جنجال بر سر تعداد کشته شدگان آبان 98 در ایران

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 53%

مشاور وزیر کشور ایران در واکنش به اظهارات دستیار رئیس جمهوری این کشور مبنی بر اینکه حسن روحانی از تعداد کشته شدگان اعتراضات آبان 98 اطلاع دقیقی ندارد اعلام کرد گزارش دقیق و کامل به رئیس جمهوری ارائه شده است. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

مشاور وزیر کشور ایران در واکنش به اظهارات دستیار رئیس جمهوری این کشور مبنی بر اینکه حسن روحانی از تعداد کشته شدگان اعتراضات آبان 98 اطلاع دقیقی ندارد اعلام کرد گزارش دقیق و کامل به رئیس جمهوری ارائه شده است.روح الله جمعه‌ای، مشاور وزیر کشور ایران در واکنش به اظهارات حسام الدین آشنا، دستیار رئیس جمهوری ایران مبنی بر متفاوت بودن اعداد کشته شدگان اعتراضات آبان 98 گفت: وزیر کشور گزارش دقیق و کاملی از حوادث آبان ماه را به رئیس جمهور ارائه داده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور ایران وی دراین باره توضیح داد: وزیر کشور گزارش تفصیلی و کارشناسی از علل وقوع، شرح کامل واقعه و آسیب شناسی دقیق حوادث آبان ماه و عملکرد بخش های مختلف درگیر در ماجرا را به تمامی مقامات و مسئولان ذی ربط از جمله رئیس جمهور ارائه داده است. گفتنی است، حسام الدین آشنا، دستیار رئیس جمهوری ایران در مصاحبه با ماهنامه «اندیشه پویا» گفته بود: اعداد متفاوتی به رئیس جمهور اعلام می‌شود. نیروی انتظامی یک چیز می‌گوید، وزارت کشور چیز دیگری می‌گوید، وزارت بهداشت و درمان هم عدد دیگری را می‌گوید. حرف رئیس‌جمهور در نهایت این است که پزشکی قانونی باید اعلام کند چون همه این کشته‌شدگان در آخر به آنجا رفته‌اند.

در اعتراضات آبان 98 ایران که در اعتراض به گرانی بنزین و مشکلات معیشتی صورت گرفت، سازمان عفو بین الملل تعداد کشته شدگان را حداقل 304 نفر عنوان کرد. رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران نیز تعداد افراد کشته شده را بین 200 تا 225 نفر اعلام کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه نیروی امنیتی افغانستان بر اثر انفجار بمب کشته شدندبر اثر برخورد خودروی نیروهای امنیتی افغانستان با بمب کنار جاده‌ای در ولایت پکتیا 3 مامور پلیس جان باختند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تیر خلاص کرونا بر صنعت کم‌رمق گردشگری در ایران - BBC News فارسیصنعت گردشگری ایران مانند بسیاری از کشورهای دیگر تحت تاثیر شیوع کرونا و قرنطینه قرار گرفته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

دادگاه ترور رفیق حریری: مدرکی دال بر مشارکت رهبری حزب‌الله در ترور وجود ندارددادگاه ویژه ترور رفیق حریری: مدرکی دال بر مشارکت رهبری حزب‌الله در ترور وجود ندارد دادگاه ویژه ترور رفیق حریری، نخست وزیر اسبق لبنان: شاهدی بر مسئولیت رهبری حزب‌الله که رابطه خوبی با رفیق حریری داشت، یا دخالت مستقیم دولت سوریه در این ترور وجود ندارد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رقابت ترامپ با بایدن و کلینتون بر اساس نظرسنجی‌ها چقدر به هم شبیه است؟چهار سال پیش نیز همانند این روزها نتایج نظرسنجی‌ها از محبوبیت ۵۰ درصدی نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حکایت داشت و تنها ۴۱ درصد آمریکایی‌ها حامی آقای ترامپ بودند، این پیشتازی هیلاری کلینتون تا روز انتخابات ادامه یافت ولی موجب پیروزی هیلاری کلینتون نشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کمیسیون اصل ۹۰ باید پیشرو در نظارت بر دستگاه‌ها باشدرئیس مجلس تأکید کرد: کمیسیون اصل ۹۰ باید سرآمد و پیشرو حرکت نظارت بر دستگاه‌ها باشد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ سرنوشت نامعلوم واکسن و پافشاری بر عزاداری محرم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »