ابراز نگرانی ترکیه از حوادث خشونت‌آمیز در قدس شرقی

23/04/2021 10:22:00 ب.ظ

ابراز نگرانی #ترکیه از حوادث خشونت‌آمیز در #قدس شرقی

قدس, فلسطین

ابراز نگرانی ترکیه از حوادث خشونت‌آمیز در قدس شرقی

وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای نسبت به حوادث خشونت آمیز اخیر در قدس شرقی ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

23.04.2021آنکارا/ خبرگزاری آناتولیوزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات تحریک‌آمیز روز گذشته در دروازه دمشق در شهر قدیمی قدس شرقی «خطرناک و نگران کننده» است.در بیانیه فوق آمده است: نگران زخمی شدن شماری از غیرنظامیان فلسطینی در جریان این درگیری‌ها و بازداشت برخی از آنها توسط نیروهای اسرائیلی هستیم.

همچنین در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه از دولت اسرائیل دعوت شد تا اقدامات لازم را برای محافظت از غیرنظامیان فلسطینی در برابر حملات شهرک‌نشینان نژادپرست و ایجاد فضای صلح و تحمل به جای تحریک و نفرت در ماه رمضان انجام دهد.گفتنی است از ابتدای ماه رمضان تنش در دروازه دمشق در شهر قدیمی قدس شرقی افزایش یافته است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ابراز نگرانی آمریکا از حوادث خشونت‌آمیز در قدس

ابراز نگرانی آمریکا از تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطینی‌‌ها | DW | 24.04.2021ارتش اسرائیل چندین مواضع حماس در نوار غزه را بمباران کرد. آمریکا، سازمان ملل و اتحادیه اروپا نسبت به تشدید تنش بین اسرائیل و فلسطین ی‌ها ابراز نگرانی کردند. مگه جمهوری اسلامی میزاره به همین راحتی صلح بشه!؟ چمدان چمدان دلار هزینه شده که این تنشها و مناقشه ها تموم نشه و ادامه پیدا کنه الکی مگر است نه_به_جمهوری_اسلامی آمریکا گه خورد. مرده شور فلسطینی‌ها رو ببرن که ۴۲ ساله به اسم اونها پدر ما رو درآوردن.

ابراز نگرانی وزیر کشور از رد صلاحیت داوطلبان شوراهاابراز نگرانی وزیر کشور از رد صلاحیت داوطلبان شوراها رئیس ستاد انتخابات کشور از ابراز نگرانی وزیر کشور نسبت به رد صلاحیت داوطلبین شوراها در هیات های نظارت شهرستانها در جلسه با رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد به سر و پای اعضای هیات نظارت در استانها شلیک کنید متاسفم،یکبارم که کار درست انجام شده شما ها میخواهید دخالت کنید دوستاشو رد کردن نگرانه

ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران🔺ابراز نگرانی سه قانون‌گذار ارشد از سیاست آمریکا در قبال ایران ▪️سه نماینده ارشد جمهوری‌خواه از وزیر خارجه خواستار اطلاعات بیشتر در مورد راهبرد دیپلماسی آمریكا در برابر جمهوری اسلامی برای اطمینان از دسترسى آژانس انرژى اتمى به سایت‌هاى هسته‌اى ایران شدند هیچی در آرامش‌کامل مشغول ساخت سلاح هسته‌ایه

نماینده پارلمان انگلیس از اسلام‌هراسی در فرانسه ابراز نگرانی کردیک نماینده پارلمان انگلیس در نامه‌ای به رئيس‌جمهور فرانسه، از وضع قوانین جدید مرتبط با مسلمانان در این کشور ابراز نگرانی کرد. - خبرگزاری آناتولی

وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای نسبت به حوادث خشونت آمیز اخیر در قدس شرقی ابراز نگرانی کرد.سفارت آمریکا در اسرائیل اعلام کرد که به شدت نگران حوادث خشونت آمیز اخیر در قدس هستند.ارتش اسرائیل اعلام کرد سه موشک از نوار غزه به سمت جنوب اسرائیل شلیک شده است.به گزارش ایسنا، جمال عرف با اشاره به  اعلام رد صلاحیت نامزدهای شورای شهر از سوی هیات های نظارت شهرستان ها و درخواست ها برای پیگیری این مسئله، اظهار کرد: وزیر کشور در دیدار با  رئیس مجلس شورای اسلامی که با حضور تعدادی از اعضای‌ هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شورای شهر برگزار شد،  روند احراز صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در هیات های نظارت شهرستان ها را بررسی کرد.

23.04.04.2021 آنکارا/ خبرگزاری آناتولی وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اقدامات تحریک‌آمیز روز گذشته در دروازه دمشق در شهر قدیمی قدس شرقی «خطرناک و نگران کننده» است. ارتش اسرائیل در پیامی در توییتر گفته است: «در واکنش به موشک‌های شلیک شده به اسرائیل در طول تمام شب، ما به اهداف تروریستی حماس در غزه از جمله به زیر‌ساخت‌های زیرزمینی و به مقر موشک‌اندازها ضربات مستقیم زدیم. در بیانیه فوق آمده است: نگران زخمی شدن شماری از غیرنظامیان فلسطینی در جریان این درگیری‌ها و بازداشت برخی از آنها توسط نیروهای اسرائیلی هستیم. در این بیانیه تصریح شده است: امیدواریم تمامی طرفهای مسئول به این حوادث خشونت آمیز پایان دهند. همچنین در بیانیه وزارت امور خارجه ترکیه از دولت اسرائیل دعوت شد تا اقدامات لازم را برای محافظت از غیرنظامیان فلسطینی در برابر حملات شهرک‌نشینان نژادپرست و ایجاد فضای صلح و تحمل به جای تحریک و نفرت در ماه رمضان انجام دهد. انتهای پیام.

گفتنی است از ابتدای ماه رمضان تنش در دروازه دمشق در شهر قدیمی قدس شرقی افزایش یافته است. گفتنی است از ابتدای ماه رمضان تنش در دروازه دمشق در شهر قدیمی قدس شرقی افزایش یافته است.   درگیری‌ها زمانی تشدید شد که جوانان راستگرای اسرائیلی با تظاهرات در خیابان‌های بخش شرقی بیت‌المقدس (اورشلیم) شعارهای تند و افراطی سر دادند. امروز نظامیان اسرائیل از ورود صدها فلسطینی از اهالی کرانه باختری رود اردن به قدس اشغالی برای ادای دومین نماز جمعه ماه رمضان در مسجد الاقصی جلوگیری کردند. لازم به ذکر است که نظامیان اسرائیل طی چند سال اخیر تنها برای اهالی منطقه قدیمی قدس اشغالی که مسجدالاقصی در آن واقع شده است، اجازه ورود به این مسجد را می‌دهد اما از ورود فلسطینیان اهالی کرانه باختری و نوار غزه ممانعت می‌کنند. گفتنی است نظامیان اسرائیل طی چند سال اخیر تنها برای اهالی منطقه قدیمی قدس اشغالی که مسجدالاقصی در آن واقع شده است، اجازه ورود به این مسجد را می‌دهد اما از ورود فلسطینیان اهالی کرانه باختری و نوار غزه ممانعت می‌کنند. . پرایس افزود شعارهای نفرت‌انگیز و خشن تظاهرکنندگان قابل قبول نیست.