ساهاک ماشالیان: سوءاستفاده سیاسی برخی کشورها از وقایع 1915 همواره ارامنه را می‌آزارد

23/04/2021 09:52:00 ب.ظ

ساهاک ماشالیان: سوءاستفاده #سیاسی برخی کشورها از وقایع 1915 همواره #ارامنه را می‌آزارد

سیاسی, ارامنه

ساهاک ماشالیان: سوءاستفاده سیاسی برخی کشورها از وقایع 1915 همواره ارامنه را می‌آزارد

پاتریارک کلیسای ارامنه ترکیه تاکید کرد سوءاستفاده سیاسی و ابزاری برخی کشورها از درد و رنج ارامنه درباره وقایع 1915 همواره ما را می‌آزارد. - خبرگزاری آناتولی

23.04.2021استانبول/ خبرگزاری آناتولیساهاک ماشالیان، پاتریارک کلیسای ارامنه ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» درباره ادعاهای مرتبط با حوادث 1915 تصریح کرد: سوءاستفاده سیاسی و ابزاری برخی کشورها از درد و رنج مردمانمان و یاد و خاطره مقدس نیاکانمان همواره ما را می‌آزارد.

وی افزود: تنش‌های ناشی از مورد بحث قرار گرفتن این موضوع در پارلمان‌ها از ده‌ها سال گذشته، به نزدیکی مردمان دو کشور خدمت نمی‌کند بلکه با تحریک احساسات خصمانه، صلح را به تعویق می‌‌اندازد.ماشالیان ادامه داد: در ابتدا باید پل‌های دوستی و صمیمیت ایجاد شود. تنها در چنین فضایی بررسی حوادث تاریخی سازنده‌تر و رضایت بخش خواهد بود. کشورهای ثالث باید در این راستا مشوق بوده و مشارکت کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

جو بایدن وقوع «نسل‌کشی ارامنه» را به‌ رسمیت می‌شناسددر پی اعلام منابع رسمی آمریکایی مبنی بر قصد جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای به رسمیت شناختن «نسل بالاخره یک کار مثبت کرد بعد از ۴ ماه و اینطور شد که ترکیه هر دو طرف رو از دست داد ...‌ فکر فرار از تقدیر ، احمقانه ترین فکر ... مثلی هست که میگه وقتی بیشتر مشکل انسانهای نادان اینه که خودشون رو داناترین تصور می کنن ..

صد و ششمین سالگرد کشتار ارامنه؛ پرچم‌های ترکیه و آذربایجان در ایروان به آتش کشیده شدآنچه در تظاهرات امسال خشم شهروندان ارمنستان به ترکیه، نزدیکترین متحد جمهوری آذربایجان را دو چندان کرده، جنگ اخیر بر سر قره‌باغ است. همین الان هم قدرت بگیرن کارهای قبلیشون رو از سر میگرن طیب اردوغان دنبال احیای امپراطوری عثمانی ست ولی شتر در خواب بیند پنبه دانه 🇦🇲 واقعا چی فکر میکردن این همه انسان کشتن لعنت به دولت ترکیه

بایدن کشتار ارامنه در زمان امپراتوری عثمانی را بعنوان «نسل کشی» به رسمیت شناختبرغم فشارهای چندین ساله جامعه ارامنه ساکن در ایالات متحده آمریکا هیچ یک از روسای جمهوری این کشور تاکنون خطر ناراحت و عصبانی کردن آنکارا، متحد تاریخی واشنگتن و عضو ناتو را با به رسمیت شناختن نسل‌کشی ارامنه به جان نخریده بود. ArmenianGenocide TurkishFascism غلط کرد.پیر خرفت.مگه این عقل داره که بخواد ارمنی و غیر ارمنی رو تشخیص بده.سگ ترامپ میارزه به بایدن زحمت بکشه کشتار سرخپوستان و جنایات اتمی روهم به رسمیت بشناسه پس.

بایدن نسل‌کشی ارامنه را به رسمیت شناختکاخ سفید اعلام کرد، بایدن امروز، شنبه 'نسل‌کشی ارامنه ' در دوران امپراتوری عثمانی را به رسمیت شناخت. بایدن غلط کرد! کشتار ترک ها و آذری ها توسط ارمنی ها چی؟ کشک؟ بالاخره عدالت پیروز شد !!! 💪💪✊✊🇦🇲🇦🇲 برچسب تعیین کردن برای حوادث قرن گذشته چه مشکلی از مشکلات کنونی جهان را حل می کند؟! چرا کشتار پنج ساله در یمن را نسل کشی نمی نامند؟! آیا اسرائیل در این 70 سال مشغول نسل کشی نبوده است؟! چرا کشتار صبرا و شتیلا توسط رژیم پلید اسرائیل را نسل کشی نمی نامند؟!

رئیس جمهوری آمریکا رسما کشتار گسترده ارامنه در دوران عثمانی را «نسل‌کشی» خواندرئیس جمهوری آمریکا رسما کشتار گسترده ارامنه در دوران عثمانی را «نسل‌کشی» خواند اقدام رئیس جمهوری آمریکا در روز شنبه ۴ اردیبهشت، همزمان با سالگرد یادبود قربانیان آن واقعه، صورت گرفت بایدن غلط کرد! کشتار ترک ها و آذری ها توسط ارمنی ها چی؟ کشک؟ کشتار ج.ا. در زندانها و خیابانها ایران چطور؟ این همه بیمار و کشته کرونایی چطور؟ نه‌_به‌_جمهوری‌_اسلامی یعنی ایالات متحده اززمان جنگ جهانی اول تاکنون تحقبق می کندوتازه به این نتیجه رسیده که نسل کشی صورت گرفنه ؟! عجب تحقیقات جامع وزمانبری بوده ؟

پاتریارک کلیسای ارامنه ترکیه تاکید کرد سوءاستفاده سیاسی و ابزاری برخی کشورها از درد و رنج ارامنه درباره وقایع 1915 همواره ما را می‌آزارد.کشی» جنایات علیه ارامنه در 106 سال پیش، ساعات سرنوشت سازی در انتظار ارامنه و ترکیه است.باکو در این جنگ به مدد حمایت تمام عیار و پهپادهای ترکیه توانست بخش‌های وسیعی از مناطق خود در قره‌باغ را که ارمنستان حدود ۳۰ سال پیش به تصرف خود در آورده در اختیار و تحت حاکمیت خود درآورد.این در حالیست که کنگره آمریکا دسامبر سال ۲۰۱۹ در جریان یک رای‌گیری نمادین و خارج از رویه رسمی این نهاد قانون‌گذاری، کشتار ارامنه در زمان امپراتوری عثمانی را به عنوان «نسل‌کشی» به رسمیت شناخت.

23.04. صدور این بیانیه بی‌شک پیروزی برای ارامنه به شمار خواهد آمد که خواهان عدالت در حق نیاکان خود هستند که در سال 1915 به دست «امپراتوری عثمانی» به قتل رسیدند.2021 استانبول/ خبرگزاری آناتولی ساهاک ماشالیان، پاتریارک کلیسای ارامنه ترکیه در گفت‌وگو با خبرنگار «آناتولی» درباره ادعاهای مرتبط با حوادث 1915 تصریح کرد: سوءاستفاده سیاسی و ابزاری برخی کشورها از درد و رنج مردمانمان و یاد و خاطره مقدس نیاکانمان همواره ما را می‌آزارد. هم‌رسانی این مطلب:. وی افزود: تنش‌های ناشی از مورد بحث قرار گرفتن این موضوع در پارلمان‌ها از ده‌ها سال گذشته، به نزدیکی مردمان دو کشور خدمت نمی‌کند بلکه با تحریک احساسات خصمانه، صلح را به تعویق می‌‌اندازد. وزارت خارجه آمریکا پیشتر تاکید کرده بود که واشینگتن موضع خود را در ارتباط با این مسئله را فردا اعلام خواهد کرد. ماشالیان ادامه داد: در ابتدا باید پل‌های دوستی و صمیمیت ایجاد شود.

تنها در چنین فضایی بررسی حوادث تاریخی سازنده‌تر و رضایت بخش خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که به رسمیت شناختن وقوع «نسل کشی» ارامنه در بیانیه امروز کاخ سفید، بر دامنه تنش‌های واشینگتن و آنکارا بیافزاید که بارها در طول سالیان گذشته بر سر موضوع خرید سامانه پدافند هوایی «اس -400» ساخت روسیه دچار تنش شد و سرانجام به حذف ترکیه از برنامه فروش هواپیماهای اف – 35 آمریکا منجر گردید. کشورهای ثالث باید در این راستا مشوق بوده و مشارکت کنند. وی در ادامه تاکید کرد: ما نیز مانند رهبران و نیاکانمان، آرزو‌ی صلح، دوستی و سلامت بین ترکها و ارامنه را داریم. برچسب‌ها. وقایعی که 106 سال گذشته اتقاق افتاده را نیز به عنوان یک استثنا در تاریخ مشترک هزار ساله دو ملت می‌دانیم. ماشالیان با اشاره به همسایگی ترکیه و ارمنستان، گفت: معتقدیم که با اراده خداوند از توسعه روابط ترکیه و ارمنستان در فضای دوستی و برادری استقبال خواهیم کرد.

آقای رجب طیب اردوغان هم در مقام نخست وزیری و هم در مقام ریاست جمهوری در مورد وقایع 1915 پیام صادر کرده است. وی همچنین افزود: پروژه پیشنهاد تشکیل سازوکار همکاری‌های منطقه‌ای شش جانبه (ترکیه، آذربایجان، ایران، ارمنستان، روسیه و گرجستان) که توسط رئیس‌جمهور ترکیه برای منطقه قفقاز پیشنهاد شده است، می‌تواند صلح صد ساله را برای مردم این منطقه به ارمغان بیاورد. .