هیولای تویوتا وارد می‌شود | DW | 08.04.2022

19/01/1401 10:34 ق.ظ

🔬 مجله فناوری خودرو پرقدرت تویوتا کرولا جدید با موتور سه سیلندر، لپ‌تاپ‌های جدید دل با قدرت بیشتر، معادن الماس در عطارد، هواپیمای خورشیدی جدید و شاسی بلند برقی لوتوس بخش‌هایی از مجله فناوری این هفته است.

خودرو پرقدرت تویوتا کرولا جدید با موتور سه سیلندر، لپ‌تاپ‌های جدید دل با قدرت بیشتر، معادن الماس در عطارد، هواپیمای خورشیدی جدید و شاسی بلند برقی لوتوس بخش‌هایی از مجله فناوری این هفته است. در بخشی از قطعات بدنه هم از فیبرکربن استفاده شده تا بدنه خودرو سبک‌تر شود.

موتور سه سیلندر این خودرو با استفاده از توربوشارژ خاص می‌تواند ۳۰۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند این قدرت توسط یک گیربکس شش سرعته به چرخ‌ها انتقال پیدا می‌کند.

در حالت اول انتقال قدرت ۷۰ درصد به محور عقب و ۳۰ درصد به محور جلو انجام می‌شود. در حالت دوم راننده می‌تواند به صورت ۵۰ درصد جلو و عقب نیرو انتقالی را مدیریت کند و در حالت سوم ۴۰ درصد نیرو به محور عقب و ۶۰ درصد به محور جلو منتقل می‌شود.

شرکت دل که یکی از بزرگترین سازندگان لپ‌تاپ در جهان است، بتازگی سری جدید لپ‌تاپ‌های خود را معرفی‌کرده است که در میان آنها قوی‌ترین لپ تاپ‌۱۴ اینچی جهان دیده می‌شود. در کنار این محصول قدرتمند، این شرکت سری‌جدید لپ‌تاپ‌های سری لتتیود را معرفی کرده است. این مدل‌ها که در جهان کسب کار بسیار مورد استفاده است و سال‌هاست در حرفه‌های مختلف از آن استفاده می‌شود، به رایانه‌های جان سخت و با دوام معروف هستند. headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

حرف زور نمی پذیریم/ رفع ابهام یک مکان مورد نظر آژانس / رونمایی از ۹ دستاورد جدیدرییس سازمان انرژی اتمی گفت: امسال در راستای جهاد تبیین، تاریخ هسته‌ای کشور و حقیقت فناوری هسته ای‌مان را با توجه به القائات روانی‌ و سیاسی که می‌گویند ایران فقط قصدش دستیابی به سلاح اتمی است، را به زبان و روش‌های گوناگون ارایه می دهیم که این بخشی مهم در سند تحول دولت است تا برای افکار عمومی خودمان و دنیا شفاف سازی کنیم.

استراتژی جدید پوتین در اوکراین چیست؟آیا پوتین با مشاهده مشکلاتی که ارتش روسیه در اوکراین با آن‌ها مواجه شده، تصمیم گرفته جاه‌طلبی‌های تهاجمش را کاهش دهد؟ یا حتی هنوز به فکر حملات به مناطقی به غیر از شرق اوکراین است؟ تصمیم به گوه خوری زیادی کرده😂 یک لحظه هوسرانی، یک عمر پشیمانی صدام را نابود کرد و اکنون گریبان پوتین را هم گرفته!!دیکتاتورها هرگز از قدرتی که دارند و میزان ثروتشان راضی نیستند استراتژی پوتین در اوکراین، همان استراتژی پوتین است در گرجستان! ولی در «عوعوی سگان» جائی برای تفکر و تحلیل پیش بینی نشده!

وزیر نفت: ۱۶ میلیارد دلار قرارداد جدید امضا کرده‌ایم، جزئیات را هم اعلام نمی‌کنیموزیر نفت ایران روز چهارشنبه مدعی شد که از زمان آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی تاکنون بیشتر از ۱۶ میلیارد دلار قرارداد جدید نفتی به امضا رسیده است. بزک نمیر بهار میاد کمپوزه با خیار میاد

افشای جزئیات جدید از عامل حمله به سه روحانی در حرم امام رضاخبرگزاری‌های ایران روز چهارشنبه عامل حمله به سه طلبه شیعه در صحن حرم امام هشتم شیعیان را «عبداللطیف مرادی، ۲۱ ساله و ازبک‌تبار» معرفی کردند وگفتند او «یک سال پیش غیرقانونی از مرز پاکستان وارد ایران شده» و در مشهد ساکن بوده است. اخبار_ایران مشهد

ترکیه: یک مین جدید را در دریای سیاه کشف و خنثی کردیماین سومین بار از اواخر ماه مارس تا کنون است که مینی رها شده از سوحل اوکراین در آب‌های ساحلی ترکیه کشف و خنثی می‌شود.

وقوع رگبار و رعدوبرق در برخی مناطق کشور / ورود سامانه بارشی جدید از شنبهرئیس مرکز ملی پیش بینی وضع هوا: *برای امروز وقوع رگبار و رعدوبرق در برخی مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود *سامانه بارشی جدید شنبه وارد کشور می‌شود