سازمان ملل: حوثی‌های یمن عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان نبوده‌اند | DW | 09.01.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 18 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در بحبوحه تنش میان ایران و آمریکا سازمان ملل در گزارشی محرمانه به این نتیجه رسیده که حوثی‌های یمن عامل حمله به تأسیسات نفتی عربستان نبوده‌اند. واشنگتن و ریاض جمهوری اسلامی را عامل این حمله می‌دانند.

از حمله به تأسیسات نفتی بقیق و و حقل خریص متعلق به شرکت آرامکوی عربستان در سپتامبر ۲۰۱۹ چندی نگذشته بود که انگشت اتهام واشنگتن و ریاض به سوی جمهوری اسلامی نشانه رفت.

حال در بحبوحه تنش‌های تازه میان ایران و آمریکا سازمان ملل متحد در پی تحقیقات خود در باره کم و کیف حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان به این نتیجه رسیده که حوثی‌های یمن عامل این حمله نبوده‌اند. به گفته این کارشناسان کیفیت و کارآیی سلاح‌هایی که در این حمله به کار گرفته‌شده‌اند، به اندازه‌ای بالا است که نمی‌توانند در یمن ساخته شده باشند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

pirzad_ja MahIzadYaar

موارد قبلی مثل کشتی ها و پشتیبانی از شبه نظامیان منطقه.بالا گرفتن تنش با امریکا. تحریم های بیشتر. خروح ایران از برجام. تهدید به خروج از پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای. و حالا این. ترامپ داره یه آشی میپزه ک خدا میدونه چقد روغن داشته باشه.

میخواهید یه بار ما بزنیم تا ببینید تفاوت زدن ما با زدن حوثی ها چیه!؟

مثل اینکه آمریکا سیرکتک نشده. هنوزم سیلی میخواد؟

😂😂😂😂😂😂😂😂

واشنگتن و ریاض با هم گوه خوردند

ما از همان اول فهمیده بودیم که کار کار اخندهای ایران است بخاطر گوش مالی سعودی ها ابراز نظر هم نموده بودیم

حملات موشكى سپاه_تروریستی_پاسداران به پايگاه امريكايى ثابت ميكنه كه حمله به تاسيسات نفتى عربستان كار ايران نبوده، چون عرضه همچين تجاوزى رو ندارن

کار موساد سیا و سرویسهای اطلاعاتی غربی بوده برای تشدید تنش و تحریک جنگ.

واو چه سناریوی پیچیده ای 😑

چه مزخرفاتی! اگر کار ایران بود که الان چیزی از تاسیساتشون باقی نمونده بود! :))

انتقام این حمله رو هم با ترور سلیمانی گرفتن ... چی از این بهتر

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوشش لحظه به لحظه حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراقهشدار شماری از کشورهای آسیایی به شهروندانشان: به عراق سفر نکنید، خاک عراق را سريعا ً ترک کنید دروغ میگن.قبلش خبر دادن که داریم میزنیم تخلیه کردن اونجا رو اینم خبر اول تویتر اینکه دروغگو نیست،هست؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد🔺وزیر دفاع آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد ⚡️آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد و از ایران خواست تا از تشدید تنش جلوگیری کند. خاورمیانه خانه ی ماست. آمریکا باید به قاره ی خودش برگردد. المان و امثالشون غلط کردن...طرف امده زده کشته بعد به اونیکه خورده میگن تلافی نکن...خب ب امریکا میگفتن نزنه...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گزارش‌های اولیه از حمله راکتی به پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراقگزارش‌های اولیه از حمله راکتی به یکی از بزرگترین پایگاه‌های محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق خبر می‌دهد. کارلا بب خبرنگار صدای آمریکا در پنتاگون به نقل از «منابع نظامی آمریکا» می‌گوید حدود ۳۰ ر بعد نیم ساعت :))))) نسوزززززی راکت نه موشک بالستیک عزیزم حرومزادها اخوندا ترویست
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حمله موشکی به سفارتخانه آمریکا در بغدادمنابع امنیتی از اصابت دو فروند موشک به نزدیکی سفارتخانه آمریکا در بغداد، پایتخت عراق خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله موشکی سپاه پاسداران ایران به پایگاه آمریکایی در استان انبار عراقسپاه پاسداران ایران در بیانیه‌ای از حملات سنگین موشکی به پایگاه آمریکایی عین الاسد عراق در انتقام از کشته شدن قاسم سلیمانی و همراهانش خبر داد.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیانیه ارتش عراق درباره جزئیات حمله به پایگاه عین الاسدارتش عراق: ۲۲ موشک به عراق شلیک شد و هیچ عراقی آسیب ندید ارتش عراق در بیانیه‌ای رسمی در فیسبوک تاکید کرد، هیچ یک از نیروهای ارتش این کشور در نتیجه حملات موشکی که امروز مقر ائتلاف آمریکایی را هدف‌ گرفت، زخمی‌ نشده‌اند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »