنبه 19 خرداد گزارش داد که این پادشاهی از طریق مرکز امدادرسانی و فعالیت‌های بشردوستانه ملک سلمان و صندوق توسعه سعودی کمک مالی به ارزش 30 میلیون دلار را برای حمایت از صندوق امانتی بشردوستانه افغانستان که تحت چتر بانک توسعه اسلامی و با هماهنگی سازمان همکاری اسلامی فعالیت می‌کند، ارائه کرده است.

Advertisement

هدف از این کمک‌های سعودی «کاهش درد و رنج مردم افغانستان، کاستن از وخامت اوضاع انسانی و جلوگیری از هر گونه فروپاشی اقتصادی در این کشور عنوان شده که می‌تواند به طور بالقوه بر ثبات و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی تأثیر بگذارد.

بر بنیاد این گزارش، حمایت سعودی از پروژه‌های مختلف بشردوستانه، آموزشی مراقبت‌های بهداشتی و امنیت غذایی در افغانستان طی دهه‌های گذشته از 266.5 میلیون دلار معادل (1 میلیارد ریال سعودی) فراتر رفته است.

طارق علی بخیت، نماینده سازمان همکاری اسلامی در امور افغانستان، به «العربیه» گفت که این حمایت مالی سعودی از افغانستان تاکنون بزرگترین کمک به این صندوق بوده است.

بخیت همچنین با بیان اینکه سازمان همکاری اسلامی در افغانستان دفتر دارد، گفت که این سازمان با هماهنگی بانک انکشاف اسلامی از طریق این دفتر برای اجرای پروژه‌های بشردوستانه به ویژه پروژه‌های صحی (بهداشتی) و آموزشی همکاری خواهد کرد.

این کمک مالی در ادامه حمایت‌های اخیر سعودی از مردم افغانستان شامل برقراری پل‌های زمینی و هوایی برای امدادرسانی به این کشور و در تداوم حمایت‌های آن از چند دهه‌ گذشته انجام می‌شود که با توجه به مسئولیت ریاض و نقش آن در تحقق امنیت و شکوفایی برای مردم و کشور افغانستان صورت می‌گیرد.