سخنرانی کرونایی خامنه‌ای؛ نگرانی از «تابستان داغ» و «پاییز و زمستان سرد»

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

سخنرانی روز جمعه خامنه‌ای مفصل‌ترین سخنرانی اینترنتی او در دوره کرونا است. او که ۷سال از دونالد ترامپ بزرگ‌تر است با لحنی‌ تحقیرآمیز رییس‌جمهور آمریکا را پیرمردی خواند که برای انتخابات به مذاکره نیاز دارد. گزارش احسان مهرابی👇 اخبار_ایران راستی_آزمایی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سخنرانی روز جمعه «خامنه‌ای» مفصل‌ترین سخنرانی اینترنتی او در دوره کرونا است که در آن به موضوعات سیاسی صریح‌تر اشاره شده‌است. مهم‌ترین بخش این سخنرانی اما شاید تشریح اهداف آمریکا از تحریم‌ها باشد. سخنانی که ثابت می‌کند او تاثیر تحریم‌های آمریکا را به طور کامل می‌داند، اما حداقل در ظاهر می‌خواهد اعلام کند که در همچنان بر همان پاشنه می‌چرخد.

مقامات دولت «حسن روحانی» نیز پیش از این درباره احتمال شورش‌های اقتصادی گسترده هشدار داده‌اند. راه پیشنهادی آنان برای جلوگیری از این شورش‌ها اما با راه خامنه‌ای متفاوت است. او که هفت سال از دونالد ترامپ بزرگ‌تر است با لحنی‌ تحقیرآمیز رییس‌جمهور آمریکا را پیرمردی خواند که برای انتخابات به مذاکره نیاز دارد. موضوعی که پیش از این نیز بارها مطرح شده و دونالد ترامپ نیز به مقامات ایرانرهبر جمهوری اسلامی در سخنان خود عملا پایان کار دولت حسن روحانی را نیز اعلام کرد و گفت که دولتی با انرژی بیشتر بر سر کار خواهد آمد. دولتی که بر اساس تعبیرات سابق او باید یک دولت جوان و انقلابی باشد.

راه حل او برای دوام آوردن اقتصاد ایران در این مدت نیز همان راهکار قدیمی کاهش وابستگی به نفت است که تا کنون نتیجه‌ای نداشته است. او بحران ارز را نیز «امنیتی و سیاسی» خواند که می‌توان انتظار همان بازداشت‌ها و اعدام‌های سابق را داشت. دیگر اعتراف مهم خامنه‌ای تاثیر تحریم بر حمایت از گروه‌های نیابتی جمهوری اسلامی در منطقه است. رهبر جمهوری اسلامی هدف «جانبی» تحریم‌ها را قطع کردن رابطه جمهوری اسلامی با «گروه‌های مقاومت در منطقه» دانست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

افزایش نگرانی‌ها به دنبال قطع تماس پنج تن از معترضان محکوم به اعدام در اصفهانبا قطع تماس پنج معترض دی۹۶ محبوس در زندان مرکزی اصفهان که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده‌اند و افزایش نگرانی خانواده‌ها‌ی این معترضان، سازمان حقوق بشر ایران نسبت به احتمال «اجرای مخفیانه حکم اعدام» این پنج معترض هشدار داد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

آغاز سخنرانی امام خامنه‌ای تا ساعاتی دیگر- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimآغاز سخنرانی امام خامنه‌ای تا ساعاتی دیگر سخنرانی تلویزیونی رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید قربان ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه امروز از شبکه‌های رسانه‌ی ملی به‌صورت زنده پخش خواهد شد 🎥 رهبرانقلاب سخنرانی روز عید_قربان خود را با ماسک آغاز کردند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پاداش خوش‌مصرفی در فصل زمستان هم پرداخت می‌شودتهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: با تصویب هیات دولت، علاوه بر اینکه از مشترکان کم مصرف فصل تابستان تجلیل می‌شود، پاداش خوش مصرفی به مشترکان در فصل زمستان نیز تعلق می‌گیرد.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

توضیحات فرماندار ری درباره تجمع برخی دسته‌جات عزاداری/ هیات‌ها و عزاداران حسینی مراسم مسلمیه را از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنندفرماندار شهرستان ری از هیات‌ها و عزاداران حسینی درخواست کرد، مراسم مسلمیه را با توجه به وضعیت قرمز این شهرستان از طریق صدا و سیما و شبکه‌های مجازی دنبال کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

'نقش ویژه علی لاریجانی از طرف رهبر ایران در توافق ایران و چین' - BBC News فارسیمشاور علی لاریجانی، رییس سابق مجلس ایران تایید کرده است که آقای لاریجانی از طرف آیت‌الله علی خامنه‌ای 'نقش ویژه‌ای' در مدیریت 'قرارداد راهبردی' ایران و چین داشته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شرایط مازندران، خوزستان و فارس از نظر شیوع کرونا بهتر شده است/ سریال‌ پنجشنبه‌های افتتاح تا پایان سال ادامه داردرئیس‌جمهور گفت: شرایط استان‌های مازندران، خوزستان و فارس از نظر کرونا بهتر شده و مردم بیش از گذشته در حال رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »