جهان, خطر, گرسنگی, سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو», سازمان ملل, گرسنگی, ویروس, کرونا

جهان, خطر

سازمان ملل: کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

14/07/2020 12:04:00 ق.ظ

سازمان ملل : کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

13.07.2020رم/ خبرگزاری آناتولیسازمان ملل متحد با انتشار گزارشی پیرامون «امنیت غذایی 2020» با اشاره به اینکه در سال 2019 حدود 690 میلیون نفر در سراسر جهان دچار گرسنگی شده‌اند، اعلام کرد ممکن است در سال جاری نیز بیش از 130 میلیون نفر به دلیل ویروس کرونا با گرسنگی مزمن مواجه شوند.

آیا مدال طلای جواد فروغی پس‌گرفته می‌شود؟ | DW | 01.08.2021 جلال ستاری، نویسنده و اسطوره‌شناس ایرانی درگذشت | DW | 31.07.2021 شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim

بر اساس این گزارش که از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو»، برنامه جهانی غذا، صندوق بين المللى توسعه كشاورزى، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و سازمان جهانی بهداشت تهیه شد، افراد گرسنه در سراسر جهان در سال 2019 نسبت به سال 2018 حدود 10 میلیون افزایش یافته و به 690 میلیون نفر رسیده است.

در این گزارش با اشاره به اینکه از نظر تعداد بیشترین آمار گرسنگی در قاره آسیا ثبت شده ولی در قاره آفریقا نیز به سرعت گسترش می‌یابد، گفته شد آسیا با 381 میلیون در صدر، آفریقا با 250 میلیون و آمریکای لاتین و کارائیب نیز با 48 میلیون نفر در رده‌های بعدی قرار دارند. headtopics.com

در این گزارش همچنین ضمن اشاره به هدف این سازمان برای « دستیابی به گرسنگی صفر» تا سال 2030، آمده است:"نه تنها رسیدن به این هدف امکان‌پذیر نیست بلکه ممکن است تعداد افراد گرسنه در آن سال به بیش از 840 میلیون نفر افزایش یابد". ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

شرایط وخیم جسمانی منیره عرب‌شاهی به روایت همسرش

استقبال ترکیه از تمدید برنامه کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به مردم سوریه

گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی یک قتل خودسرانه بودگزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی با اشاره به اینکه ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا نقض حقوق بشر به شمار می‌رود تاکید کرد که اگر یک مسئول بلندپایه غربی به این شکل مورد هدف قرار می‌گرفت، کشورش آن را اعلان جنگ تلقی می‌کرد.

رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند🔺رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان_ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند ⚡️دو منبع در سازمان ملل می‌گویند حوثی‌ها موافقت کرده‌اند دسترسی به یک نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن را، که ممکن است باعث بروز فاجعه زیست محیطی شود، فراهم کنند.

باقری: سازمان ملل می‌گوید آمریکایی‌ها توان اثبات ادعایشان علیه سردار سلیمانی را ندارند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون بین الملل قوه قضائیه: آمریکایی‌ها توان اثبات ادعایشان علیه سردار_سلیمانی را ندارند گزارشگر سازمان ملل اعلام کرده است که این برای اولین بار است که یک دولت در کشور ثالث مقام دولتی کشور دیگری را به قتل می رساند که اقدامی فاقد وجاهت قانونی است

سازمان هواپیمایی کشوری: شبکه پدافند مجوز پرواز هواپیمای اوکراینی را صادر کرده بوددو نکته مهمی که در این گزارش به عنوان علل اصلی بروز حادثه بر آن تاکید شده، اشتباه در تنظیم موقعیت‌یاب سامانه پدافند موشکی و خطای انسانی ناشی از شلیک بدون دریافت مجوز از سوی مقام ذی‌صلاح است.

برخورد سازمان تاکسیرانی با رانندگان بدون ماسکبرخورد سازمان تاکسیرانی با رانندگان بدون ماسک رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با تاکید بر لزوم سخت‌گیری در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط سازمان‌های تاکسیرانی و شهرداری‌ها افزود: قطعاً با رانندگان متخلف بدون ماسک برخورد خواهد شد.