سازمان ملل: کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

14/07/2020 12:04:00 ق.ظ

جهان, خطر

سازمان ملل : کرونا جهان را با خطر گرسنگی مواجه کرده است

13.07.2020رم/ خبرگزاری آناتولیسازمان ملل متحد با انتشار گزارشی پیرامون «امنیت غذایی 2020» با اشاره به اینکه در سال 2019 حدود 690 میلیون نفر در سراسر جهان دچار گرسنگی شده‌اند، اعلام کرد ممکن است در سال جاری نیز بیش از 130 میلیون نفر به دلیل ویروس کرونا با گرسنگی مزمن مواجه شوند.

بر اساس این گزارش که از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو»، برنامه جهانی غذا، صندوق بين المللى توسعه كشاورزى، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و سازمان جهانی بهداشت تهیه شد، افراد گرسنه در سراسر جهان در سال 2019 نسبت به سال 2018 حدود 10 میلیون افزایش یافته و به 690 میلیون نفر رسیده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

استقبال ترکیه از تمدید برنامه کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل به مردم سوریه

گزارشگر ویژه سازمان ملل: ترور سردار سلیمانی یک قتل خودسرانه بودگزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیرقانونی با اشاره به اینکه ترور سردار سلیمانی توسط آمریکا نقض حقوق بشر به شمار می‌رود تاکید کرد که اگر یک مسئول بلندپایه غربی به این شکل مورد هدف قرار می‌گرفت، کشورش آن را اعلان جنگ تلقی می‌کرد.

رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند🔺رویترز: حوثی‌ها با دسترسی سازمان_ملل به نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن موافقت کردند ⚡️دو منبع در سازمان ملل می‌گویند حوثی‌ها موافقت کرده‌اند دسترسی به یک نفتکش به گل نشسته در سواحل یمن را، که ممکن است باعث بروز فاجعه زیست محیطی شود، فراهم کنند.

باقری: سازمان ملل می‌گوید آمریکایی‌ها توان اثبات ادعایشان علیه سردار سلیمانی را ندارند- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimمعاون بین الملل قوه قضائیه: آمریکایی‌ها توان اثبات ادعایشان علیه سردار_سلیمانی را ندارند گزارشگر سازمان ملل اعلام کرده است که این برای اولین بار است که یک دولت در کشور ثالث مقام دولتی کشور دیگری را به قتل می رساند که اقدامی فاقد وجاهت قانونی است

سازمان هواپیمایی کشوری: شبکه پدافند مجوز پرواز هواپیمای اوکراینی را صادر کرده بوددو نکته مهمی که در این گزارش به عنوان علل اصلی بروز حادثه بر آن تاکید شده، اشتباه در تنظیم موقعیت‌یاب سامانه پدافند موشکی و خطای انسانی ناشی از شلیک بدون دریافت مجوز از سوی مقام ذی‌صلاح است.

برخورد سازمان تاکسیرانی با رانندگان بدون ماسکبرخورد سازمان تاکسیرانی با رانندگان بدون ماسک رئیس اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با تاکید بر لزوم سخت‌گیری در مورد رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط سازمان‌های تاکسیرانی و شهرداری‌ها افزود: قطعاً با رانندگان متخلف بدون ماسک برخورد خواهد شد.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که پیامدهای اقتصادی شیوع ویروس کرونا منجر می‌شود تا پایان امسال بیش از 130 میلیون نفر در جهان در معرض گرسنگی قرار بگیرند.ترکیه اعلام کرد که کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد به مردم سوریه در شمالغرب این کشور بسیار حیاتی است.به گزارش ایسنا، آنی‌یس کالامار،  گزارشگر ویژه سازمان ملل در حوزه ترورهای غیر قانونی در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت: آمریکا با ترور سردار سلیمانی منشور سازمان ملل در رابطه با دفاع از خود را نقض کرد.عکس از آرشیو دو منبع آگاه در سازمان ملل متحد می‌گویند حوثی‌های یمن موافقت کرده‌اند دسترسی این سازمان به یک نفتکش به گل نشسته در سواحل آن کشور را، که ممکن است باعث بروز فاجعه زیست محیطی شود، فراهم کنند.

13.07.07.2020 رم/ خبرگزاری آناتولی سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی پیرامون «امنیت غذایی 2020» با اشاره به اینکه در سال 2019 حدود 690 میلیون نفر در سراسر جهان دچار گرسنگی شده‌اند، اعلام کرد ممکن است در سال جاری نیز بیش از 130 میلیون نفر به دلیل ویروس کرونا با گرسنگی مزمن مواجه شوند. گزارشگر ویژه سازمان ملل در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با این شبکه لبنانی گفت: جامعه بین‌المللی با یک خطر جدی مواجه است و ترور سردار سلیمانی می‌تواند نقطه آغازی برای انجام عملیات دیگر علیه مسئولان کشورهای مختلف باشد. بر اساس این گزارش که از سوی سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد «فائو»، برنامه جهانی غذا، صندوق بين المللى توسعه كشاورزى، صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) و سازمان جهانی بهداشت تهیه شد، افراد گرسنه در سراسر جهان در سال 2019 نسبت به سال 2018 حدود 10 میلیون افزایش یافته و به 690 میلیون نفر رسیده است. در این بیانیه با اشاره به تمدید 12 ماهه ساز و کار ارسال کمک های بشردوستانه سازمان ملل از طریق مرز جلوه گوز ترکیه به سوریه، آمده است: این ساز و کار نقش حیاتی در تامین نیازهای اولیه نزدیک به 2. در این گزارش با اشاره به اینکه از نظر تعداد بیشترین آمار گرسنگی در قاره آسیا ثبت شده ولی در قاره آفریقا نیز به سرعت گسترش می‌یابد، گفته شد آسیا با 381 میلیون در صدر، آفریقا با 250 میلیون و آمریکای لاتین و کارائیب نیز با 48 میلیون نفر در رده‌های بعدی قرار دارند.

در این گزارش همچنین ضمن اشاره به هدف این سازمان برای « دستیابی به گرسنگی صفر» تا سال 2030، آمده است:"نه تنها رسیدن به این هدف امکان‌پذیر نیست بلکه ممکن است تعداد افراد گرسنه در آن سال به بیش از 840 میلیون نفر افزایش یابد". به همین دلیل نیز علی رغم کاهش دروازه های مرزی به یک مورد، حفظ این ساز و کار بسیار مهم است. وی در پاسخ به سوالی در رابطه با احتمال رسیدن  گزارش های سازمان ملل به نتایج واقعی گفت: وظیفه من سخنگویی است و اینکه نباید از چیزی هراس داشته باشم، من باید شجاعت داشته باشم و مقامات را از حقایق مطلع کنم. همچنین در گزارش مذکور تاکید شد ممکن است به دلیل شیوع ویروس کرونا در سال 2020 بیش از 130 میلیون نفر در معرض گرسنگی مزمن قرار گیرند. . در این بیانیه تاکید شده است: حذف پایانه مرزی اونجو پینار از این برنامه دسترسی نزدیک به 1.