زیبایی‌های منحصر به فرد رودخانه «گورلئییک» ترکیه

24/05/1399 04:59 ب.ظ

رودخانه «گورلئییک» در استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با طبیعت بکر و زیبایی‌های چشم‌نوازش٬ یکی از اصلی‌ترین مقاصد طبیعت‌دوستان است. - خبرگزاری آناتولی

رودخانه «گورلئییک» در استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با طبیعت بکر و زیبایی‌های چشم‌نوازش٬ یکی از اصلی‌ترین مقاصد طبیعت‌دوستان است.رودخانه «گورلئییک» در دامنه کوه‌های «سوندیکن» استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با مناظر بی‌نظیر٬ آب و هوای خنک و آبریزهای زیبایش٬ میزبان گردشگران و طبیعت‌دوستان است.رودخانه «گورلئییک» در دامنه کوه‌های «سوندیکن» استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با مناظر بی‌نظیر٬ آب و هوای خنک و آبریزهای زیبایش٬ میزبان گردشگران و طبیعت‌دوستان است.

این رودخانه که در 120 کیلومتری اسکی‌شهیر و 27 کیلومتری شهر «میهالیچیک» قرار دارد٬ پس از طی مسافت ده کیلومتری از طریق رود «ساکاریا» به سد «ساری‌یار» می‌ریزد. رودخانه گورلئییک با داشتن طبیعت سبز٬ آبشار شفاف «سوباشی»، 32 گیاه بومی و همچنین تعدادی زیای از گونه‌های جانوری از مقاصد اصلی علاقمندان به طبیعت است.

در حالی که طبیعت دوستان٬ خاطرات و تجارب منحصر به فردی را در کنار این رودخانه رقم می‌زنند، عکاسان نیز از منظره این استودیوی طبیعی خاطره می‌سازند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

یادداشت اعتراض آمیز عراق به ترکیه- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimیادداشت اعتراض آمیز عراق به ترکیه وزارت خارجه عراق ، آنکارا را مسئول هدف قرار گرفتن نوار مرزی خود دانست و از ترکیه خواست تا در این باره تحقیق کند

ایرانیانی که اقامت معتبر دارند می‌توانند زمینی به ترکیه سفر کنندایرانیانی که کارت اقامت معتبر ترکیه دارند بدون نوبت می‌توانند از طریق مرز زمینی سرو به ترکیه سفر کنند. - خبرگزاری آناتولی

تنش در شرق مدیترانه؛ رزم‌آیش فرانسه و برخورد دو کشتی ترک و یونانیمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اشاره به اقدامات اخیر فرانسه تاکید کرده که پاریس باید از هرگونه اقدام که منجر به تشدید تنش در شرق مدیترانه شود،‌ اجتناب کند.

تنش در شرق مدیترانه؛ رزمایش فرانسه و برخورد دو کشتی ترک و یونانیمولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اشاره به اقدامات اخیر فرانسه تاکید کرده که پاریس باید از هرگونه اقدام که منجر به تشدید تنش در شرق مدیترانه شود،‌ اجتناب کند.

دیدار اردوغان با مسئولان خبرگزاری آناتولیرئیس جمهور ترکیه به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس خبرگزاری آناتولی مسئولان آن را به حضور پذیرفت. - خبرگزاری آناتولی

وزیر دفاع ترکیه به همراه فرماندهان ارتش عازم جمهوری آذربایجان شد- خبرگزاری آناتولی

رودخانه «گورلئییک» در استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با طبیعت بکر و زیبایی‌های چشم‌نوازش٬ یکی از اصلی‌ترین مقاصد طبیعت‌دوستان است.رودخانه «گورلئییک» در دامنه کوه‌های «سوندیکن» استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با مناظر بی‌نظیر٬ آب و هوای خنک و آبریزهای زیبایش٬ میزبان گردشگران و طبیعت‌دوستان است.رودخانه «گورلئییک» در دامنه کوه‌های «سوندیکن» استان اسکی‌شهیر ترکیه٬ با مناظر بی‌نظیر٬ آب و هوای خنک و آبریزهای زیبایش٬ میزبان گردشگران و طبیعت‌دوستان است. ( Cengiz Güney - خبرگزاری آناتولی )

این رودخانه که در 120 کیلومتری اسکی‌شهیر و 27 کیلومتری شهر «میهالیچیک» قرار دارد٬ پس از طی مسافت ده کیلومتری از طریق رود «ساکاریا» به سد «ساری‌یار» می‌ریزد.

رودخانه گورلئییک با داشتن طبیعت سبز٬ آبشار شفاف «سوباشی»، 32 گیاه بومی و همچنین تعدادی زیای از گونه‌های جانوری از مقاصد اصلی علاقمندان به طبیعت است.

در حالی که طبیعت دوستان٬ خاطرات و تجارب منحصر به فردی را در کنار این رودخانه رقم می‌زنند، عکاسان نیز از منظره این استودیوی طبیعی خاطره می‌سازند.

خالد گورسوی، رئیس انجمن حفاظت و توسعه میراث تاریخی و طبیعی گورلئییک در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی با اشاره به زیبایی‌ها وصف‌ناپذیر این رودخانه و اطراف آن اظهار داشت: در سال 2008 با مطالعه‌ای که با دانشگاه اسکی‌شهیر و عثمان‌غازی (ESOGÜ) انجام دادیم 32 گونه از گیاهان بومی در این منطقه شناسایی شدند.