سازمان جهانی بهداشت: دولت اتیوپی اجازه ارسال کمک به تیگرای را نمی‌دهد

25/10/1400 11:54:00 ب.ظ

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که دولت اتیوپی به این سازمان اجازه نمی‌دهد به منطقه تیگرای کمک‌های پزشکی ارسال کند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد که دولت اتیوپی به این سازمان اجازه نمی‌دهد به منطقه تیگرای کمک‌های پزشکی ارسال کند. - خبرگزاری آناتولی 15.01.

2022 ژنو/ خبرگزاری آناتولی دفتر مطبوعاتی سازمان جهانی بهداشت به سوال خبرگزاری آناتولی درباره واکنش دولت اتیوپی به اظهارات تدروس ادهانوم قبریسوس، رئیس این سازمان در انتقاد از عدم همکاری مقامات اتیوپی برای ارسال کمک‌های پزشکی به تیگرای به‌صورت کتبی پاسخ داد.

در این پاسخ آمده است: سازمان جهانی بهداشت برای ارسال کمک‌‌های پزشکی به 7 میلیون نفر در تیگرای که بنابه اعلام سازمان ملل متحد بیش از یک سال است تحت محاصره قرار دارد، به درخواست مجوز از دولت اتیوپی ادامه خواهد داد.

این سازمان در رابطه با اظهارات وزارت امور خارجه اتیوپی مبنی بر اینکه مقامات این کشور از ارسال کمک‌های سازمان جهانی بهداشت به تیگرای جلوگیری نمی‌کنند، تصریح کرد: به‌رغم اینکه از 15 ژوئیه 2021 تاکنون بارها از دولت اتیوپی درخواست شده است، اما از تلاش‌ها برای ارسال تجهیزات پزشکی به تیگرای جلوگیری شد. headtopics.com

در پاسخ فوق تاکید شد: دسترسی سازمان جهانی بهداشت و جامعه بین‌المللی به مناطق درگیری برای تامین امنیت و سلامتی غیرنظامیان الزامی است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

مهر تایید سازمان جهانی بهداشت بر دو داروی جدید کرونا | DW | 14.01.2022سازمان جهانی بهداشت استفاده از دو داروی دیگر را برای درمان کرونا توصیه کرد. باریسیتینیب نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی و سوتروویماب ریسک بستری شدن مبتلایان را کاهش می‌دهد.

آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین است | DW | 15.01.2022سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود. رقص ایرانی آنجلینا جولی😁🙈 من اگر جای روسیه بودم تو تعطیلات کریسمس به اوکراین حمله می کردم، عرض۴۸ ساعت کل خاکش را تصرف می کردم ، کاری نداره که. وقتی بایدن مشغول استخاره است دنیا راحته. خوب می خواد تا زمانی که بایدن هست کار رو تموم کنه چون می دونه بایدن کاری نمی کنه جز هارت و پورت الکی. مردم اوکراین بفکر خودشان باشند از بایدن و فان در لیدن و جوزف بورل و اینها چیزی در نمیاد

قطع دسترسی برخی دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی به دلیل بدهی

قطع دسترسی برخی دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهی | DW | 15.01.2022یک مقام وزارت علوم گفته است قراردادها بین پایگاه‌های علمی و دانشگاه به دلار منعقد می‌شود اما بودجه دانشگاه‌ها در ایران به ریال پرداخت می‌شود. 'عدم تامین بودجه و نوسانات دلار' باعث به تاخیر افتادن بدهی دانشگاه‌ها شده است.

آمریکا یک نفر را به اتهام صادرات به بانک مرکزی ایران بازداشت کردوزارت دادگستری آمریکا از بازداشت یک شهروند ایرانی-آمریکایی به اتهام صادرات غیرقانونی تجهیزات و فناوری به بانک مرکزی ایران خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های ایران به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل بدهییک مقام وزارت علوم ایران از قطع دسترسی برخی از دانشگاه‌های کشور به پایگاه‌های علمی دنیا به دلیل «بدهی دانشگاه‌ها» به این پایگاه‌ها در سال‌های اخیر خبر داد.