آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین است | DW | 15.01.2022

25/10/1400 10:17:00 ق.ظ

سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود.

طرح روسیه برای حمله احتمالی به اوکراین, استقرار گروه عملیات خرابکارنه روسیه در شرق اوکراین

سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود.

سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام 'اقدامات خرابکارانه' در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود.

آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین استسخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام"اقدامات خرابکارانه" در شرق اوکراین مستقر کرده است. آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود.

دولت آمریکا روسیه را متهم می‌کند که در پی ایجاد بهانه‌ای برای حمله به اوکراین است. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در تازه‌ترین نشست خبری خود گفت واشنگتن به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام عملیات خرابکارانه در شرق اوکراین مستقر کرده است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

it takes one to know one ...... Iraq, Afghanistan, Panama, Vietnam .... and , and , and , and , and .. 👽 خوب می خواد تا زمانی که بایدن هست کار رو تموم کنه چون می دونه بایدن کاری نمی کنه جز هارت و پورت الکی. مردم اوکراین بفکر خودشان باشند از بایدن و فان در لیدن و جوزف بورل و اینها چیزی در نمیاد من اگر جای روسیه بودم تو تعطیلات کریسمس به اوکراین حمله می کردم، عرض۴۸ ساعت کل خاکش را تصرف می کردم ، کاری نداره که. وقتی بایدن مشغول استخاره است دنیا راحته.

رقص ایرانی آنجلینا جولی😁🙈

کمک «سیا» به ارتش اوکراین برای مقابله با روسیه

هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به برجام، مهمتر از عمل نیست/به دنبال توافق دائم هستیمرئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: ما برای انرژی هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم ما برای لغو تحریم پای میز مذاکره می‌رویم آمریکا برخی شروط ایران را پذیرفته و برخی را نه! آمریکایی‌ها می‌گویند هر چقدر امضا بخواهید ما به شما خواهیم داد اما از ما ضمانت مدت‌دار نخواهید

تهدید روسیه به استقرار نیروی نظامی در کوبا و ونزوئلا | DW | 13.01.2022مذاکرات بین آمریکا و روسیه پیرامون تنش‌زدایی در مناقشه بر سر اوکراین تا کنون نتیجه مشخصی به همراه نداشته است. روسیه تهدید کرده است که در صورت شکست این مذاکرات، این کشور ممکن است نیروی نظامی در کوبا و ونزوئلا مستقر کند.

روسیه: مذاکره در مورد اوکراین به بن‌بست رسیده استوزیر خارجه لهستان گفت اروپا بیش از هر زمانی در سه دهه گذشته با خطر وقوع جنگ روبرو است و روسیه نیز از تماس‌های دیپلماتیک اخیر برای حل تنش اوکراین یک ارزیابی بدبینانه ارائه داد. وزیر خارجه لهستان نگران جهودها و اسرائیل است 😜

ادعای جاسوسی گروه‌های اسلام ستیز علیه مسلمانان در آمریکا برای اسرائیلشورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR) اعلام کرد که گروه‌های اسلام ستیز با نفوذ در میان جامعه مسلمان در آمریکا برای دولت اسرائیل جاسوسی می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

رده‌بندی ۲۰۲۲؛ بهترین شرکت‌ها برای کار کردن در اروپا و آمریکا کدامند؟وب‌سایت آمریکایی گلس‌دُر(Glassdoor) برای چهاردهمین سال متوالی فهرست بهترین شرکت‌های جهان برای کار کردن را منتشر کرد؛ فهرستی که بر پایه بازخورد به دست آمده از کارکنان شرکت‌ها تهیه می‌شود.

جهان آمریکا: روسیه به دنبال ایجاد بهانه‌ برای حمله به اوکراین است سخنگوی کاخ سفید گفت آمریکا به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام"اقدامات خرابکارانه" در شرق اوکراین مستقر کرده است.گزارش‌ها حاکی از آموزش سازمان اطلاعات آمریکا به گروهی از اعضای ارتش اوکراین برای مقاومت در مقابل حمله احتمالی روسیه است.به گزارش ایسنا، وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تفصیلی با شبکه العالم، درباره آخرین اخبار از مذاکرات وین برای لغو تحریم ها، گفت: ما در برجام درحال مذاکره هستیم که در واقع عضوی از آن به نام آمریکا در یک حرکت یک جانبه از آن خارج شده است و در حال حاضر، این کشور مراحل تنبیهی خود را برای بازگشت به برجام طی می کند و البته جمهوری اسلامی شروط خود را برای بازگشت این کشور به برجام اعلام کرده است و آمریکا برای جلب نظر جمهوری اسلامی در خارج از مذاکرات وین حضور دارد.سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه با وندی شرمن همتای آمریکایی خود سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه در مصابحه‌ای تلویزیونی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال استقرار نیروی نظامی این کشور در کوبا و ونزوئلا گفته است: «من نه مایل به تایید چنین موضوعی هستم و نه آن را رد می‌کنم.

آمریکا می‌گوید روسیه پیشتر از همین تاکتیک برای الحاق کریمه استفاده کرده بود. دولت آمریکا روسیه را متهم می‌کند که در پی ایجاد بهانه‌ای برای حمله به اوکراین است.01. جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در تازه‌ترین نشست خبری خود گفت واشنگتن به اطلاعاتی دست یافته که نشان می‌دهد روسیه گروهی را برای انجام عملیات خرابکارانه در شرق اوکراین مستقر کرده است. وی بار دیگر تاکید کرد: ما در حال حاضر به دنبال لغو تحریم های یکجانبه امریکا علیه جمهوری اسلامی و نقض عهدی هستیم که اروپایی ها نسبت به برجام داشتند. به گفته او این گروه از جمله متشکل از افرادی است که در زمینه کار با مواد منفجره آموزش دیده‌اند و قصد دارند  اقداماتی علیه نمایندگان روسیه در آنجا انجام دهند. بر اساس اخبار یاهو نیوز که به نقل از مقامات اطلاعاتی سابق و فعلی منتشر شده است، ادعا شده که دپارتمان عملیات زمینی سیا، که در زمان باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا تأسیس شده بود، به نیروهای ویژه اوکراین و نیروهای وابسته به آژانس‌های اطلاعاتی آموزش عملیات شبه‌نظامی ارائه می‌داد. ساکی از احتمال به راه افتادن یک کمپین رسانه‌ای نیز ابراز نگرانی کرد که برای توجیه مداخله روسیه در اوکراین مورد استفاده قرار گیرد. این تحریم‌ها نه تنها شامل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه می‌گردد، بلکه بانک‌ها و موسسات مالی کلیدی آن کشور را نیز در بر می‌گیرد.

کاخ سفید هنوز مدارکی برای اثبات این اتهامات ارائه نکرده است. این برنامه بر ای عقب راندن مستقیم روسیه و انجام عملیات مقاومت علیه روس ها در تهاجم احتمالی است و گروه آموزش دیده در آینده نزدیک نقش مهمی در برابر روسیه ایفا خواهد کرد. تغییر لیبل و عنوان برخی تحریم ها جلال زاده با اشاره به تغییر لیبل و عنوان برخی تحریم ها در دوران ترامپ، گفت: به طور مثال بانک مرکزی که جزو تحریم های هسته ای ما بوده در دوران ترامپ با عنوان تحریم های تروریستی و یا حقوق بشری مطرح شده است، درحالی که ما می دانیم این یک کلاهبرداری سیاسی است و خود آمریکایی ها هم می دانند، این تحریم ها هسته ای بوده و باید برداشته شود. اما جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفته است که به صحت این اطلاعات اطمینان دارد. به گفته او روسیه  در سال ۲۰۱۴ نیز از همین روشن برای الحاق شبه جزیره کریمه استفاده کرده است. اکنون 200 سرباز ارتش آمریکا در اوکراین حضور دارند. به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید او در نشست خبری جمعه ۲۴ دی از طرح روسیه برای یک"صحنه آرایی عملیاتی" برای حمله به شهروندان روس‌زبان در اوکراین سخن گفت. هیچ ضمانتی در بازگشت آمریکا به تعهدات برجامی، مهم تر از میدان عمل و اقدام نیست وی در خصوص راستی آزمایی و ضمانت های اجرایی بازگشت آمریکا به تعهدات برجامی و برداشتن تحریم های غیر قانونی این کشور افزود: در راستی آزمایی حرف ما این است که اگر تحریم های نفتی، کشتیرانی، بیمه و بانک مرکزی ما برداشته شود ما باید در عمل شاهد آن باشیم. به گفته او"عوامل روسیه" قصد دارند با این کار"بهانه‌ای برای اشغال اوکراین" به دست آورند.. از یکسو، سرگئی ریابکوف، معاون وزارت امور خارجه روسیه با وندی شرمن، همتای آمریکایی خود در ژنو دیدار و گفت‌وگو کرده بود و از سوی دیگر، ملاقاتی بین مقامات روسیه و ناتو برگزار شده بود.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز روز پنجشنبه در نشستی با خبرنگاران به"تاکتیک روسیه" برای الحاق کریمه اشاره کرد و گفت که آمریکا «سرنخ‌هایی در دست دارد که نشان می‌دهد روسیه می‌خواهد بهانه‌ای برای تهاجم به اوکراین بسازد» دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین به خبرگزاری دولتی تاس گفت که این اظهارات کاملا بی‌اساس است. وزارت دفاع روسیه روز جمعه ۲۴ دی (۱۴ ژانویه) اعلام کرد که در حوزه دفاعی شرق روسیه یک رزمایش اعلام‌نشده برای آمادگی رزمی صورت گرفته است. لذا یکی از ضمانت ها می تواند این باشد که تعهدات این دور از مذاکرات را در سازمان ملل و شورای امنیت به تصویب برسانیم. این مانور به دنبال مذاکرات بی‌ثمر میان روسیه و کشورهای غربی بر سر بحران اوکراین انجام شد.  در همین روز و به فاصله کوتاهی پس از پایان این مذاکرات سایت‌ بسیاری از نهادهای دولتی اوکراین، از جمله نهاد ریاست جمهوری، وزارت دفاع، وزارت‌ خارجه و شورای امنیت ملی این کشور هدف یک حمله گسترده سایبری قرار گرفت.  در همین زمینه: . می دانید که اگر الان بخواهیم نفت خود را بفروشیم و پولش را بگیریم و تبدیل به کالا و محصول کنیم این فرایند یک زمان طولانی را طلب می کند. این در حالی است که روسیه تاکید دارد که در آرایش نظامی خود در مرزهای اوکراین برنامه حمله نظامی به آن کشور را دنبال نمی‌کند.