سروصدا از چه مرزی به آلودگی صوتی تبدیل می‌شود؟ | همه مطالب مدیا سنتر | DW | 08.04.2022

19/01/1401 09:57:00 ق.ظ

📸 گزارش تصویری سروصدای زیاد و مداوم بر سلامت انسان تأثیری مخرب دارد. سازمان جهانی بهداشت برای نخستین بار مرزی برای تحمل انسان در برابر سروصدا تعیین کرده است. این نهاد توصیه می‌کند قوانینی برای رعایت این مرز در نظر گرفته شود.

سروصدای زیاد و مداوم بر سلامت انسان تأثیری مخرب دارد. سازمان جهانی بهداشت برای نخستین بار مرزی برای تحمل انسان در برابر سروصدا تعیین کرده است. این نهاد توصیه می‌کند قوانینی برای رعایت این مرز در نظر گرفته شود. سازمان جهانی بهداشت برای نخستین بار مرزی برای میزان آلودگی صوتی قابل‌تحمل برای انسان تعیین کرده...

سازمان جهانی بهداشت برای نخستین بار مرزی برای میزان آلودگی صوتی قابل‌تحمل برای انسان تعیین کرده است. بر اساس این مرز، میزان متوسط سروصدای خیابان در طول روز نباید بیشتر از ۵۳ دسی‌بل باشد. برای مقایسه: گفتگو با صدای آرام حجم صدایی معادل ۳۰ دسی‌بل و صدای موزیک آرام رادیو ۵۰ دسی‌بل دارد. سشوار ۷۰ و یک اره‌برقی ۱۰۰ دسی‌بل صدا تولید می‌کند. تحقیق پژوهشگران پیشتر ثابت کرده بود که هر چه این میزان بالاتر می‌رود، ترشح هورمون‌هایی که برای مقابله با استرس در بدن تولید می‌شود، بیشتر می‌شود.

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید مرز قابل‌تحمل برای وسایل‌ حمل‌ونقل ریلی مانند قطار یا تراموای شهری در طول روز نباید بیشتر از ۵۵ دسی‌بل و برای خطوط هوایی بیشتر از ۴۵ دسی‌بل باشد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا و تروئیکای اروپا: برای سناریوهای دیگر در قبال مسئله هسته‌ای ایران آماده‌ایموزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به محورهای برجامی دیدار و رایزنی وزیر امور خارجه این کشور با وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی عضو توافق هسته‌ای اشاره کرد.

اسکوچیچ بماند یا برود؟ ۱۸ مربی مطرح بین‌المللی در دسترس برای نیمکت تیم ملی را بشناسیدهرچند بسیاری معتقدند تغییر مربی در مقطع کنونی کمکی به فوتبال ایران نمی‌کند اما در مقابل منتقدان اسکوچیچ بر این باورند درخشان‌ترین نسل فوتبال ایران با هدایت او در جام جهانی دستاوردی کسب نخواهد کرد و بهتر است فدراسیون فوتبال هرچه سریعتر یک مربی سرشناس با کارنامه جهانی ر برای هدایت تیم ملی جذب کند. خفه شید گوزا اگه بتونند کیروش رو ب تیم ملی برگردانند میشه این جام جهااااانی کار ناممکن کرد، اگه که نه، اسکوچیچ بهترین گزینه هست برا ادامه کار با تیم ملی.

دستگیری دو مرد به اتهام تلاش برای نفوذ در میان ماموران سرویس مخفی آمریکا🔺 دستگیری دو مرد به اتهام تلاش برای نفوذ در میان ماموران سرویس مخفی آمریکا ▪ دادستان‌های آمریکا روز چهارشنبه علیه دو مرد، که با معرفی خود به عنوان ماموران دولت فدرال به اعضای سرویس_مخفی هدایایی داده بودند، طرح اتهام کردند. ⬇ بیشتر بخوانید: والبته توی اون هدایا کلی ابزار جاسوسی جاسازی شده بود، ولی با این هم بایدن جاکش، به رویه ۴۴ سال پیش همچنان عاشق سپاه تروریست و خامنه‌ای قاتله.

چاووش‌اوغلو: تصاویر مربوط به کشتار غیرنظامیان در بوچا پذیرفتنی نبوده و مایه شرم برای بشریت استچاووش‌اوغلو: تصاویر مربوط به کشتار غیرنظامیان در بوچا پذیرفتنی نبوده و مایه شرم برای بشریت است. چاووش‌اوغلو: برای عادی سازی روابط با مصر گام‌هایی برداشته شده و در روزهای آینده اقداماتی انجام خواهیم داد وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد که از سوی بلینکن همتای آمریکایی‌ خود برای شرکت در نشست وزرای خارجه در 18 مه به واشنگتن دعوت شده است. منظورت همون جنازه هاست که دوربین رد میشد بعدش بلند میشدن یا اون جنازه ها که لباس تنشون تر و تمیز بود و هیچ نشونه ای از خون روشون نبود؟

لایحه واکسیناسیون اجباری برای افراد بالای ۶۰ سال در آلمان رد شد | DW | 07.04.2022لایحه واکسیناسیون اجباری کرونا برای افراد بالای ۶۰ سال در آلمان اکثریت آرا پارلمان را کسب نکرد. شمار مبتلایان به کرونا در این کشور همواره افزایش می‌یابد، با وجود این بسیاری از محدودیت‌های کرونایی برداشته شد.

شکست برای دولت شولتس؛ لایحه واکسیناسیون اجباری کرونا در پارلمان آلمان رای نیاورداز آنجا که جنبش ضد واکسن در آلمان به شدت فعال است، موضوع واکیسناسیون در برابر ویروس کرونا به شدت در این کشور پیچیده شده است. بهتر است بجای جنبش ضد واکسن بگوییم جنبش احمقها