ترکیه, یونان, دریای مدیترانه, تنش دیپلماتیک, فرانسه, انرژی

ترکیه, یونان

تنش در شرق مدیترانه؛ رزم‌آیش فرانسه و برخورد دو کشتی ترک و یونانی

تنش در شرق مدیترانه؛ از واکنش‌ها به رزم‌آیش فرانسه تا برخورد دو کشتی ترک و یونانی جزئیات بیشتر🔽

14/08/2020 03:23:00 ب.ظ

تنش در شرق مدیترانه؛ از واکنش‌ها به رزم‌آیش فرانسه تا برخورد دو کشتی ترک و یونان ی جزئیات بیشتر🔽

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در اشاره به اقدامات اخیر فرانسه تاکید کرده که پاریس باید از هرگونه اقدام که منجر به تشدید تنش در شرق مدیترانه شود،‌ اجتناب کند.

ترکیه همچنین تاکید کرده که خواهان تشدید تنش با یونان در این منطقه نیست. آقای چاووش‌اوغلو با طرح این موضوع تاکید کرد که یونان باید با عقل سلیم رفتار کند.وزیر امور خارجه ترکیه در عین حال با لحنی تهدید‌آمیز گفت اگر یونان برای کشتی اکتشافی «اوروچ رئیس» مزاحمت ایجاد کند با واکنش آنکارا مواجه خواهد شد.

نامه وزیر بهداشت به خامنه‌ای: نظام سلامت در حال فروپاشی است | DW | 01.08.2021 تشییع پیکر شهید عبدالجبار مختوم‌نژاد- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم | Tasnim دبیر کل سازمان بهداشت جهانی: همه‌گیری کرونا زمانی پایان می‌یابد که جهان تصمیم بگیرد به آن پایان دهد

منابع انرژی مدیترانه؛ آمادگی ترکیه و یونان برای حل صلح‌آمیز اختلافاتبرخورد دو کشتی یونانی و ترکتازه‌ترین خبر از تنش‌های ترکیه و یونان در شرق مدیترانه به برخورد دو کشتی دو کشور با یکدیگر مربوط می‌شود که برخی از خبرگزاری‌های به انعکاس آن پرداخته‌اند.رویترز به نقل از یک منبع یونانی مدعی شده که دو کشتی جنگی متعلق به دو کشور روز چهارشنبه به صورت جزئی با یکدیگر تصادف کردند.

این در حالیست که بنا به برخی دیگر از منابع در این حادثه یک کشتی باری ترکیه با کشتی جنگی یونان برخورد کرده است.منبع یونانی با «تصادفی» خواندن برخورد میان یک ناو جنگی این کشور و ناو ترک گفته است که به ناو یونانی آسیبی وارد نیامده است.وزارت دفاع ترکیه هنوز در باره این حادثه واکنش نشان نداده؛ این در حالیست که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پیش‌تر نسبت به عواقب سخت هرگونه حمله به کشتی‌های اکتشافی کشورش در شرق مدیترانه هشدار داده بود. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

پرسپولیسی‌ها جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر بردند- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

تنش با ترکیه و تقویت ناوگان نظامی فرانسه در مدیترانه - BBC News فارسیبا تشدید تنش میان ترکیه و کشورهای اروپایی بر سر منابع گاز در شرق مدیترانه، امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه ، از تقویت ناوگان نظامی کشورش در منطقه خبر داده است.

افزایش تنش‌ها با ترکیه؛ حضور نظامی فرانسه در شرق مدیترانه افزایش می‌یابدامانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه می‌گوید که ارتش این کشور حضور نظامی خود را در شرق مدیترانه تقویت خواهد کرد.

تمدید وضعیت اضطراری در بیروت؛ فرستادگان آمریکا، فرانسه و ایران در راه لبنانبا ادامه اعتراض‌های شهروندان، پارلمان لبنان وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی دولت را برای دو هفته دیگر در بیروت تمدید کرد.

چاووش‌اوغلو: فرانسه باید از اقداماتی که منجر به تشدید تنش می‌شود، اجتناب کندچاووش‌اوغلو: فرانسه باید از اقداماتی که منجر به تشدید تنش (در مدیترانه شرقی) می‌شود، اجتناب کند چاووش‌اوغلو: یونان باید با عقل سلیم رفتار کند. در تلاش ایجاد مزاحمت برای کشتی‌مان اوروچ_رئیس نباشد. وگرنه پاسخ آن را دریافت می‌کند.

رافائل‌های فرانسه در مدیترانه؛ ترکیه: اجازه نمی‌دهیم محدودمان کنندرئیس جمهور ترکیه از کشورهای حوزه مدیترانه خواست تا فرمولی برای محافظت از حقوق همه کشورهای منطقه پیدا کنند و هشدار داد که اجازه نخواهیم داد تا ترکیه را محدود به سواحل آن کنند.

جنجال پزشکی در فرانسه بر سر طرح «گلبول سیاه»در بیانیه آنان آمده است که انتشار چنین فهرستی «توهین به شرافت کاری» و «بی‌اعتبار کردن حرفه» آنان است، ولو آن‌که طبق قانون فرانسه بیمار حق داشته باشد آزادانه پزشک خود را انتخاب کند.