ستاد کرونای تهران مخالف بازگشایی مدارس و دانشگاه‌هاست | DW | 18.08.2020

28/05/1399 02:57:00 ب.ظ

معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا گفته آموزش حضوری در ترم پاییز اصلا به صلاح نیست. در استان قم هشدار داده شده که با برگزاری کنکور و محرم «به شرایط اسفند گذشته برمی‌گردیم».

معاون ستاد فرماندهی مقابله با کرونا گفته آموزش حضوری در ترم پاییز اصلا به صلاح نیست. در استان قم هشدار داده شده که با برگزاری کنکور و محرم «به شرایط اسفند گذشته برمی‌گردیم». او هشدار داده که حداقل در ترم پاییزی و با پیش بینی شیوع بیشتر بیماری کووید ۱۹ و همزمانی آن با شیوع آنفلوانزا، صلاح نمی‌داند که دانش‌آموزان و دانشجویان به صورت حضوری در کلاس درس مدارس و دانشگاه‌ها شرکت کنند.

او در اشاره به علل این نگرانی گفته است که بنا بر بررسی‌های این ستاد زیرساخت‌ها و بستر مناسب و همچنین آمادگی لازم برای پذیرش حضوری دانش‌آموزان و دانشجویان در فضاهای آموزشی استان تهران وجود ندارد.

معاون ستاد کرونای تهران مهمترین چالش‌ها را وضع دانشجویانی دانسته که از شهرستان می‌آیند‌ و باید در خوابگاه سکونت داشته باشند. او تاکید کرده است که"رعایت پروتکل‌های بهداشتی در فضاهای خوابگاهی تقریبا ناممکن است".

به گفته علی ماهر اکثر اتاق‌های خوابگاهی چند نفری است و امکان جداسازی افراد در این فضاها وجود ندارد. هم‌چنین در کل فضاهای خوابگاهی، ورودی‌ها و سایر بخش‌های آن رعایت اصول فاصله‌گذاری تقریبا ناممکن است. در این میان کمبودهای زیرساختی در فضاهای آموزشی نیز به انبوه مشکلات افزوده است. به گفته علی ماهر"در اکثر کلاس‌های بالای ۳۰ نفره مدارس هیچ وقت نمی‌توان فاصله‌گذاری لازم را فراهم کرد". از این گذشته این فضاها امکان گردش و تهویه هوا با استانداردهای لازم را هم ندارند. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

مخالفت ستاد کرونای تهران با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌هامخالفت ستاد کرونای تهران با بازگشایی حضوری مدارس و دانشگاه‌ها معاون برنامه‌ریزی و نظارت ستاد فرماندهی مقابله با کرونا در تهران اعلام کرد: ستاد کرونای تهران با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها به صورت حضوری برای ترم پاییز مخالف است

ستاد کرونای تهران با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها مخالف کرد

چاووش‌اوغلو: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم🛑مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم و تصمیم گرفتیم مذاکرات در این باره را در سطح کارشناسی ادامه دهیم 🛑وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات جو بایدن: ملت شریف ترکیه دولت و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، هیچ کس از آمریکا نمی‌تواند برای ما تصمیم‌ بگیرد 🛑-اینگونه اظهارات تحمیلی (جو بایدن) را به شدت محکوم می‌کنیم. این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است

در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله با ایران به توافق می‌رسمرئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر گفت که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو، بلافاصله با ایران به توافق خواهد رسید.

آیا دنیا در مقابله با کرونا برنده شده است؟ - BBC News فارسیکمی بیشتر از شش ماه پیش، با ظهور یک ویروس جدید، سازمان جهانی بهداشت در دنیا شرایط اضطراری اعلام کرد. آن روز در آخر ژانویه، حدود ده هزار ابتلا و بیش از دویست مرگ اعلام شده بود. هیچ کدام از موارد مرگ خارج از چین نبود. از آن زمان، دنیا و زندگی ما بشدت تغییر کرده است اما در نبرد با کرونا چقدر موفق بوده‌ایم؟

روسای مجلس و قوه قضائیه در مخالفت با طرح اقتصادی روحانی به رهبر ایران نامه نوشتندروسای مجلس و قوه قضائیه ایران با ارسال نامه ای به آیت الله خامنه ای با طرح اقتصادی حسن روحانی مخالفت کردند. - خبرگزاری آناتولی