سازمان جهانی بهداشت: موارد ابتلا و فوتی کرونا در اغلب نقاط جهان نزولی است

18/03/1401 09:30 ب.ظ

طبق گزارش هفتگی سازمان جهانی بهداشت که چهارشنبه هشت ژوئن (۱۸ خرداد) منتشر شد، تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا و موارد فوتی تقریبا در سراسر جهان در هفته گذشته کاهش یافته است. با این حال در بخش‌هایی از خاورمیانه و آسیای جنوب شرقی موارد ابتلا و فوتی صعودی گزارش شده است.

این نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که موارد جدید ابتلا در هفت روز گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته و به بیش از ۳ میلیون ابتلا رسیده است. این نهاد درباره موارد فوتی در مدت مشابه از کاهش ۲۲ درصدی خبر داد که به حدود ۷ هزار و ۶۰۰ مورد رسیده است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت کاهش مداوم موارد ابتلا و فوتی کووید-۱۹ را «روندی بسیار دلگرم‌کننده» توصیف کرد. با این حال او هشدار داد که همه‌گیری هنوز به پایان نرسیده است. وی خواستار احتیاط شد.

سازمان جهانی بهداشت «به شدت» قرص ضد کووید شرکت فایزر را توصیه کرد وی افزود: «این تصور که همه‌گیری به پایان رسیده است قابل درک اما اشتباه است.» این مقام بهداشتی تاکید کرد: «یک سویه جدید و حتی خطرناک‌تر می‌تواند در هر زمانی پدیدار شود و تعداد زیادی از مردم بدون محافظت بمانند.»

طبق گزارش هفتگی سازمان جهانی بهداشت تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در خاورمیانه ۱۹ درصد و در آسیای جنوب شرقی یک درصد افزایش یافته است این در حالی است که در سایر نقاط جهان روند نزولی بوده است. تعداد موارد فوتی در غرب اقیانوس آرام نیز هفت درصد افزایش یافته اما در سایر نقاط روند کاهشی بوده است. headtopics.com

اسرائیل یکی از کشورها در خاورمیانه است که با روند صعودی موارد ابتلا به کرونا روبرو شده است.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

جنگ در اروپا؛ درگیری‌های شدید خیابانی نیروهای اوکراین با روس‌ها در شهر سیورودونتسک در دونباسجنگ اوکراین؛ درگیری‌های شدید خیابانی در شهر سیورودونتسک در دونباس آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز سه‌شنبه هفتم ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 مسکو: مناطق مسکونی سیورودونتسک را «به طور کامل» آزاد کردیم جزئیات بیشتر را در صفحه پوشش زنده خبرهای حمله روسیه به اوکراین در وب‌سایت یورونیوز بخوانید:

۷ فوتی و شناسایی ۱۳۹ بیمار جدید کرونا در کشور۷ فوتی و ۱۳۹ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۱۳۹ نفر *جانباختگان جدید: ۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۳۲۹۲۹ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۷۰۵۶۹۱۶ نفر مجموع جانباختگان: ۱۴۱۳۳۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۵۰۰۲۵۶۳۲ دُز

۱۳ فوتی تاکنون در حادثه قطار مشهد - یزد۱۳ فوتی تاکنون در حادثه قطار مشهد - یزد ساعاتی قبل، قطار مسافری مشهد - یزد به دلیل برخورد با یک دستگاه بیل مکانیکی از خط خارج شد که بنا بر آخرین اطلاعات تاکنون ۱۳ فوتی داشته و حال مصدومان نیز وخیم گزارش شده است.

گسترش ابتلا به آبله میمون؛ ۷۷ مورد جدید در بریتانیا شناسایی شدسازمان جهانی بهداشت می‌گوید تشخیص ناگهانی و غیرمنتظره آبله میمون در بسیاری از کشورها نشان می‌دهد که ممکن است انتقال ناشناخته این بیماری برای مدت زمان نامعلومی ادامه داشته باشد. عاقبت و سوغات نجس: همجنس بازی در غرب و انگلیس!

نکونام در آستانه سرمربی‌گری استقلال/ حضور یک دستیار خارجی در کنار نکونامنکونام در آستانه سرمربی‌گری استقلال طبق پیگیری‌های خبرنگار ایسنا، جواد نکونام در حال حاضر نزدیک‌ترین فرد برای هدایت استقلال است و در صورت نهایی شدن حضور او در استقلال، یک دستیار خارجی در کنار او در نیمکت آبی‌ها حضور خواهد داشت

سایت خبری محلی: ۱۲ زندانی در زاهدان در یک روز اعدام شدندبرخی منابع حقوق بشری در ایران از اعدام «۱۲ زندانی» در روز دوشنبه، ۱۶ خرداد، در زندان مرکزی زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان، خبر دادند.

این نهاد وابسته به سازمان ملل اعلام کرد که موارد جدید ابتلا در هفت روز گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته و به بیش از ۳ میلیون ابتلا رسیده است. این نهاد درباره موارد فوتی در مدت مشابه از کاهش ۲۲ درصدی خبر داد که به حدود ۷ هزار و ۶۰۰ مورد رسیده است.

تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت کاهش مداوم موارد ابتلا و فوتی کووید-۱۹ را «روندی بسیار دلگرم‌کننده» توصیف کرد.

با این حال او هشدار داد که همه‌گیری هنوز به پایان نرسیده است. وی خواستار احتیاط شد.

سازمان جهانی بهداشت «به شدت» قرص ضد کووید شرکت فایزر را توصیه کرد

وی افزود: «این تصور که همه‌گیری به پایان رسیده است قابل درک اما اشتباه است.» این مقام بهداشتی تاکید کرد: «یک سویه جدید و حتی خطرناک‌تر می‌تواند در هر زمانی پدیدار شود و تعداد زیادی از مردم بدون محافظت بمانند.»

طبق گزارش هفتگی سازمان جهانی بهداشت تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در خاورمیانه ۱۹ درصد و در آسیای جنوب شرقی یک درصد افزایش یافته است این در حالی است که در سایر نقاط جهان روند نزولی بوده است. تعداد موارد فوتی در غرب اقیانوس آرام نیز هفت درصد افزایش یافته اما در سایر نقاط روند کاهشی بوده است.

اسرائیل یکی از کشورها در خاورمیانه است که با روند صعودی موارد ابتلا به کرونا روبرو شده است. به طوریکه روز گذشته وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد موارد جدید ابتلا در طول ۲۴ ساعت به رقم ۲ هزار و ۸۸۶ ابتلا رسیده است.

از سوی دیگر مایکل رایان، مدیر اجرایی برنامه اورژانس سازمان جهانی بهداشت هفته گذشته گفته بود که میزان شیوع کووید-۱۹ در کره‌شمالی بدتر شده است، نه بهتر.

علیرغم پیشنهادهای متعدد کمک کره‌شمالی هیچ پیشنهادی از سوی سازمان جهانی بهداشت را نپذیرفته است.