سختگیری‌های بیشتر برای کرونا در پی بالارفتن آمار در سوئیس، آلمان و روسیه - BBC News فارسی

21/09/1399 10:14 ب.ظ

سختگیری‌های بیشتر برای کرونا در پی بالارفتن آمار در سوئیس، آلمان و روسیه

روشن کردن شمع به یاد قربانیان شیوع کرونا در شهر برن در سوئیسبا افزایش میزان مبتلایان در آلمان، سوئیس و فرانسه مقررات سختگیرانه‌ای به اجرا گذاشته شد.از روز شنبه ۱۲ دسامبر، کلیه میخانه‌ها و رستوران‌ها در سوئیس از ساعت ۷ شب بسته میشوند. مقامات بهداشتی این کشور هشدار دادند که در صورتی که وضعیت بهتر نشود مجبور هستند مقررات تعطیلی عمومی به اجرا بگذارند.در آلمان دومین تعطیلی عمومی و مقررات قرنطینه پیش از کریسمس به اجرا گذاشته شد.

با افزایش میزان مبتلایان در آلمان، سوئیس و فرانسه مقررات سختگیرانه‌ای به اجرا گذاشته شد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

روشن کردن شمع به یاد قربانیان شیوع کرونا در شهر برن در سوئیس

در حالیکه با شروع تزریق واکسن در برخی از کشورها، امیدهایی برای کنترل همه گیری کرونا ایجاد شده، اما همچنان افزایش آمار مبتلایان و شیوع بیماری باعث نگرانی مسئولان بهداشتی برخی کشورها شده است.

با افزایش میزان مبتلایان در آلمان، سوئیس و فرانسه مقررات سختگیرانه‌ای به اجرا گذاشته شد.

دولت سوئیس در پی بالا رفتن تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹، از اعمال محدودیت‌های بیشتری خبر داده است.

از روز شنبه ۱۲ دسامبر، کلیه میخانه‌ها و رستوران‌ها در سوئیس از ساعت ۷ شب بسته میشوند. مقامات بهداشتی این کشور هشدار دادند که در صورتی که وضعیت بهتر نشود مجبور هستند مقررات تعطیلی عمومی به اجرا بگذارند.در آلمان دومین تعطیلی عمومی و مقررات قرنطینه پیش از کریسمس به اجرا گذاشته شد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که آمار روزانه در این کشور حاکی از مرگ ۵۸۵ نفر و شناسایی ۲۹ هزار و ۸۷۵ نفر در شبانه روز گذشته بوده است.

بخش‌های زیادی از آلمان از اوایل ماه نوامبر در تعطیلی است و میخانه‌ها، رستوران‌ها، مناسبت‌های تفریحی تعطیل است اما قرار بوده که برای دوران کریسمس از محدودیت‌ها کاسته شود.

این رقم بالاترین میزان از شروع همه گیری در آلمان تا به امروز است.روسیه و اوکراین هم از رکورد جدیدی در آمار کرونا خبر دادند؛ در شبانه روز گذشته ۲۸۵ نفر در اثر کرونا در اوکراین جان باختند.

مقامات بهداشتی روسیه روز جمعه ۱۱ دسامبر از مرگ ۶۱۳ نفر در اثر کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور خبر دادند. وضعیت در سنت پترزبورگ و مسکو بدتر از سایر مناطق است.

اما از سوی دیگر آمار رسمی مرگ و میر در روسیه نشان میدهد که در اکتبر امسال حدود ۵۰ هزار مورد بیشتر مرگ در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته اتفاق افتاده است.

اداره فدرال آمار روسیه می‌گوید که در ماه اکتبر مرگ ۲۲ هزار و ۷۶۱ نفر در اثر کرونا بوده که برخی از آنها تایید شده اما برخی مشکوک به کرونا بوده اند.

آمار رسمی حدود یک سوم این رقم است و اما گفته شده این فقط آمار افرادی بوده است که علت مرگ آنها در گزارش پس از مرگ ابتلا به کووید۱۹ عنوان شده است.